وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. به مالی که زوجه در زمان ازدواج با خود به خانه شوهر می آورد جهیزیه می گویند اگرچه خریداری جهیزیه توسط زوجه واجب نیست و براساس قانون تامین وسایل منزل وظیفه زوج می باشد اما جهیزیه یکی از رسوم قدیم بوده و اکثریت خانواده های ایرانی پایبند آن هستند. در صورتی که میان زوجین اختلافی به وجود آید که موجب جدایی و طلاق آنان گردد جهیزیه متعلق به زوجه بوده و حق استرداد آن را دارد و اگر زوج مانع این امر شود زوجه می تواند درخواست دعوای استرداد جهیزیه را به دادگاه ارائه دهد که توصیه می شود حتما در این زمینه از وکیل استرداد جهیزیه کمک بگیرید.

استرداد جهیزیه چیست؟

در صورتی که وسایل منزل توسط زوجه خریداری شده باشد پس مالک تمامی آن وسایل زوجه خواهد بود و هر زمان که تمایل داشته باشد می تواند هر گونه اقدامی برای فروختن و یا قرض دادن آن وسایل را داشته باشد. البته ذکر این نکته نیز لازم است که جهیزیه تنها شامل وسایل و اسباب منزل نمی شود بلکه پول، جنس یا ملکی که از طرف خانواده زوجه در زمان ازدواج به او هدیه داده شود نیز جزو جهیزیه محسوب می گردد. معمولا زوجینی که به دلیل بروز مشکلات برای طلاق اقدام می کنند یکی از مسائلی که ممکن است بین آن ها مشکل ساز شود بحث استرداد جهیزیه است که بهترین وکیل طلاق در تهران توصیه می کند که به منظور جلوگیری از هرگونه دغدغه ای در آینده در زمان آوردن جهیزیه یکی از اقدامات ذیل انجام گیرد:

 • نوشتن سیاهه، منظور نوشتن لیستی از وسایل در زمان خریداری است که توصیه می شود که تمامی جزئیات به صورت دقیق و کامل در برگه سیاهه قید شود و در نهایت ذیل برگه سیاهه توسط داماد و تعدادی از اعضای خانواده امضا می گردد، توصیه می کنیم در زمان نوشتن سیاهه تعدادی از افراد فامیل نیز به عنوان شهود حضور داشته باشند.
 • نگهداری فاکتور وسایل خریداری شده نیز در این مورد می تواند از بروز هر گونه مشکلی در آینده جلوگیری کند.
استرداد جهیزیه چیست؟

بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران کیست؟

وکیل استرداد جهیزیه یک وکیل متخصص حقوقی است که در حوزه های مختلف دعاوی خانواده فعالیت می کند و به عنوان بهترین وکیل خانواده در تهران نیز معرفی می شود و برای پرونده های استرداد جهیزیه زمانی می تواند به زوجه کمک کند که زوج از استرداد جهیزیه امتناع نماید که در چنین شرایطی بهترین وکیل استرداد جهیزیه با توجه به تجربه و مهارتی که در مورد این پرونده های حقوقی دارد بلافاصله اقدام کرده و سریع ترین روش ممکن را برای باز پس گیری جهیزیه به کار می گیرد و در جلسه ای که در دادگاه بدین منظور تشکیل می شود شرکت کرده و برای احقاق حق موکل خود از او به دفاع می پردازد. بهترین وکیل استرداد جهیزیه قبل از شروع جلسه کلیه مدارک لازم مانند فاکتور و یا سیاهه جهیزیه را جهت ارائه به دادگاه جمع آوری می کند.

10 تا از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
رویا کرامتیتهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد
بهجت مشفقتهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شمال غربی میدان، برج صدف
مرجانه فشنگچیتهران، جنت آباد مرکزی، پلاک 78
نرگس رستمیتهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، مجتمع گل ها
محسن قنبریتهران، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان دکتر بهشتی، برج زرین

10 تا از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران را بشناسید!

رویا کرامتی

رویا کرامتی

رویا کرامتی وکیل پایه یک دادگستری به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در حوزه پرونده های  استرداد جهیزیه فعالیت می کنند، ایشان در دیگر حوزه های حقوقی نظیر کیفری و ملکی نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی علیه شهرداری ها
 • وکالت در بانک شهر
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد، طبقه فوقانی بانک توسعه تعاون

شماره تماس: 09356549017

بهجت مشفق

بهجت مشفق

بهجت مشفق وکیل پایه یک دادگستری با 15 سال سابقه وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری به عنوان یکی از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران معرفی می شوند، ایشان در حوزه های دیگر حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی و غیره نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری تهران
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • وکالت در شرکت تاید واتر خاورمیانه
 • وکالت در مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

آدرس: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شمال غربی میدان، برج صدف، پلاک 2، طبقه 9، واحد 96

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در حوزه دعاوی مختلف نظیر خانواده، ملکی و کیفری 15 سال سابقه وکالت دارند و پرونده های زیادی در حوزه خانواده نظیر مهریه، نفقه، تمکین و اجرت المثل را به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند و به عنوان یکی از بهترین و باتجربه ترین وکلای خانواده در زمینه های فوق الذکر شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • وکالت در شرکت بوژنه
 • وکالت در شرکت های اوریفلیم پرشیا
 • شهرکت سهامی خاص آجر  ماشینی رومان

آدرس: تهران، جنت آباد مرکزی، پلاک 78

نرگس رستمی

نرگس رستمی

نرگس رستمی وکیل پایه یک دادگستری به عنوان یکی از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران شناخته می شوند و در دعاوی خانواده با بیش از 17 سال سابقه وکالت توانسته اند درصد بالایی از پرونده هایی را که وکالت نموده اند به نتیجه موفقیت برسانند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکیل شرکت آواژنگ

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، پایین تر از پیامبر غرب، نبش پنجم شرقی، پلاک 80، مجتمع گل ها، طبقه همکف

محسن قنبری

محسن قنبری

محسن قنبری وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان 8 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و امور ثبتی را دارند. آقای قبنری پرونده های مربوط به استرداد جهیزیه را نیز می پذیرند و با تسلطی که بر قوانین این دعاوی دارند درصد بالایی از پرونده های استرداد جهیزیه که به ایشان سپرده شده را به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان دکتر بهشتی، پلاک 19، برج زرین، واحد 2/5

حسن امیدوار

حسن امیدوار

حسن امیدوار یکی از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران می باشند. ایشان بعد از اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به صورت تخصصی در حوزه دعاوی خانواده، طلاق و استرداد جهیزیه شروع به فعالیت کردند. آقای امیدوار 12 سال سابقه وکالت در دیگر حوزه های حقوقی، کیفری، ملکی، امور ثبتی و غیره را نیز دارند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان استاد مطهری، بعد از خیابان ترکمنستان، نرسیده به خیابان شریعتی، پلاک 8، طبقه سوم

مجید ایرمان

مجید ایرمان

مجید ایرمان یکی از وکلای پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 17 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی خانواده و استرداد جهیزیه را دارند. آقای ایرمان در دیگر حوزه های مختلف حقوقی، کیفری، ملکی و غیره نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی سازمان های دولتی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان مفتح، پایین تر از خیابان مطهری، خیابان زهره، پلاک 5، طبقه 3، واحد 6

فرزانه آذر بیک

فرزانه آذر بیک

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک با 11 سال سابقه وکالت در پیگیری انواع دعاوی خانواده را می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران معرفی کرد. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی می باشند و به عنوان یکی از وکلای مسلط بر قوانین حقوقی شناخته می شوند.

تخصص ومهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، سرو غربی، جنب بانک تجارت، ساختمان سروناز، طبقه اول، واحد 8

نحوه استرداد جهیزیه به چه صورت است؟

توصیه می کنیم قبل از این که دادخواست حقوقی در این زمینه را به دادگاه ارائه دهید حتما با بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج و تهران مشاوره داشته باشید و تنظیم دادخواست را که براساس اصول و مبانی حاکم می باشد را به ایشان بسپارید در این شرایط وکیل شما می خواهد که لیست سیاهه ای که در زمان عقد به امضا زوج رسیده است را در اختیار او قرار دهید، توجه داشته باشید که این لیست می تواند برگ برنده شما باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه موفقیت را از پرونده استرداد جهیزیه دریافت نمایید البته بدون در اختیار داشتن سیاهه نیز می توانید برای استرداد جهیزیه از طریق طرح دعوا اقدام کنید اما روند آن قدری دشوارتر و طولانی تر خواهد بود که لازم است که حتما از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران و بهترین وکیل ملکی در ایران کمک بگیرید.

نحوه استرداد جهیزیه به چه صورت است؟

نکاتی در مورد استراد جهیزیه

اگر قصد دارید که برای استرداد جهیزیه اقدام کنید لازم است که به نکات ذیل دقت لازم را داشته باشید:

 • اگر لیست سیاهه را در اختیار دارید می توانید قبل از طلاق و بدون اطلاع شوهر برای استرداد جهیزیه اقدام کرده و وسایل مورد نظر را از منزل او خارج نمایید.
 • زوجه نمی تواند هزینه استهلاک جهیزیه را در ایامی که با زوج زندگی مشترک داشته از او درخواست نماید.
 • اگر برخی از وسایل جهیزیه خراب شده باشد و زوج وسایل جدید را خریداری و جایگزین آن کرده باشد این وسایل قابلیت استرداد نخواهند داشت.
 • توصیه می کنیم که در زمان استرداد جهیزیه چند نفر را به عنوان شاهد بگیرید تا بعدا همسر شما ادعایی مبنی بر خروج وسایلی غیر از جهیزیه را نداشته باشد.
 • اگر علاوه بر جهیزیه مقداری طلا نیز از خانه پدری آورده اید و همسر شما در طول دوران زندگی مشترک آن ها را برای رفع مشکلات مالی و یا هر هدف دیگری استفاده کرده باشد به همان میزان طلا را نیز می توانید از همسرتان مطالبه کنید و قابلیت استرداد دارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل استرداد جهیزیه در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا می توان بدون اجازه شوهر جهیزیه را از منزل مشترک خارج کرد؟

بله این امکان برای شما وجود دارد چرا که شما مالک جهیزیه هستید و هر زمانی که بخواهید می توانید آن را از منزل خارج کنید. البته برای جلوگیری از مشکلات آتی بهتر است در حضور شاهد اقدام به بردن جهیزیه کنید.

اگر زن جهیزیه را از منزل مرد خارج کند مرد چه اقدامی باید انجام دهد؟

مرد باید لوازم زندگی و اثاثیه منزل فراهم کند و در صورتی که زن زندگی مشترک را ترک نمود دادخواست تمکین بدهد.

در صورتی که زن فوت کند آیا پدر زن می تواند دادخواست استرداد جهیزیه علیه مرد مطرح کند؟

در صورتی که جهیزیه را پدر به دخترش هدیه کرده باشد یا دختر خودش آن ها را خریداری کرده باشد پس از فوت دختر همسر و پدر و مادر و فرزندانش بر اساس قانون ارث و بر اساس سهم الارثشان مالک آن اموال خواهند بود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =

دکمه بازگشت به بالا