وکیل

10 تا از بهترین وکیل چک در شیراز❤️【سال1403】⭐

امروزه در اکثر معاملات و مبادلات مختلف از اوراق مالی مختلف استفاده می شود. یکی از اوراق مالی که در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، چک است. چنین اسنادی گاهی سبب بروز برخی مشکلات خواهند شد. برگشت خوردن چک و یا وصول نشدن آن از مشکلاتی است که در خصوص چک می تواند ایجاد شود. برای حل چنین مسائلی می توان نسبت به فرد مقابل طرح دعوا نمود. برای همین منظور باید مسیرهای قانونی لازم را طی نمود تا به نتیجه رسید. اما باید دانست انجام این مراحل به معلومات حقوقی و تجربه نیازمند است که افراد عادی ممکن است از آن بی بهره باشند. در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل چک در شیراز را به شما معرفی می کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید. 

چک چیست؟ 

چک یک سند تجاری است که برای خریدهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این اوراق در چرخه اقتصاد کشور نقش مهم و موثری دارند. به موجب صدور یک چک، صادر کننده آن موظف می شود که مبلغ مشخصی را در تاریخ تعیین شده به دریافت کننده آن پرداخت نماید. مبلغ چک می تواند برای همان روز و یا برای زمان آینده وصول گردد. 

در خصوص چک چند موضوع مهم و اساسی وجود دارد که شامل تاریخ، مبلغ، صادر کننده و دریافت کننده آن است. مهم ترین نکته در خصوص چک امضای آن می باشد زیرا چک بدون امضا ارزش قانونی ندارد.

چک ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند، چک هایی که توسط بانک ها صادر می شوند و چک هایی که توسط اشخاص صادر می گردند. اوراق صادره توسط بانک شامل چک های بین بانکی، چک تضمین شده و چک مسافرتی هستند. چک افراد شخصی هم به صورت چک عادی و چک تایید شده شناخته شده است. می توانید سایر مقالات ما را در سایت وکیل چی مطالعه نموده و با وکلای با تخصص های مختلف در هر شهر آشنا شوید و اطلاعات حقوقی خود را هم افزایش دهید.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل چک در شیراز کیست؟ 

مشکلات مختلفی در زمینه اوراق چک ایجاد می شود که نیازمند پیگیری قضایی است. وکیل متخصص در حوزه چک، وکیلی است که پس از به پایان رساندن تحصیلات خود در آزمون وکالت شرکت کرده است و موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک شده است. این وکیل به قوانین حقوقی مالی اشراف کامل دارد و پرونده های بسیاری را در این بخش وکالت نموده است. بهترین وکیل چک در شیراز سابقه قابل قبولی در پرونده های مربوط به چک دارد. 

وکیل چک نسبت به تمام موضوعات چنین دعاوی آگاه است و راه حل های متناسب را می شناسد. وکیل موفق قدرت تحلیل و استدلال قوی ای دارد و به موجب آن می تواند عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد. چنین وکیلی با استناد به تجربیات خود می تواند حقوق موکل را احیا نموده و در کمترین زمان بهترین نتیجه ممکن را کسب نماید. بهترین وکیل شیراز راه حل های لازم برای دعاوی گوناگون حوزه مالی و چک را به خوبی می شناسد.

10 تا از بهترین وکیل چک در شیراز را بشناسید! 

فاطمه کهن

فاطمه کهن

فاطمه کهن کارشناس حقوق عضو کانون وکلای فارس با ۱۷  سال سابقه به عنوان وکیل پایه یک دادگستری درزمینه دعاوی کیفری اعم کلاهبرداری خیانت درامانت ودعاوی حقوقی اعم از ملکی  ،تخلیه اجاره،  چک ودعاوی خانواده وطلاق فعالیت داشتند. داشتن تعهد وپشتکار در پیگیری پرونده جهت بدست اوردن نتیجه مطلوب- درخواست صدور اجراییه چک و توقیف سریع اموال صادر کننده چک جهت مطالبه وجه چک.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی بصورت تلفنی وحضوری با حق المشاوره منصفانه
 • تنظیم انواع قرارداد اعم از صلح نامه،  بیع نامه
 • تنظیم لوایح حقوقی درکمترین زمان ممکن

آدرس: شیراز خیابان باغشاه ( فلسطین) روبروی کوچه یک ساختمان سیب سفید طبقه دوم

شماره تماس: ۰۹۱۷۳۱۰۰۸۸۵

محمدرضا سلمانپور 

محمدرضا سلمانپور

ایشان موفق به اخذ پروانه وکالت درجه یک به شماره 27514 شدند و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری استان هستند. آقای سلمانپور به دلیل تسلط بر قوانین در حوزه های مختلف سابقه درخشانی را به ثبت رسانده اند و به عنوان بهترین وکیل چک در شیراز شناخته شده اند. ایشان دارای ویژگی های برجسته ای همچون تعهد، صداقت، پشتکار و مسئولیت پذیری هستند و به همین دلیل هم مورد اعتماد مردم هستند. ایشان قاضی بازنشسته هستند و در زمینه قضاوت هم فعالیت داشته اند. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حقوقی تخصصی حضوری 
 • مشاوره غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 
 • قبول وکالت دعاوی مالی و تجاری مانند چک و سفته 

آدرس: فارس، شیراز  

سحر ترک زاده 

سحر ترک زاده

سرکار خانم سحر ترک زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شیراز هستند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک صادر شده از کانون وکلا به شماره 3668 می باشند که پس از کسب آن فعالیت حقوقی خود را آغاز نمودند. ایشان به صفاتی مانند خوش خلقی، صداقت، ذکاوت، تلاش و پشتکار مزین هستند. تحصیلات خانم ترک زاده کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است.

تخصص و مهارت:  

 • مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین 
 • نگارش و تنظیم اوراق قضایی مانند دادخواست ها  
 • تخصص در پرونده های عقود و معاملات، شهرداری، چک و سفته 

آدرس: فارس، شیراز، ملاصدرا، رو به روی دادگاه حقوقی، مجتمع اداری تجاری پارکینگ طبقاتی، طبقه 5، واحد 501 

ماندانا احمدی 

ماندانا احمدی

سرکار خانم احمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی فعال در استان فارس و شهر زیبای شیراز می باشند. ایشان چندین سال است که به شغل وکالت مشغول هستند و در این مدت هم تعداد زیادی پرونده حقوقی و کیفری را وکالت نموده اند. خانم احمدی وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری را می پذیرند اما به قوانین حقوقی حوزه مالی و چک مسلط تر بوده و آن ها را به صورت تخصصی پیگیری می نمایند. به همین دلیل هم ایشان جزو بهترین وکیل چک در شیراز قرار دارند.

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم لوایح و قراردادها 
 • پذیرش وکالت دعاوی مختلف 
 • نوشتن دادخواست ها و شکوائیه ها 

آدرس: شیراز، ولیعصر، خیابان 10 عفیف آباد 

محمد جواد آبتین 

محمد جواد آبتین

آقای آبتین ایشان پس از اتمام تحصیل پروانه وکالت شماره 4176 را از کانون وکلا دریافت کرده و شروع به وکالت نمودند. جناب آقای محمد جواد آبتین بسیار تلاش گر و با سواد هستند و با تکیه بر همین ویژگی ها پرونده های حقوقی و کیفری بسیاری را به نتیجه مطلوب رسانده اند. ایشان در عرصه ارائه مشاوره های حقوقی هم بسیار موفق عمل کرده اند و به همین دلیل توانسته اند رضایت موکلین و مراجعین خود را به دست آورند.   

تخصص و مهارت: 

 • قبول وکالت پرونده های مالی مانند چک 
 • متخصص در تنظیم انواع قراردادها 
 • پذیرش پرونده های حقوقی و کیفری گوناگون 

زهرا راستایی 

زهرا راستایی

از دیگر وکلای توانمند در شیراز می توان خانم زهرا راستایی را نام برد. ایشان تحصیلات خود را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی تا مقطع دکترا ادامه داده اند. سابقه درخشان ایشان در امر وکالت و همچنین مشاوره های حقوقی موفق، گویای علم و تجربه این وکیل با سابقه است. ایشان همواره به سوگند خود پایبند بوده و در جهت حمایت از حقوق موکلین خود تلاش می کنند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی تخصصی 
 • تنظیم قراردادها و اوراق قضایی 
 • پذیرش پرونده های حوزه های مختلف 

آدرس: شیراز 

مهرداد داودی 

مهرداد داودی

جناب آقای مهرداد داودی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا هستند که موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک شده اند. ایشان حدود یک دهه است که به صورت تخصصی وکالت دعاوی مختلف را به عهده گرفته اند و در بیشتر موارد موفق به کسب نتیجه دلخواه موکل شده اند. جناب داودی در وکالت پرونده های مالی و تجاری، چک و سفته، کلاهبرداری، خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع  تخصص و تبحر ویژه دارند.

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قراردادها 
 • تنظیم لوایح و دادخواست ها 
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری 
 • قبول پرونده های حوزه چک، سفته و برات 

آدرس: شیراز، فارس 

اقدامات بهترین وکیل چک در شیراز 

یک وکیل فعال در حوزه دعاوی مالی و چک برای حصول نتیجه نیاز به انجام اقدامات مختلف دارد. در واقع وظایف وکیل و اقداماتی که توسط وی انجام می شود به مشکل ایجاد شده بستگی دارد. ممکن است دریافت کننده چک آن را گم کرده باشد و از وکیل کمک بخواهد، در این شرایط وکیل باید مراحل لازم برای ابطال چک را انجام دهد. 

روال پیگیری در این شرایط متفاوت خواهد بود. اگر وی از پرداخت مبلغ چک سر باز بزند و یا در دسترس نباشد، بهترین وکیل چک در شیراز باید درخواست توقیف اموال صادر کننده چک را از دادگاه اخذ نماید. در این موقعیت، اقدام به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در صورت تلف شدن وقت، ممکن است صادر کننده چک اموال خود را به فروش برساند و دیگر نتوان از طریق توقیف اموال به نتیجه رسید. 

اقدامات بهترین وکیل چک در شیراز

تفاوت چک و سفته 

سفته نیز مانند چک یک سند تجاری است که به جای پول رد و بدل می شود و به عنوان ضمانت نیز محسوب می گردد. اما تفاوت هایی میان این دو سند تجاری یعنی چک و سفته وجود دارد. مبلغ سفته به صورت چاپی بر روی آن نوشته شده و به میزان مبلغ مورد نظر تحویل می گردد. اما چک در مبلغ مورد نظر در وجه فرد مشخص صادر می گردد.

دعاوی چک هم به صورت کیفری و هم به صورت حقوقی قابل پیگیری است، زیرا در برخی موارد صدور چک بی محل جرم محسوب می گردد. دعاوی مربوط به سفته کیفری نیستند و تنها به صورت حقوقی قابل پیگیری هستند. عدم پرداخت سفته نیز جرم محسوب نمی گردد و به همین دلیل دعوای حقوقی خواهد بود.  

تفاوت چک و سفته

کلام آخر 

در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل چک در شیراز را به شما معرفی نمودیم تا بتوانید در صورت لزوم به آن ها مراجعه کنید. چک ورقی ارزشمند است که حامل مبلغ مشخصی است که باید از صادر کننده به دریافت کننده ارسال گردد. یک وکیل چک به کلیه قوانین، مراحل پیگیری و راه های حل و فصل چنین دعاوی آشنا است. سفته هم مانند چک یک سند تجاری است اما تفاوت هایی با چک دارد. از همراهی شما تا انتهای مقاله صمیمانه سپاس گزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما همراه باشید.   

5/5 - (3 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا