طلاقوکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس را به شما معرفی کنیم. طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که از طرف زوجین درخواست داده می شود. این طلاق از نوع یک طرفه نیست و زن و شوهر به اتفاق هم نتیجه می گیرند که ادامه زندگی برای آن ها امکان پذیر نیست و باید از یکدیگر جدا شوند. برای شناخت وکلای معرفی شده و مطالبی در خصوص طلاق توافقی در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس کیست؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس، وکیلی است که دارای تحصیلات عالیه در رشته حقوق و گرایش های آن مثل حقوق خصوصی بوده و پس از پایان تحصیل در آزمون وکالت توانسته است به موفقیت برسد و با داشتن پروانه وکالت، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به اخذ پرونده های وکالتی و ارائه مشاوره مشغول باشد. لازم به ذکر است وکیل پایه یک دادگستری باید دوره کارآموزی را بگذراند و در آزمون اختبار نیز پذیرفته شود. پس از این مراحل وکلا می توانند بدون محدودیت انواع پرونده ها را اخذ نمایند، ولی باید تجربه کافی در زمینه دعاوی خانواده و طلاق به خصوص طلاق توافقی داشته باشند تا افراد بتوانند با خیال راحت پرونده های این چنینی را به آن ها بسپارند.

بهترین وکیل طلاق در بندرعباس می تواند پرونده های طلاق توافقی را نیز اخذ کرده و روند آن را کوتاه تر کند و در کم ترین زمان ممکن حکم طلاق زوجین را از دادگاه خانواده دریافت نماید. ممکن است زوجین به دلیل مشغله های روزمره نتوانند در جلسه دادگاه شرکت کنند. در این صورت می توانند تمامی امور را به دست وکیل خود بسپارند.

بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس کیست؟

مراحل درخواست و انجام طلاق توافقی

طلاق توافقی با طلاق های یک طرف تفاوت هایی دارد و مهم ترین آن تنظیم توافقنامه است. برای این که بتوان به صورت توافقی از یکدیگر جدا شد نیاز به طی مراحلی است که عبارتند از:

 • زوجین در مرحله اول باید دوره مشاوره اجباری را بگذرانند. پس از ثبت درخواست طلاق در سامانه تصمیم، مرکزی برای غربالگری تعیین می شود و باید زوجین در چند جلسه مشاوره شرکت نمایند. در صورت دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق پس از مشاوره می توانند وارد مراحل بعدی شوند.
 • در مرحله دوم باید زوجین گواهی عدم انصراف از طلاق، توافق نامه و دادخواست خود را به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه دهند. بعد از آن با توجه به محل زندگی، نزدیک ترین شعبه دادگاه به آن ها معرفی می شود. اگر در این مرحله زوجین وکیل داشته باشند، می توانند امور را به دست وکیل خود بسپارند. بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس می تواند عهده دار این وظیفه باشد.
 • حضور در دادگاه در جلسه بدوی مرحله بعدی طلاق توافقی می باشد. اگر زوجین بتوانند قاضی را در همان جلسه تفهیم نمایند و بر سر موضوعی چالش نداشته باشند ممکن است در همین جلسه مراحل طلاق توافقی به پایان برسد. در صورت عدم توافق، جلسات بعدی وجود خواهد داشت.
 • دادگاه برای صدور رای قطعی از زوجه می خواهد گواهی عدم بارداری و یا در صورت ادعای باکره بودن، گواهی باکرگی از پزشکی قانونی را ارائه دهد.
 • پس از پایان این مراحل قاضی حکم طلاق را صادر می کند و پس از آن زوجین می توانند به دفترخانه مراجعه کنند و به صورت رسمی و قانونی طلاق بگیرند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارکی که برای ارائه دادخواست طلاق توافقی مورد نیاز است و زوجین می توانند آن ها را توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس ارائه دهند، عبارت است از:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی هر دو نفر به همراه کپی آن ها
 • اصل سند ازدواج
 • توافق نامه تنظیم شده بر سر مهریه، حضانت، اموال و هر چیزی که در زندگی مشترک وجود دارد.
 • گواهی عدم بارداری صادره از پزشکی قانونی
 • وکالتنامه تنظیم شده بین زوجین و بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس در صورت وجود
مدارک لازم برای طلاق توافقی

خصوصیات بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس

بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که نشانگر مهارت اوست. این ویژگی ها عبارتند از:

 • داشتن تجربه و تخصص لازم در خصوص پرونده ها و دعاوی طلاق و خانواده
 • داشتن انصاف و دریافت هزینه وکالت منصفانه
 • دارای پروانه وکالت و فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری
 • هوش بالا و سطح مطالعه و تسلط به قوانین
 • مدارج علمی بالا و دارای تحصیلات عالیه
 • توانایی در ارائه راهکار برای حل پرونده در کم ترین زمان ممکن
 • صبور بودن و حفظ مصلحت موکلین در طول پرونده

کلام آخر

طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجین قبل از ارائه دادخواست طلاق، بر سر تمام مسائل مشترک شان توافق می کنند. در این نوع طلاق، مدت زمانی که ممکن است پرونده طول بکشد شاید کم تر از یک ماه نیز باشد. بسیاری از افراد برای پپیشرفت سریع پرونده و درگیری کم تر به دلیل مشغله های روزمره تصمیم به بهره مندی از یک وکیل ماهر می گیرند. از این رو در این مقاله ما 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس را به شما معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای ارائه نظرات و پیشنهادات تان در خصوص ارائه بهتر مطالب در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

اعسار مهریه به چه صورت می‌باشد؟

زوج می توانند به دلیل عدم استطاعت مالی با آوردن شهود و ارائه اسناد مالی و حساب های بانکی خود درخواست قسط بندی مهریه را بدهد.

حضانت فرزند در طلاق توافقی چگونه است؟

حضانت فرزند نیز مانند مهریه می‌باشد و هر توافقی که بین زوجین در مورد حضانت فرزند در طلاق توافقی انجام گیرد، از سوی دادگاه مورد قبول است.

آیا در طلاق توافقی نیازی به مراجعه به دادگاه است؟

بله نیاز است مگر آن که طلاق توسط وکلا انجام شود که در این صورت نیازی به حضور در هیچ یک از مراحل نمی باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا