وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. در قانون امور حسبی برای افرادی که ضعف قوای ذهنی دارند و مصلحت خودرا در مسائل اقتصادی به درستی تشخیص نمی دهند قوانینی در نظر گرفته شده است و براساس این قوانین دادگاه فردی را به عنوان قیم جهت نظارت بر اعمال و معاملات محجور تعیین خواهد کرد تا از این طریق هیچگونه ضرر و زیانی به او وارد نشود و تمام دارایی و اموال محجور توسط قیم مدیریت می گردد. ولیکن در مرحله اول برای این که این قوانین در مورد فرد محجور اجرا گردد باید جهت صدور حکم حجر اقدام شود که لازم است حتما در این زمینه از بهترین وکیل صدور حکم حجر کمک بگیرید.

بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران کیست؟

وکیل صدور حکم حجر یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند که در جریان پرونده های مدنی مربوط به امور خانواده سابقه فعالیت دارد و دارای تخصص و تجربه لازم در جهت اقدام برای صدور حکم حجر می باشد. بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران به افرادی که به طریقی درگیر این پرونده های هستند کمک می کند تا پیگیری پرونده خود را در دادگاه در مسیر قانونی و صحیح پیش برده و نتیجه مطلوب را دریافت کنند.

ذکر این نکته لازم است فرد مجور از نظر قانون شامل افراد زیر 18 سال می شود که در چنین موردی تنها رشد جسمانی فرد برای قانون مدنظر نخواهد بود بلکه ملاک های روحی و روانی نیز در نظر گرفته می شود. در مواردی نیز ممکن است فرد محجور بیشتر از 18 سال سن داشته باشد که برای این منظور می توان به افراد سفیه و دیوانه ای اشاره کرد که قادر به تشخیص خوب و بد نیستند وکاملا واضح است که توانایی پیگیری امور قانونی و حقوقی خود را نیز نخواهند داشت لذا قانونگذار برای این افراد شخصی را به عنوان قیم در نظر می گیرد.

 بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران با جزئیات قانونی تمامی این مباحث کاملا آشنا بوده و در زمانی کوتاه روند داسی این پرونده ها را با دریافت بهترین نتیجه به پایان می رساند.  

بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران کیست؟

آثار صدور حکم حجر

بهترین وکیل در ایران که در زمینه صدور حکم حجر تجربه و تخصص دارد برخی از مهم ترین آثار این حکم را به قرار ذیل بیان می کند:

 • بعد از صدور حکم قطعی حجر، کلیه معاملاتی که شخص محجور قبل از صدور این حکم و در زمان حجرانجام داده قابلیت ابطال دارد و اگر در این زمینه هیچ مدعی وجود نداشته باشد دادستان به عنوان مدعی العموم وارد عمل شده و رئیس اداره سرپرستی نیز دادخواست آن را تنظیم خواهد کرد.
 • دادستان قیم فرد محجور را تعیین و پیشنهاد نصب او را به دادگاه خانواده می دهد.
 • هرگونه معامله ای که برای محجور تعهد مالی داشته باشد ممنوع خواهد بود.
 • احسن کردن اموال محجور تنها از طریق کسب اجازه از دادستان و توسط شخص قیم امکانپذیر خواهد بود.

10 تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران را بشناسید!

خانم هدی سبحانی

هدی سبحانی

مشکلات پیش می‌آیند. ما می‌توانیم کمک کنیم.

وکیل پایه یک دادگستری ، پژوهشگر دکترای تخصصی حقوق جزا و جرم شناسی و کارشناس امور بازرگانی با سابقه وکالت تخصصی و ارائه خدمات حقوقی به اشخاص داخل و خارج از کشور، تخصص در پرونده های اثبات حجر ؛ سفاهت و سو استفاده از ضعف نفس.

صدور حکم حجر در کمترین زمان با وکیل متخصص :  کلمه حجر در لغت به معنای محرومیت شخص و ممنوعیت آن از انجام دادن برخی کارها و اعمال است.

به بیان دیگر تمام افراد دارای اهلیت تمتع هستند. یعنی می توانند دارای حق باشند ولی ممکن است اهلیت استیفا یعنی توانایی اجرای آن حق و استفاده از آن حق را نداشته باشند.

شخصی که اهلیت استیفا ندارد محجور  نامیده می‌شود محجور کسی است. که به علت نقص یا فقدان اهلیت نمی تواند اعمال حقوقی خود را انجام دهد.

تخصص و مهارت:

 • اعلام بطلان بیع و ابطال سند مبایعه نامه به جهت محجور بودن
 • وکیل دعاوی حقوقی  ابطال سند ؛ اعلان بطلان قرارداد ؛ اثبات مالکیت ، الزام به ایفای تعهدات قراردادی ؛الزام به تنظیم سند رسمی ؛اعلان بطلان معامله به دلیل مستحق للغیر در آمدن ؛استرداد ثمن ،کلیه غرامات و خسارات و …
 • وکیل دعاوی شهرداری تقاضای ارجاع تخلف همسایه مجاور به کمیسیون ماده ۱۰۰ ؛مطالبه بهای قطعه زمین واقع در طرح تعریض و عقب نشینی شهرداری به نرخ عادله روز
 • وكيل كليه ي دعاوي كيفري ؛ كلاهبرداري ؛ إخلال  كلان در نظام اقتصادي ؛سو استفاده از ضعف نفس ؛سو استفاده از موقعيت شغلي ؛و ….

هماهنگي دفتر براي مراجعه حضوري:

 • شنبه تا سه شنبه از ساعت ١٧ تا ٢٢
 • چهارشنبه :از ساعت ١٩ تا ٢٢
 • پنجشنبه و جمعه از ساعت ١٧ تا ١٩

ساعات تماس: از ساعت ١٦ تا ٢١

آدرس: تهران بلوار اندرزگو خ سلیمانی غربی ک قوام

شماره تماس:

09125099597

09376497286

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در دعاوی حجر و محجوریت است و پرونده های متعددی در این زمینه در دست اقدام دارند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) پیش از انقلاب می باشد و بیش از 50 سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌ های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر وکالت : تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک 116 ، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد 4

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی یکی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران هستند که در حوزه دعاوی مختلف نظیر خانواده، ملکی، کیفری و صدور حکم حجر 15 سال سابقه وکالت دارند. ایشان با تسلط بر قوانین مربوط به دعاوی صدور حکم حجر، توانسته اند پرونده های زیادی را در این زمینه به نتیجه موفقیت برسانند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • وکالت در شرکت بوژنه
 • وکالت در شرکت های اوریفلیم پرشیا
 • شهرکت سهامی خاص آجر  ماشینی رومان

آدرس: تهران، جنت آباد مرکزی، پلاک 78

نرگس رستمی

نرگس رستمی

نرگس رستمی وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند. ایشان بر قوانین دعاوی صدور حکم حجر تسلط کاملی دارند و در این زمینه پرونده های زیادی را وکالت و به نتیجه رسانده اند و به عنوان یکی از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکیل شرکت آواژنگ

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، پایین تر از پیامبر غرب، نبش پنجم شرقی، پلاک 80، مجتمع گل ها، طبقه همکف

امیر عبدی

امیر عبدی

امیرعبدی وکیل پایه یک دادگستری و عضو مرکز وکلا قوه قضایی در تهران هستند. ایشان 9 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی نظیر کیفری، خانواده، ثبتی، ملکی و صدور حکم حجر را دارند و درصد بالایی از پرونده هایی که در حوزه حکم حجر به ایشان سپرده شده است را به موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • وکیل بانک انصار
 • وکیل شرکت پخش البرز

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، چهار راه پاکنژاد، پلاک190، طبقه سوم

محمد حسین عندلیبی

محمدحسین عندلیبی

محمدحسین عندلیبی یکی از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران هستند. ایشان 4 سال سابقه وکالت و پیگیری پرونده های حکم حجر را دارند و علاوه بر این در حوزه دعاوی مختلف حقوقی نظیر کیفری، ثبتی، ملکی و خانواده نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، بلوار آیتاله کاشانی، روبروی پمپ بنزین، ساختمان گلزار، طبقه 2، واحد 7

علی رمضانزاده

علی رمضانزاده

علی رمضانزاده یکی از بهترین و با تجربه ترین وکلای پایه یک در تهران هستند. ایشان 23 سال در زمینه های مختلف حقوقی فعالیت دارند و بر تمامی قوانین حقوقی مسلط می باشند. آقای رمضانزاده در پیگیری و رسیدگی پرونده های صدور حکم حجر نیز فعال می باشند.

 تخصص و مهارت:

 • 23 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • وکیل و مشاور حقوقی موسسات مالی
 • وکیل و مشاور حقوقی بانک صادرات
 • کارشناسی ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، شهرک غرب، ابتدای بلوار فرخزادی، روبروی مجتمع تجاری میلاد نور، مجتمع تجاری شهرک غرب

کرم حسین یاری فیروزآباد

کرم حسین یاری فیروزآباد

کرم حسین یاری فیروزآباد وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی را دارند و پرونده های صدور حکم حجر را نیز می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • وکیل حقوق الکترونیک
 • موسس نرم افزارهای حقوقی حقو یا

آدرس: تهران، پونک، انتهای اشرفی اصفهانی، نرسیده به سیمون بولیوار، بالاتر از بانک پارسیان، پلاک 306، ساختمان عمارت باختر، طبقه سوم، واحد 5

سمیع اله نظری

سمیع اله نظری

سمیع اله نظری یکی از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران می باشند. ایشان پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و اکنون با 19 سال سابقه وکالت یکی از با تجربه ترین و با تبحرترین وکلا در حوزه های مختلف حقوقی می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 19 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، اسلامشهر، خیابان شهید صیاد شیرازی، خیابان تعاون، نبش تعاون 3، ساختمان سپید، طبقه اول، واحد 1

اهمیت بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران در پرونده های قانونی

با توجه به تخصص و تجربه ای که بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران در زمینه این پرونده ها دارد از این رو می توان به اهمیت حضور او در پیگیری و رسیدگی کسب حکم حجر پی برد. این وکلا می توانند به منظور دریافت بهترین نتیجه به تمامی افرادی که به طریقی با این مسئله مواجه شده اند کمک کنند. البته قابل ذکر است که بهترین وکیل در تهران در پرونده های مختلف صدور حکم حجر، ممکن است وظایف متفاوتی را عهده دار شود.

بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران موجب تسریع روند دادرسی پرونده شده و با تکیه براطلاعات و دانش حقوقی که در این حوزه دارد بهترین لایحه دفاعی را تنظیم و به دادگاه ارائه می دهد. وکیل حجر براساس تجربه خود در پیگیری این پرونده می تواند رای دادگاه جهت اثبات و یا عدم اثبات حجر را به نفع موکل خود دریافت کند.

اهمیت بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران در پرونده های قانونی

دادگاه صالح برای صدور حکم حجر و نصب قیم

برابر با بند 10 ماده واحد قانون اختصاصی تعداد کثیری از دادگاه های موضوع اصل 21 قانون اساسی که در سال 1376 به تصویب رسید نصب و عزل قیم و همچنین ضم امین در صلاحیت دادگاه خانواه می باشد و برای صدور حکم حجر و نصب قیم افراد محجور می توان از طریق دادگاه عمومی اقدام کرد.

همچنین قابل ذکر است که براساس قانونی که در سال 1392 در این باره به تصویب رسیده دادگاه خانواده نیز از صلاحیت کافی برای صدور و ابطال حکم حجر برخوردار می باشد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل صدور حکم حجر در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

چگونه می توان حجر فردی را اثبات کرد؟

شما می توانید فرد محجور را نزد پزشکی قانونی برده و نظریه پزشکی قانونی مبنی بر حجر ایشان را دریافت نمائید سپس با تقدیم دادخواست به دادگاه ذی صلاح تقاضای صدور حکم حجر را نمایید.

درصورتی که محجور معامله ای را منعقد نموده باشد چگونه می توان آثار آن قرارداد را از بین برد؟

شما می توانید دادخواست اعلان بطلان معامله انجام شده را به دادگاه صالح تقدیم نمایید و خواستار صدور حکم بطلان معامله منعقد شده در زمان حجر محجور شوید.

آیا فرد ورشکسته محجور تلقی می شود؟

بلی؛ فرد ورشکسته دارای حجر سوء ظنی است یعنی قانونگذار جهت حمایت از حقوق طلبکاران او را محجور قلمداد کرده است تا در انجام معاملات و فعالیت های تجاری محدودیت داشته باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا