وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران ⚡【سال1403】⚖️

یکی از دعاوی که امروزه در دادگاه ها به چشم می خورد مربوط به مالکیت فکری است. یعنی فکر و ایده ای که توسط فردی ارائه شده است، به نام خود فرد ثبت و ارائه گردد. قوانین و مقررات خاصی بر حوزه مالکیت فکری حاکم است که افراد ممکن است نسبت به آن ها آگاهی کامل نداشته باشند. به همین دلیل ممکن است حق بسیاری از افرادی که دارای ایده های سازنده و مفید هستند ضایع گردد. در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل مالکیت فکری را به شما معرفی نماییم، پس تا انتها با ما همراه باشید. 

بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران کیست 

دعاوی موجود در این دسته شامل مواردی مانند ثبت اختراع، آثار ادبی، ایده های سازنده و اقتصادی و هر نوع فکری و تراوشات فکری می شود که توسط فرد خاصی انجام شده است. اما ممکن است این افکار با نام شخص دیگری ثبت شده باشد. در چنین شرایطی طرح دعوا صورت می گیرد و فرد می خواهد حق فکر و ایده خود را پس بگیرد. 

بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران باید در خصوص قوانین ثبت اختراع و کلیه آثار علمی، ادبی و هنری اطلاعات کامل و جامعی داشته باشد. در صورتی که وکیل خود در زمینه تالیف کتاب ها و مقالات مختلف تجربه داشته باشد بهتر می تواند چنین پرونده هایی را پیگیری نماید. 

وکیل خوب در حوزه مالکیت فکری علاوه بر دانش تخصصی در زمینه مالکیت فکری باید توانایی تهیه و تنظیم اوراق قضایی مختلف مانند شکوائیه و دادخواست ها را داشته باشد. بهترین وکیل در چیتگر همچنین باید دارای قدرت بیان بالا و قوی در ارائه دفاعیه و حمایت از موکل خود را دارا باشد. در غیر این صورت نمی تواند به درستی مستندات موجود را به دادگاه ارائه دهد. 

بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران کیست؟

خدمات ارائه شده توسط بهترین وکیل مالکیت فکری 

وکیل مالکیت فکری باید پیگیری کلیه امور مربوط به مالکیت فکری موکل خود را پیگیری نماید. در موارد مربوط به ثبت اختراع، وکیل باید به عنوان نماینده فرد مراحل ثبت اختراع را انجام داده و گواهی ثبت را به وی ارائه نماید. ارائه مشاوره حقوقی تخصصی برای مالکیت فکری افراد جزو اموری است که وکیل این حوزه انجام می دهد. 

ثبت طرح های صنعتی و تالیفات متعدد هم جزو اموری است که توسط بهترین وکیل در تهران انجام می شود. در صورتی که در این زمینه ها، دعوای حقوقی مطرح شود وکیل باید پیگیری این دعاوی در مراجع قضایی را پیگیری نموده و اوراق قضایی لازم را ارائه دهد تا بتواند از حقوق موکل خود حمایت نماید.  

در مواقعی که برای بهره برداری از ایده های و طرح های مختلف افراد، وکیل باید قرارداد مربوط به این موضوع را تنظیم نموده تا حقوق فرد دارای مالکیت فکری تضییع نگردد. مشاوره و پیگیری دعاوی در خصوص کلیه حقوق مادی و معنوی مالکیت فکری باید توسط وکیل با تجربه انجام شود. 

10 تا از بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران! 

فرزاد قاسمی رهقی 

فرزاد قاسمی رهقی

آقای قاسمی دارای تحصیلات کارشناسی حقوق و همچنین کارشناسی ارشد حقوق تجارت و الکترونیکی می باشند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک هستند و در حال حاضر در تهران فعالیت دارند. مشاور حقوقی کلاسینو، آرایه سازان ماندگار و هلدینگ انیاک در پرونده کاری ایشان دیده می شود. وکالت دعاوی مختلف حقوقی و کیفری توسط آقای فرزاد قاسمی انجام می شود. ایشان حدود 7 سال است که به وکالت مشغول می باشند و در این دوران پرونده های بسیاری را با موفقیت وکالت نموده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره تخصصی حضوری و غیر حضوری 
 • وکالت دعاوی مختلف استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان 
 • تخصص در دعاوی مالکیت فکری، شرکت های تجاری، داوری و دعاوی رایانه ای 

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بوستان ششم، پلاک 107، واحد 10 

سید مجید میر معاف 

سید مجید میر معاف

یکی از بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران آقای میر معاف می باشند. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و همچنین عضو کانون وکلای مرکز هستند. همکاری با بانک تجارت، شرکت تجارت آوند شایگان و شرکت بتیس به عنوان وکیل در سابقه کاری ایشان به چشم می خورد.وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، ثبتی و خانواده در حیطه کاری ایشان می باشد. اما تخصص ایشان در دعاوی تنظیم سند، اجراییات، آیین دادرسی، حقوق مالکیت فکری، دعاوی سیاسی، دعاوی نظام مهندسی و شهرداری می باشد. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری 
 • مشاوره تلفنی و آنلاین 
 • نوشتن انواع اوراق قضایی 
 • تنظیم قراردادها و داخواست ها  

آرش رضایی نوین 

آرش رضایی نوین

ایشان دارای تحصیلات کارشناسی حقوق و همچنین کارشناسی کامپیوتر می باشند. آقای رضایی دارای پروانه وکالت درجه یک به شماره 33135 می باشند. دعاوی حوزه اجرای احکام مدنی، ارث و وصیت، اسناد رسمی و تجاری، امور بین الملل، بورس، بیمه، ثبت شرکت ها و برند، حدود، دعاوی بانکی، قاچاق، حقوق مالکیت فکری و دعاوی مطبوعاتی در تخصص ایشان است. درصد بالای موفقیت ایشان در پرونده های تحت وکالت نشانه دانش و تخصص بالای ایشان است. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه انواع مشاره حقوقی تخصصی 
 • تنظیم اوراق قضایی مانند لوایح و دادخواست ها 
 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و کیفری مختلف 

آدرس: تهران 

احمد قنبرپور 

احمد قنبرپور

از بهترین وکیل مالکیت فکری در تهران می توان از آقای احمد قنبرپور نام برد. ایشان دارای مدرک کارشناسی حقوق، کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و دکترای حقوق جزا می باشند. آقای دکتر قنبرپور دارای سابقه دریافت پروانه وکالت به شماره 7867 از کانون وکلا و همچنین عضو کانون وکلا می باشند. همکاری با بسیاری از شرکت ها و موسسات مانند گروه صنعتی گلرنگ، بیمه ایران، مجمع فلاسفه ایران، سازمان صدا و سیما و شرکت نفتی توتال فرانسه در کارنامه کاری ایشان ثبت شده است. حدود دو دهه است که ایشان در شغل وکالت پرونده های زیادی را به نتیجه مطلوب رسانده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • وکالت دعاوی خانواده شامل طلاق، نفقه، جهیزیه و اعسار 
 • اخذ پرونده های دعاوی اقتصادی، راهنمایی و رانندگی و دیوان عدالت اداری 
 • تخصص در دعاوی ملکی مانند تملک آپارتمان ها،موجر و مستاجر، اسناد رسمی و تجاری 

  تهران، خیابان دکتر فاطمی، ابتدای خیابان رهی معیری، پلاک 10، طبقه 3، واحد 9 و 10 

محمد جعفری 

محمد جعفری

آقای جعفری فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند. ایشان پروانه وکالت پایه یک خود به شماره 21229 را از کانون وکلای دادگستری دریافت نموده اند. وکالت دعاوی مختلف مانند بورس، اعسار، حقوق مالکیت فکری، اختلاف کارگر و کارفرما، شرکت های تجاری، مطالبه وجه، دعاوی نظام مهندسی و تملک آپارتمان ها توسط ایشان انجام می شود. موفقیت در پرونده های مختلفی که توسط ایشان وکالت شده اند گواه دانش حقوقی بالای این وکیل با تجربه است. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری 
 • تنظیم انواع قراردادها، لوایح و دادخواست ها 
 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف 

آدرس:  تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، نبش کوچه 18، پلاک 45، واحد 7 

انواع مالکیت فکری 

با استناد به تقسیم بندی سازمان جهانی مالکیت فکریی،دفتر ثبت ختراعات و علائم تجاری آمریکا و مهاهدات بین المللی مبحث مالکیت فکری به چند دسته تقسیم می شود که در این جا به این مباحث اشاره می نماییم. 

گواهی ثبت اختراع: ثبت اختراع یعنی ارائه یک فرآیند و یا راه کار جدید برای یک مشکل که به صورت کارآمدتری حل شود. گواهی ثبت اختراع حق انحصاری آن اختراع را برای مخترع آن به همراه دارد. با صدور این گواهی، امکان سوء استفاده شرکت ها و افراد دیگر از اختراع وجود ندارد. این حق برای مدت 20 سال به مخترع اعطا می گردد. اما پس از اعطا این گواهی، مخترع موظف است جزئیات اختراع را به طور کامل ارائه داده تا توسط افراد با تجربه به مرحله بهره برداری برسد. 

نشان تجاری: هر ویژگی و نشانه ای که سبب شناسایی و جداسازی محصولات و خدمات یک فرد و یا شرکت شود را نشان یا علائم تجاری می گویند. با وجود این نشان افراد می توانند محصولات آن شرکت را شناسایی کنند. این علامت و نشانه می تواند شامل رنگ، بو، شکل و یا حتی یک عدد باشد. 

طراحی صنعتی: یکی از دیگر موارد مالکیت فکری طراحی هایی است که به صورت صنعتی برای زیبایی محصولات انجام می شود. این طراحی ها می تواند مربوط به بسته بندی و یا طرح و شکل محصولات باشد. از این طراحی ها در صنایع مختلف مانند جواهرات، ادوات کشاورزی و تجهیزات پزشکی استفاده می شود. بهترین وکیل مالکیت فکری در تمام این زمینه ها می تواند به افراد مشاوره دهد.  

کپی رایت: آثار ادبی و هنری مانند نقاشی ها، فیلم و موسیقی نیازی به ثبت اختراع ندارند. حقوق چنین مالکیت فکری از طریق کپی رایت این آثار انجام می شود. از این طریق حقوق مادی و معنوی افراد صاحب فکر حفظ می شود. 

انواع مالکیت فکری

جنبه مادی و معنوی مالکیت فکری 

بسیاری از مباحث علاوه بر جنبه های مادی دارای جنبه های معنوی نیز هستند. مالکیت فکری هم دارای جنبه های مادی و معنوی است. جنبه مادی مالکیت فکری، همان طور که از نام آن پیدا است به آثار مالی و ارزش مادی فکر گفته می شود. به هر حال هر فکر و ایده ای سود و منفعت مالی را برای صاحب آن به ارمغان می آورد. با توجه به حق مادی مالکیت فکری، فرد می تواند مالکیت فکری خود را در مقابل دریافت ارزش مالی آن به فرد دیگری واگذار نماید. 

جنبه معنوی مالکیت فکری هم همان حق ثبت اختراع و ایده است. این جنبه هیچ گونه ارزش ریالی را برای مالک فکر به همراه ندارد. به همین دلیل جنبه معنوی مالکیت فکری قابل واگذاری نخواهد بود. 

کلام آخر 

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مالکیت فکری را به شما معرفی نمودیم. مالکیت فکری مربوط به حق افراد در خصوص افکار، ایده ها، آثار و اختراعات آن ها است. این مبحث در حوزه های علائم تجاری، گواهی ثبت اختراع، طراحی های صنعتی و بسیاری از انواع دیگر است. وکیل مالکیت فکری در خصوص مشاوره، پیگیری و دفاع در دعاوی مالکیت فکری و دفاع از حقوق مادی و معنوی  صاحب فکر می تواند به وی کمک نماید. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.      

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا