وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران⭐【سال1403】⚖️

ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی، دارای منابع نفت و گاز بسیاری است. این منابع توسط شرکت های تجاری نفت و گاز در بازارهای جهانی معامله می شوند. اما قراردادهایی که در چنین معاملاتی منعقد می گردند، بسیار مهم و حساس هستند. به همین دلیل این شرکت های تجاری باید یک وکیل با تجربه و متخصص در حوزه نفت و گاز را در مجموعه خود داشته باشند تا در هنگام عقد قراردادهای جهانی از ایشان مشورت بگیرند. در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران را به شما معرفی نماییم، پس لطفا تا انتهای این مقاله با سایت وکیل چی همراه باشید.

بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران کیست؟

شرکت های تجاری که در حوزه نفت و گاز فعالیت می کنند باید بتوانند از رقیبان خود پیشی بگیرند تا در این عرصه ماندگار باشند. همچنین نیاز دارند که با شرکت های مختلف قراردادهایی را منعقد کنند و صادرات مواد پر ارزشی مانند نفت و گاز را به خوبی انجام دهند.

چنین شرکت هایی باید از بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران کمک بگیرند تا به آن ها مشاوره دهد. چنین وکیلی باید در حوزه نفت و گاز و همچنین قراردادهای بین المللی تخصص و اطلاعات حقوقی بالایی داشته باشد.

 در شرکت های تجاری فعال در حوزه نفت و گاز وکلا ممکن است به سفرهای بسیاری بروند و از خانواده خود دور باشند. بهترین وکیل تهران، باید نسبت به کار خود تعهد داشته باشد تا بتواند این مشکلات و سختی ها را تحمل کند. از سوی دیگر به دلیل ارتباط با شرکت های خارجی و توافق با آن ها لازم است که وکیل این شرکت ها به زبان های خارجی مسلط باشند. وکیل خوب منافع شرکت را در راستای منافع خود دانسته و تا حد امکان تلاش می کند تا به سود آوری شرکت کمک کند. همچنین وکیل باید از منافع شرکت در هنگام طرح دعوا دفاع نماید.

بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران کیست؟

نحوه داوری بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز

در هر نوع قرارداد ممکن است مشکلات و اختلافاتی پیش بیاید، در قراردادهای نفت و گاز که حساسیت بیش تری دارند هم امکان بروز اختلاف وجود دارد. در این شرایط، داوری در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است. روش داوری به دلیل هزینه پایین، سرعت بالا و تخصصی بودن جزو راه های مهم داوری در قراردادها و مخصوصا در حوزه نفت و گاز است. بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران که تجربه این داوری را داشته باشند می توانند از پس این مسئولیت برآیند.

 داوری به دو شکل کلاسیک و مدرن صورت می پذیرد که هر یک از این داوری ها دارای شروط خاصی می باشند که در این قسمت به آن ها اشاره می نماییم.

شروط داوری کلاسیک: در سال های قبل از 1980 قراردادهای نفتی و شروط داوری آن ها بسیار قدیمی بوده و سبب بروز مشکلات بسیار می شد. پس از انعقاد قرارداد کنسرسیوم ایران تحولی در این قراردادها ایجاد گردید اما باز هم کامل نبود. بندهای مهم شروط داوری کلاسیک به شرح زیر است:

 • شرط داوری مندرج در امتیازات سه گانه لیبی
 • داوری در قرارداد شرکت ملی نفت ایران و شرکت فرانسوی
 • داوری در قراردادهای مشارکت مصر با پان امریکن
 • داوری در قراردادهای پان آمریکن و سافایر با شرکت ملی نفت ایران

شروط داوری مدرن:  بروز مشکلات مختلف در شروط داوری کلاسیک و تاثیرات و تبعات آن بر قراردادهای دیگر، سبب شد که فعالان این عرصه تغییراتی را در این شرایط ایجاد کنند و قوانین متحدالشکلی را تعریف نمایند. این قوانین شامل بندهای زیر است:

 • شرط داوری مربوط به پرونده های مربوط به راک اویل
 • شرط داوری در قوانین و قراردادهای برخی کشورهای شمال آفریقا
 • شروط داوری در قراردادهای نفتی برخی کشورهای جنوب غرب آفریقا

10 تا از بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران را بشناسید!

آناهید رستمی

آناهید رستمی

خانم رستمی پس از اخذ مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شهید بهشتی، در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از آن ایشان پروانه وکالت درجه یک را با شماره 29228 از کانون وکلا دریافت کردند. خانم رستمی در دعاوی مختلف مانند استنکاف از اجرای حکم، حقوق مالکیت فکری، خانواده، مطالبه خسارت، قصاص، دعاوی رایانه ای، داوری، دعاوی امور کارشناسی و شرکت های تجاری اعم از شرکت های نفت  و گاز تخصص دارند.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده
 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری
 • نوشتن اوراق قضایی

آدرس: تهران

سجاد شکوری راد

سجاد شکوری راد

آقای شکوری راد مدرک کارشناسی حقوق را از دانشگاه خرم آباد دریافت کردند و سپس در رشته حقوق کیفری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند. در حال حاضر ایشان دانشجوی دکترای حقوق کیفری دانشگاه تهران هستند. دکتر سجاد شکوری راد، دوره مدیریت بازرگانی و تجارت بین الملل را در دانشگاه شهید بهشتی گذرانده اند. ایشان از سال 92 تا کنون به وکالت مشغول هستند که در این دوران وکالت و مشاوره حقوقی شرکت های بسیاری را به عهده داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم انواع قراردادها
 • تنظیم لوایح، دادخواست ها و شکوائیه ها

آدرس: تهران، فرشته، خیابان کوهیار، کوچه یازدهم، پلاک 4

احمد حیدری

احمد حیدری

ایشان از جمله بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران هستند. آقای حیدری وکیل پایه یک دادگستری وعضو کانون وکلای مرکز می باشند. ایشان وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و همچنین وکالت شرکت های تجاری را می پذیرند. وکیل احمد حیدری هموراه در تلاش هستند تا با تکیه بر دانش  و تخصص خود به احقاق حق کمک نمایند و از موکل خود دفاع کنند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • پذیرش وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: تهران، نیاوران، پور ابتهاج، نبش محمدی، ساختمان طائی، طبقه سوم، واحد 5

مریم عرب رحمتی پور

مریم عرب رحمتی پور

خانم رحمتی پور، وکیل پایه یک ددگستری هستند که در حال حاضر در شهر تهران فعالیت دارند. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد بوده و همچنین عضو کانون وکلای مرکز هستند. وکیل مریم عرب رحمتی پور حدود 12 سال است که به وکالت مشغول هستند. ایشان وکالت دعاوی مختلف حقوقی، کیفری، ملکی و خانوادگی را می پذیرند. همچنین ایشان در حوزه دعاوی نفت و گاز هم جزو وکلای خوب تهران هستند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قراردادها
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: تهران، گاندی، بعد از بیمارستان گاندی، ساختمان مهرگان، طبقه 2، واحد 28

سید عرفان لاجوردی

سید عرفان لاجوردی

آقای لاجوردی دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق بین الملل عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی هستند. ایشان همچنین کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تهران در رشته حقوق بین الملل دریافت کرده اند. مدرک مدیریت حرفه ای پروژه و مدرک شایستگی حرفه ای دکتری اروپا هم توسط ایشان دریافت گردیده است. ایشان هم اکنون به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در تهران فعالیت دارند. آقای دکتر لاجوردی جزو بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز هستند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قرارداد
 • تنظیم اوراق قضایی
 • مشاوره تلفنی و آنلاین

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گلستان سوم، نبش خیابان پایدار فرد، پلاک 53، واحد 16

مریم سلیمانی

مریم سلیمانی

خانم مریم سلیمانی فارغ التحصیل رشته حقوق بین الملل در مقطع دکترا هستند. ایشان سابقه دریافت پروانه وکالت به شماره 22549 از کانون وکلا را دارند. دکتر سلیمانی به عنوان بانوی برتر ایرانی در همایش چهره های ماندگار در سال 96 انتخاب شده اند. ایشان 17 سال است که به وکالت مشغول هستند و در این دوران وکالت شرکت های مختلف از جمله شرکت های بازرگانی و اتحادیه طلا و جواهر را در کارنامه کاری خود دارند. ایشان در دعاوی مختلف مالی، تجاری، قراردادها، داوری واموال و اسناد تخصص دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • اخذ پرونده های مختلف
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی

آدرس: تهران، کهریزک، روبروی دادگستری، خیابان شیخ فضل الله، خیابان پاسدار گمنام، پلاک 4، واحد 6

سمیه فتحی

سمیه فتحی

خانم فتحی از جمله وکلای خوب پایه یک دادگستری تهران هستند که عضو کانون وکلای مرکز نیز می باشند. ایشان در خصوص دعاوی خیانت در امانت، قتل، کلاهبرداری، مهریه، نفقه، مالی و تجاری، قراردادها و شرکت های تجاری فعالیت می کنند. ایشان در طول سال های وکالت خود همواره تلاش کرده اند با به کار گیری دانش و تجربه خود از موکلین خود دفاع نمایند. خانم فتحی به صورت حضوری و غیر حضوری هم به موکلین خود مشاوره می دهند.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری
 • ارائه مشاوره های حضوری و غیر حضوری

آدرس: تهران ستارخان، خیابان کاشانی پور، کوچه اعتباریان، پلاک 4، واحد 2

سپهر نظری

سپهر نظری

آقای نظری یکی دیگر از وکلای متعهد پایه یک دادگستری استان تهران هستند. ایشان در موسسات حقوقی هم فعالیت کرده و به مراجعین خود مشاوره می دهند. آقای سپهر نظری وکالت دعاوی مختلف مالی، تجاری، قراردادها و شرکت های تجاری را می پذیرند. ایشان عضو کانون وکلای مرکز بوده و امکان ارائه مشاوره تلفنی را هم فراهم نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم کلیه اوراق قضایی
 • مشاوره حقوقی تخصصی

آدرس: تهران، خیابان اندرزگو، بلوار کاوه، پلاک 2

مهدی مظفری

مهدی مظفری

ایشان جزو بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران هستند. آقای مظفری دارای پروانه وکالت درجه یک است که در حال حاضر در تهران فعالیت دارند. ایشان عضو کانون وکلای مرکز هستند که در حوزه دعاوی املاک، مطالبه چک و سفته، داوری، قرارداد نویسی و شرکت های تجاری تخصص دارند. آقای مهدی مظفری در طول سالیان وکالت خود پرونده های بسیاری را با موفقیت وکالت کرده و به سرانجام رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قراردادها
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان فنا خسرو، پلاک 43، طبقه 2، واحد5

رامین حضوری

رامین حضوری

ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق از دانشگاه سمنان و همچنین کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه سمنان هستند. آقای حضوری در حال حاضر در تهران به وکالت مشغول می باشند. همکاری با شرکت های استانجین خودرو و صنایع خودرویی و ریلی آکیادویچ در سابقه کاری ایشان دیده می شود. تخصص آقای حضوری در خصوص دعاوی مربوط به چک، توقیف اموال و استرداد وجه، خیانت در امانت، انتقال اجرایی، امور قراردادها و شرکت های تجاری است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم کلیه اوراق قضایی
 • اخذ وکالت دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: تهران، خیابان بهبودی، نرسیده به ستارخان، نبش صالحیان، پلاک 32، طبقه 2

وظایف وکیل دعاوی نفت و گاز

زمانی که یک وکیل، وکالت یک شرکت تجاری در حوزه نفت و گاز را می پذیرد موظف است برخی امور را پیگیری و بررسی نماید. از جمله وظایف وکیل شرکت های نفت و گاز این است که بر انعقاد کلیه قراردادهای که در شرکت تنظیم می شود نظارت و توجه داشته باشد. این قراردادها باید با قوانین داخلی کشور و همچنین قوانین تجارت بین المللی تطابق داشته باشند.

 یک وکیل خوب باید در تمامی جلسات مشرکت که مرتبط با قراردادها و مسائل قانونی است حضور داشته باشد تا در جریان امور قرار بگیرد. اگر نیاز باشد وکیل باید در سفرهای مختلف با هیئت شرکت همراه بوده و جلساتی را با وکیلان شرکت های طرف قرارداد برگزار کرده و نکات لازم را بررسی نماید. هیچ قراردادی بدون بررسی و نظر مثبت وکیل شرکت نباید به امضا برسد.

از طرف دیگر وکیل موظف است مشاوره های حقوقی لازم قبل از انعقاد قرارداد را ارائه نماید. در صورتی که اختلافی بین شرکت با شرکت های طرف قراداد ایجاد شود، وکیل موظف به داوری و حل و فصل مشکل است. چنان چه مشکل به طرح دعوا ختم شود، بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز باید با تمام توان از حقوق شرکت دفاع نماید.

وظایف وکیل دعاوی نفت و گاز

هدف انعقاد قراردادهای نفت و گاز

مهم ترین و اساسی ترین موارد در حوزه نفت و گاز، انعقاد قراردادهای این حوزه است. قراردادهای نفتی بستر و زمینه تجارت بین المللی هستند که با توجه به نوع تجارت و موقعیت طرفین قرارداد متفاوت هستند. بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز باید به اصول و نحوه تنظیم قراردادهای این بخش و ویژگی های آن ها مسلط باشد.

تجارت نفت، گاز و سایر مشتقات آن ها از بزرگ ترین تجارت های بین المللی است. کشورهای تولید کننده نفت که دارای منابع طبیعی نفت و گاز هستند عموما اقتصاد تک بعدی دارند. یعنی اقتصاد آن ها بر اساس فروش نفت، گاز و پتروشیمی است. در کنار فروش این محصولات تجارت های دیگری مانند طراحی و ساخت شرکت های پتروشیمی و یا نیروگاه هم در این حوزه وجود دارد.

چنین کشورهایی بیش تر به فکر افزایش استخراج نفت هستند تا از این طریق بخش بزرگی از بازار جهانی را به دست آورند و برای کشور هم ارز آوری کنند. تمام این موارد نیازمند انعقاد قراردادهای اصولی و منطبق با قانون است. در راستای انعقاد چنین قراردادی، این اهداف میسر می گردند، در غیر این صورت کشورهای استخراج کننده نفت نمی توانند حقوق خود را به صورت قانونی و منصفانه دریافت کنند.

 کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل دعاوی نفت و گاز در تهران را به شما معرفی نمودیم. در حوزه نفت و گاز اختلافات به وجود آمده باید توسط داوران برطرف گردد که این داوری شروط خاص خود را دارد. وکیل شرکت نفت و گاز باید در تمام مراحل در کنار شرکت بوده و به مدیران شرکت مشاوره دهد تا امور به صورت قانونی پیگیری شوند. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید. 

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا