وکیل حقوقی

10 تا از بهترین مشاور حقوقی در مشهد⚡【سال1403】⚖️

همه افراد در هنگام مواجهه با مشکلات به دنبال راه حلی برای آن هستند تا مشکل را با کمترین زیان ممکن حل کنند. اما برخی از مشکلاتی که افراد ممکن است با آن رو به رو شوند مربوط به مسائل حقوقی است که حل آن ها به سادگی و بدون داشتن دانش و اطلاعات حقوقی امکان پذیر نیست. در چنین شرایطی می توان با مراجعه به مشاور حقوقی و استفاده از راهنمایی های او به حل مشکل بپردازیم. در همین راستا تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی بهترین مشاوره حقوقی در مشهد بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین مشاور حقوقی در مشهد کیست؟

برای شناخت بهترین مشاور حقوقی در مشهد ابتدا باید ویژگی های یک وکیل و مشاور خوب را دانست. سپس وکیلی را انتخاب نمود که دارای آن ویژگی ها باشد. از جمله نکات مهم در خصوص یک مشاور خوب، داشتن اطلاعات حقوقی برای راهنمایی مراجعه کنندگان است. زیرا افرادی که به مشاور مراجعه می کنند عموما از قانون و حقوق خود اطلاعی ندارند. بهترین وکیل مشهد باید موکل خود را با حق و حقوق خود آشنا نماید.

یکی از توانایی های لازم برای وکالت و مشاوره، خوب گوش دادن است. یک مشاور خوب باید بتواند با گوش دادن به صحبت های مراجع به او احساس آرامش دهد. این موضوع سبب می شود خود وکیل هم بتواند از میان صحبت های موکل نکات مختلف و جنبه های متفاوت پرونده را دریابد. صبر و حوصله در جلسات مشاوره از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر وکیل با عجله به دنبال اتمام کار خود باشد، موکل نمی تواند به او اعتماد کند. عجله باعث بی توجهی به مسائل مختلف می شود، به طوری که ممکن است بسیاری از نکات مهم که در حل پرونده راه گشا هستند، از دید وکیل پنهان بمانند.

بهترین مشاور حقوقی در مشهد کیست؟

در چه مواردی می توان از بهترین مشاوره حقوقی در مشهد کمک گرفت

ممکن است برخی افراد گمان کنند مراجعه به مشاور حقوقی فقط مختص به بعضی امور است. اما باید گفت که در زمینه هر موضوع و مسئله حقوقی می توان از مشاورین حقوقی کمک گرفت. منع و محدودیتی برای موارد مشاوره وجود ندارد.

هر فرد در خصوص تمام جنبه های اجتماعی، شخصی و حتی دولتی می تواند مشاوره حقوقی دریافت کند. تمام دعاوی که در دادگاه ها مطرح می شوند با کمک مشاور ممکن است به نتیجه مطلوب ختم شوند. حتی احتمال دارد برخی افراد نسبت به ارگان های دولتی و سازمان ها شکایت داشته باشند. طرح شکایت از سازمان های دولتی باید از طریق دیوان عدالت کشور مطرح و پیگیری شود. اما کاملا به آن ها رسیدگی شده و می توان برای چنین موضوعاتی هم از بهترین وکیل در گلبهار مشهد و یا مشاور حرفه ای کمک گرفت. در واقع می توان گفت در مورد هر گونه مشکلی که به قانون و حقوق افراد مرتبط باشد می توان به مشاور حقوقی مراجعه کرد. این مشکلات می تواند شامل موارد خانوادگی، کاری و یا اجتماعی باشد.

10 تا از بهترین مشاور حقوقی در مشهد به همراه آدرس دفتر مشاوره عبارتند از:

نام مشاور حقوقیآدرس دفتر مشاوره
مهین نیکومشهد، گلبهار، خیابان جمهوری اسلامی 46، امام رضا 57
توحید جلایری نیامشهد، بلوار شهید صارمی، چراغچی 13، پلاک 15
پریسا عطاریانمشهد، بلوار معلم، بین معلم 43 و 45
صالح کاوریمشهد، راهنمایی، خیابان سناباد، بین شیرین و صفا
محمدرضا عبادیخراسان رضوی، تایباد

10 تا از بهترین مشاور حقوقی در مشهد را بشناسید!

مهین نیکو

مهین نیکو

خانم مهین نیکو یکی از وکلا و مشاوران خوب و با تجربه هستند که در حال حاضر در مشهد و گلبهار مشغول به فعالیت می باشند. ایشان کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند. خانم نیکو دارای پروانه وکالت پایه یک به شماره 53202 بوده و  همچنین عضو کانون وکلای استان خراسان رضوی نیز هستند. وکیل مهین نیکو در طول سال های وکالت خود همواره برای احقاق حق موکل تلاش نموده اند. بسیاری از پرونده های تحت وکالت ایشان با موفقیت به سرانجام رسیده است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره و وکالت دعاوی خانواده، ارث و میراث و ثبت احوال
 • متخصص در ارائه مشاوره در دعاوی مربوط به جرائم رایانه ای و اینترنتی
 • تخصص در وکالت پرونده های جرائم علیه اموال و اسناد مانند تقلب، تزویر، کلاهبرداری و خیانت در امانت

آدرس: مشهد، گلبهار، خیابان جمهوری اسلامی 46، امام رضا 57، پلاک 2

توحید جلایری نیا

توحید جلایری نیا

از بهترین مشاور حقوقی در مشهد می توان آقای توحید جلایری نیا را  نام برد. ایشان تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا و جرم شناسی ادامه داده اند. آقای جلایری نیا پروانه وکالت خود به شماره 45602 را از قوه قضاییه دریافت کرده اند. ایشان حدود 8 سال است که در زمینه وکالت و ارائه مشاوره فعالیت دارند. همچنین کتاب راهی که رفته ام را نیز تالیف نموده اند. وکالت دعاوی مختلف حقوقی و کیفری توسط ایشان پذیرفته می شود.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده های مواد مخدر و قاچاق
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تخصص در دعاوی جرائم علیه اموال، کلاهبرداری و امور حقوقی با موضوع اسناد تجاری و مبحث املاک

آدرس: مشهد، بلوار شهید صارمی، چراغچی 13، پلاک 15، واحد 3

پریسا عطاریان

پریسا عطاریان

خانم عطاریان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستند. این وکیل با تجربه دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق مالکیت فکری از دانشگاه علامه تهران نیز می باشند. ایشان سابقه دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا به شماره 1866 را دارند. ایشان وکالت دعاوی مختلف حقوقی و کیفری، دعاوی خانواده، امور قراردادها و اسناد را می پذیرند. خانم پریسا عطاریان طی سال های وکالت خود پرونده های بسیاری را در دادگاه های مشهد وکالت کرده اند. درصد بالای موفقیت ایشان گواهی بر تخصص و دانش این وکیل خبره است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی حضوری
 • مشاوره غیر حضوری تخصصی
 • تنظیم انواع قراردادها و لوایح

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 43 و 45

صالح کاوری

صالح کاوری

آقای صالح کاوری از بهترین مشاور حقوقی در مشهد هستند. ایشان دارای تحصیلات کارشناسی حقوق قضایی می باشند. آقای کاوری پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلا با شماره 881 دریافت کرده اند. ایشان در زمینه دعاوی خانواده، مهریه، طلاق، نفقه، چک، سفته، داوری و جرائم علیه شخصیت و هویت شامل افترا، توهین ، نشر اکاذیب و ایجاد مزاحمت تخصص و دانش بالایی دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم انواع قراردادها، دادخواست ها و لوایح
 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: مشهد، راهنمایی، خیابان سناباد، بین شیرین و صفا

محمدرضا عبادی

محمدرضا عبادی

آقای عبادی در رشته حقوق جزا و جرم شناسی تا مقطع دکترا ادامه تحصیل داده اند. ایشان همچنین پروانه وکالت درجه یک خود را از قوه قضاییه دریافت کرده اند. سابقه مدیریت موسسه حقوقی در کارنامه کاری آقای عبادی دیده می شود. وکالت دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی توسط ایشان پذیرفته می شود. درصد بالای موفقیت ایشان در پرونده های تحت وکالت شان نشانه اطلاعات حقوقی بالای این وکیل می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره و پذیرش دعاوی حقوقی، کیفری و ثبتی
 • تخصص در دعاوی اعمال منافی عفت مانند خمر، زنا و لوط
 • متخصص در ارائه مشاوره و وکالت دعاوی آسیب به مال و جان مانند تصادفات و نزاع
 • وکالت دعاوی جرائم علیه شخصیت و هویت افراد مانند اظهارات خلاف واقع، نشر اکاذیب، افترا و توهین

آدرس: خراسان رضوی، تایباد

مسعود سلطانی

مسعود سلطانی

از بهترین مشاور حقوقی در مشهد می توان آقای مسعود سلطانی را نام برد. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستند. آقای سلطانی دارای پروانه وکالت پایه یک و همچنین عضو کانون وکلا می باشند. از تخصص های ایشان می توان وکالت دعاوی خانواده، طلاق، طلاق توافقی، حضانت فرزندان، داوری، قراردادها، خرید و فروش اموال غیر منقول، املاک و شهرداری را نام برد. درصد پیروزی آقای مسعود سلطانی در پرونده های شان بسیار بالا است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قراردادها
 • تنظیم لوایح و دادخواست ها
 • ارائه مشاوره حقوقی تخصصی در دعاوی کیفری و حقوقی

آدرس: مشهد، احمد آباد، نبش رضا 33، پلاک 314، واحد 2

منصوره داوری

منصوره داوری

خانم داوری با مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق و پروانه وکالت پایه یک از جمله وکلای خوب و شناخته شده مشهد هستند. ایشان حدود 8 سال است که در شهر مشهد به وکالت مشغول می باشند. در طی این سالیان پرونده های بسیاری در دادگاه های مشهد با وکالت ایشان با موفقیت به سرانجام رسیده است. خانم منصوره داوری در دعاوی خانواده، حدود، کلاهبرداری، خیانت در امانت، ربا، سرقت، روابط نامشروع و تجاوز تخصص دارند.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده های مختلف
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم انواع اوراق قضایی مانند قراردادها و شکوائیه ها

آدرس: مشهد، بلوار معلم، نبش معلم 36

سحر دشتی

سحر دشتی

خانم دشتی جزو وکلای شناخته شده مشهد هستند. ایشان تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی در رشته حقوق ادامه داده اند. ایشان پس از دریافت پروانه وکالت پایه یک در شهر مشهد فعالیت نموده اند. سابقه همکاری با شرکت های گچ خراسان، سیمان جوین، کاشی فیروزه مشهد و موسسات حقوقی مختلف در سابقه کاری خانم دشتی به چشم می خورد. وکیل سحر دشتی در طول سال های وکالت خود با تلاش پیگیر و مستمر از حقوق موکلین خود دفاع نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل، تقلب و تزویر
 • ارائه مشاوره و پذیرش وکالت دعاوی مالی، تجاری، قراردادها، چک ، سفته و مناقصات
 • قبول پرونده های اختلاف در مالکیت، شهرداری، منابع طبیعی، ثبت اسناد و املاک و سرقفلی

آدرس: مشهد، شیروان

علی افخمی

علی افخمی

از بهترین مشاور حقوقی در مشهد می توان از آقای علی افخمی یاد کرد. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشند. آقای افخمی پروانه وکالت درجه یک به شماره 53209 را از قوه قضاییه دریافت نموده اند. ایشان سابقه همکاری با سازمان قضایی نیروهای مسلح و شرکت نستله واترز ایرانیان را در پرونده کاری خود دارند. وکالت دعاوی مختلف حقوقی و کیفری مانند کلاهبرداری، چک و سفته، سرقت و طلاق توسط ایشان پذیرفته می شود.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در امور حقوقی خانواده، ارث، جزایی، دیات، اسناد و املاک و مواد مخدر
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: مشهد

حمیده پیراسته

حمیده پیراسته

ایشان کارشناس ارشد حقوق جزا و دارای پروانه وکالت به شماره 30339 هستند. خانم پیراسته در حال حاضر در شهر مشهد مشغول به فعالیت بوده و همچنین عضو کانون وکلا نیز می باشند. ایشان در طول سال های وکالت خود پرونده های بسیاری را با موفقیت به سرانجام رسانده اند که نشانه تخصص بالای خانم پیراسته است.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در امور کیفری مانند جعل، کلاهبرداری، مواد مخدر و مشروبات الکلی
 • ارائه مشاوره و اخذ وکالت در دعاوی خانواده مانند مهریه، طلاق، نفقه و حضانت فرزندان

آدرس: مشهد، مهرگان 80، مجتمع مهر پرواز

تفاوت وکیل و مشاوره حقوقی

برخی افراد ممکن است با این سوال رو به رو شوند که وکیل و مشاور حقوقی یکی هستند یا با هم تفاوت دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که از نظر تحصیلات و آگاهی از قوانین حقوقی، تفاوتی میان وکیل و مشاور حقوقی وجود ندارد. در واقع هر دوی آن ها در رشته حقوق تحصیل کرده اند و با قوانین مدنی و حقوقی کشور آشنا هستند.

مشاور حقوقی پروانه وکالت دریافت نمی کند و به همین دلیل نمی تواند در دادگاه ها حاضر شده و به دفاع از موکل خود بپردازد. وی تنها می تواند در زمینه های مختلف مشاوره داده و راه حل های قانونی را پیش پای موکلین بگذارد.

وکیل با شرکت در آزمون وکالت و گذراندن دوران کارآموزی و سپس شرکت در آزمون اختبار پروانه وکالت دریافت کرده است. وکیل هم می تواند در محاکم قضایی به وکالت بپردازد و هم می تواند مشاوره حقوقی ارائه دهد. تفاوت دیگر این دو فرد در این است که مشاوران حقوقی می توانند با سمت مشاور در شرکت های دولتی و خصوصی استخدام شوند. مشاور می تواند در کنار شغل استخدامی خود، دفتر مشاوره هم داشته باشد و از این نظر محدودیتی ندارد. اما وکلا نمی توانند به استخدام سازمان ها و ارگان ها درآیند.

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی

مدرک تحصیلی و شرایط لازم برای مشاور حقوقی

طبیعتا برای احراز هر شغل و موقعیتی، فرد باید تحصیلات مربوط به آن شغل را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن از عهده وظایف خود برآید. برای شغل مشاور حقوقی تحصیلات در رشته حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی، الهیات و معارف اسلامی در مقطع کارشناسی و زیر شاخه های این رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد لازم است.

ناگفته نماند که افرادی که قصد دارند به عنوان مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شوند باید در آزمون مشاوران شرکت نموده و در این آزمون موفق شوند. برای شرکت در این آزمون داشتن مدرک تحصیلی ذکر شده ضروری است. سپس فرد باید فرم تقاضانامه شرکت در آزمون را در سامانه تکمیل نموده و هزینه آزمون را هم پرداخت نماید. عکس پرسنلی و اسکن مدرک تحصیلی هم باید در سامانه بارگذاری شود. پس از ثبت نام و شرکت در آزمون، در صورت قبولی و پشت سر گذاشتن مراحل لازم متقاضی می تواند به عنوان مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شود.

کلام آخر

در این مقاله بهترین مشاور حقوقی در مشهد را به شما معرفی نمودیم. لازم است مشاور حقوقی دارای تحصیلات حقوقی بوده و صبر و حوصله بالایی داشته باشد. این فرد باید در آزمون مشاوران حقوقی شرکت کند تا بتواند به ارائه مشاوره بپردازد. مشاور حقوقی نیازی به شرکت در آزمون وکالت و دریافت پروانه وکالت ندارد. اما نمی تواند در محاکم قضایی به وکالت بپردازد. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا