وکیل

10 تا از بهترین وکیل گمرک در بندرعباس⭐【سال1403】⚖️

هر کشوری به برقراری ارتباط و واردادت و صادرات با کشورهای دیگر نیازمند است. سازمانی به نام گمرک، مسئول کنترل این نقل و انقالات و صادرات و واردات انواع محموله ها می باشد. گاهی در مسیر این نقل و انتقالات، مشکلات و تخلفاتی ایجاد می شود که برای حل و فصل و پیگیری آن ها به وکیل گمرک نیاز است . این وکیل با فراز و نشیب های این مشکلات آشنا است و قوانین و مقررات آن را نیز می داند. در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل گمرک در بندرعباس را به شما معرفی می کنیم تا در زمان برخورد با مشکلات گمرکی از آن ها کمک بگیرید. 

بهترین وکیل گمرک در بندرعباس چه کسی است؟ 

وکیل گمرک وکیلی است که پس از به پایان رساندن تحصیلات خود و اخذ پروانه وکالت، تعداد زیادی از پرونده های گمرک را پذیرفته و تجربه فراوانی را در این زمینه کسب کرده است. این وکیل به قوانین گمرک، صادرات و واردات، تعرفه های گمرک، انبارداری و هر آن چه که به این موضوع ارتباط داشته باشد، مسلط است.  

بهترین وکیل گمرک در بندعباس، دارای اطلاعات به روز می باشد و از آخرین تغییرات قوانین وضع شده مطلع است. دعاوی بخش گمرک ممکن است در برخی موارد به نهادها و کمیسیون های مختلف هم مرتبط شود که یک وکیل گمرکی خوب به انجام چنین اموراتی نیز واقف است.  

در هنگام بروز مشکلات حوزه گمرک، وکیل باید در ابتدا به دنبال حل مشکل از طریق گمرک و کمیسیون های این سازمان باشد. در صورت حل نشدن مسئله، وی باید به دیوان عدالت اداری شکایت نموده و پرونده خود را از این طریق پیگیری نماید. به همین دلیل لازم است که وکیل نسبت به نحوه دادرسی و قوانین و مقررات دیوان عدالت اداری نیز مسلط باشد. شما عزیزان می توانید سایر مقالات ما را در سایت وکیل چی مطالعه نموده و علاوه بر این که با وکلای متخصص کلیه حوزه ها آشنا می شوید، اطلاعات حقوقی خود را نیز افزایش دهید.

بهترین وکیل گمرک در بندرعباس چه کسی است؟

انواع تخلفات گمرکی 

هر گونه اقدامی که در تضاد با قوانین گمرک باشد جزو تخلفات گمرکی محسوب می شود. تخلفات این حوزه به چند دسته تقسیم می شوند که در این قسمت به بیان آن ها می پردازیم. 

تخلفات گمرکی ناشی از نقض قوانین مصوب: برای داشتن نظم و اصول کاری، قوانین مختلفی در حوزه گمرک تصویب شده است که برخی از صاحبان کالا به این قوانین بی توجه هستند. به عنوان مثال ممکن است فردی قصد وارد کردن کالای مجاز به کشور را داشته باشد. اما برای عدم پرداخت هزینه های گمرک کالای خود را از طریق غیر مجاز وارد می نماید. این کالاها قاچاق محسوب می شوند و در صورت کشف کالای قاچاق، جریمه ای برابر با نصف مبلغ جنس برای فرد در نظر گرفته شده است تا کالای او ترخیص شود. 

تخلفات گمرک مخالف با امور قانونی گمرک: این نوع تخلف گمرکی زمان رخ می دهد که فرد کالای قانونی را از طریق گمرک وارد می نماید. اما در بین اجناس قانونی، اجناس غیر قانونی هم وجود دارد که از این طریق وارد کشور می شوند. در این شرایط کالایی که دارای مجوز است را اظهار شده و کالاهای غیر مجاز را اظهار نشده می گویند. 

تخلف گمرکی مغایر با قوانین گمرکی: طی این نوع تخلف، متخلف بدون اظهارنامه اقدام به خروج کالا از گمرک و یا ترخیص کالای غیر مجاز می نماید.  

تخلفات دیگری از جمله یافتن کالاهای بدون نیاز به تشریفات گمرکی، نپرداختن عوارض، ورود کالاهای غیر مجاز یا بدون اظهارنامه و ورود بیش از حد کالا از دیگر تخلفات گمرکی می باشد. 

10 تا از بهترین وکیل گمرکی در بندرعباس را بشناسید! 

دکتر مجتبی خواجویی گسمونی

دکتر مجتبی خواجویی ، وکیل پایه یک دادگستری بندرعباس و مدرس دانشگاه هستند . ایشان بیش از ۱۷ سال سابقه وکالت دادگستری و مشاور حقوقی سازمانهای دولتی و شرکتهای تجاری خصوصی
بیش از ۱۴ سال سابقه تدریس دانشگاه را دارا هستند . ایشان رییس هیات مدیره موسسه حقوقی دال هستند.

ایشان در حال حاضر یکی از بهترین مشاوران حقوقی استان هرمزگان می‌باشد که میتواند با ارائه بهترین راه کارهای حقوقی شما را در رسیدن به پیروزی نهایی با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان ممکن یاری داده و تا پایان رسیدگی و احقاق در کنار شما باشد.

وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین ، برخورد و رفتار حرفه ای و مناسب با موکلین ، فن بیان و نفوذ کلام ، به عنوان یکی از وکلای برتر بندرعباس و استان هرمزگان بعنوان یک وکیل حرفه ای و مسئولیت پذیر شناخته شود . اگر در استان هرمزگان با یک موضوع حقوقی درگیر شدید ، برای تسریع و رسیدگی بهتر و اصولی به امور، بدنبال یک وکیل پایه یک دادگستری هستید ، می‌توانید با خیال آسوده پرونده خود را به ایشان بسپارید.

حوزه فعالیت وکیل خواجویی در دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده عبارتند از:

 • پرونده‌های کیفری با موضوعات (کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • پرونده‌های حقوقی از جمله: (قراردادها، چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا ابطال اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده‌های ملکی مانند: (اراضی موات، اراضی ملی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده‌های خانواده از جمله: (ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

آدرس:بندرعباس ، بلوار دانشگاه روبروی کتابفروشی پنج استاد ، نبش دانشگاه ۱۳/۱ ساختمان تورینو طبقه ۶

شماره تماس:09171600419

09133473727

شماره دفتر:987633620805

آدرس وب سایت:http://khajueelawyer.com

بهروز اصبحی 

بهروز اصبحی

از دیگر وکلای معروف و شناخته شده بندعباس می توان از آقای بهروز اصبحی نام برد. ایشان دارای تحصیلات حقوقی در مقطع دکترا می باشند و موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شده اند. آقای اصبحی سال ها است که به شغل وکالت مشغول می باشند و طی این سال ها پرونده های بسیاری را به نتیجه مطلوب رسانده اند. جناب آقای بهروز اصبحی موفق به کسب عنوان بهترین وکیل گمرکی در بندرعباس شده اند. مشاوره های حقوقی ایشان بسیار راه گشا بوده و منجر به حل و فصل اختلافات بسیاری از موکلین شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • پذیرش پرونده های گمرکی 
 • تنظیم انواع قرادادها ی داخلی، خارجی و بین المللی 
 • وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی و ثبتی 

آدرس، بندرعباس، محله گلشهر جنوبی، بلوار امام خمینی 

شماره تماس: 09120649022 

مجتبی محمدی 

مجتبی محمدی

آقای مجتبی محمدی از جمله وکلای فعال و با تجربه در استان هرمزگان هستند که در حال حاضر در بندرعباس فعالیت می کنند. ایشان دارنده پروانه وکالت پایه یک و تحصیلات حقوقی هستند که عضو رسمی کانون وکلای دادگستری می باشند. آقای محمدی به واسطه کسب نتایج دلخواه در درصد بالایی از پرونده ها، توانسته اند لقب بهترین وکیل گمرک در بندرعباس را به خود اختصاص دهند. وکالت پرونده های خانواده، طلاق توافقی، حضانت فرزندان، مسائل اقتصادی، اختلاف در مالکیت و بسیاری از موارد دیگر توسط ایشان پذیرفته می شود. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم انواع قراردادها و اظهارنامه 
 • پذیرش وکالت پرونده های گمرکی 
 • ارائه مشاوره های تخصصی حضوری و غیر حضوری 

آدرس: بندرعباس، بلوار سید جمال الدین اسدآبادی، خیابان شهید کازرونی، ساختمان میلاد، طبقه اول، واحد 4 

شماره تماس: 09177324626 

سعید گودرزی 

سعید گودرزی

آقای سعید گودرزی از کارشناسان امور گمرک فعال در استان هرمزگان و بندرعباس می باشند. ایشان دارای پروانه شماره 13677 می باشند. بررسی و اعلام نظر در مورد محاسبات و هزینه های گمرکی، بررسی قانون صادرات و واردات و آیین نامه اجرایی آن، بررسی اسناد گمرکی و بازرگانی، بررسی ممنوعیت ها و معافیت های گمرکی و بسیاری از موارد دیگر توسط ایشان انجام می شود. آقای گودرزی موفقیت های بسیاری را در این زمینه کسب نموده اند و مورد اعتماد مردم می باشند. 

 • تخصص و مهارت 
 • کارشناسی امور گمرکی 
 • ارائه مشاوره های تخصصی در موضوعات گمرکی 

آدرس، هرمزگان، بندرعباس 

شماره تماس: 09125259558 

کامبیز برومند 

کامبیز برومند

جناب آقای کامبیز برومند وکیل دادگستری در استان هرمزگان و بندرعباس هستند. ایشان پس از اتمام تحصیلات خود موفق به اخذ پروانه وکالت به شماره 16467 از کانون وکلا شدند. آقای برومند با استفاده از سواد حقوقی و تجربه خود و همچنین آشنایی با روال دادرسی پرونده ها، تعداد زیادی از دعاوی تحت وکالت خود را با نتیجه دلخواه به پایان رسانده اند. ایشان به دلیل ویژگی های اخلاقی و حرفه ای بارز، مورد اعتماد و رضایت موکلین و مراجعین خود قرار گرفته اند. بسیاری از مشکلات و اختلافات مراجعین با مشاوره های کارساز ایشان حل و فصل شده اند.

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم دادخواست ها و لوایح 
 • وکالت دعاوی گمرکی و دیوان عدالت اداری 
 • پذیرش پرونده های خانواده، طلاق، نفقه و استرداد جهیزیه 

آدرس: هرمزگان، بندرعباس، خیابان دانشگاه، دانشگاه 14، جنب بانک مسکن 

سعید نصیری 

سعید نصیری

آقای نصیری از دیگر وکلای خوب و معروف بندرعباس هستند که سال ها است به ارائه خدمات حقوقی به مردم این شهر مشغول هستند. پروانه وکالت شماره 11624 متعلق به آقای نصیری است که پس از اخذ آن وکالت خود را آغاز نمودند. ایشان توانایی وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی را دارند اما در برخی از دعاوی موفق تر عمل نموده و تخصص بیشتری دارند. ایشان در بین مردم بندرعباس به عنوان بهترین وکیل گمرک در بندرعباس شناخته شده اند. توانایی های ایشان در دفاع از موکل و مشاوره ه حقوقی منجر به اعتماد مردم به ایشان شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم کلیه اوراق قضایی از جمله دادخواست ها 
 • مشاوره حقوقی حضوری، غیر حضوری و آنلاین 
 • وکالت دعاوی ملکی، خانواده، ثبتی، حقوقی و کیفری مختلف 

آدرس: بندرعباس، بلوار دانشگاه آزاد اسلامی، ساختمان زکریا، طبقه 5، واحد 6 

موسی محمودی 

موسی محمودی

از دیگر وکلای دادگستری هرمزگان می توان از آقای موسی محمودی نام برد. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک به شماره 15440 هستند و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز نیز هستند. وکالت پرونده های خانواده، نفقه، استرداد جهیزیه، اختلافات مالی، مناقصات، گمرک، موجر و مستاجر، شهرداری، کلاهبرداری و خیانت در امانت در تخصص ایشان است. مشاوره های حقوقی ایشان منجر به حل بسیاری از پرونده ها و جلب اعتماد مردم شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم لوایح و دادخواست ها 
 • امکان دریافت مشاوره به صورت غیر حضوری 
 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و کیفری گوناگون 

آدرس: هرمزگان، بندرعباس، نرسیده به چهار راه مرادی، جنب ساختمان پزشکان پارسیان، ساختمان اهرام، طبقه 6، واحد 18

نقش بهترین وکیل گمرک در بندرعباس 

بهترین وکیل گمرک در بندرعباس باید مشاوره های لازم را به موکل خود ارائه دهد. از طرفی وی باید به حسن انجام امور هم نظارت داشته باشد تا کمترین مشکل و اختلافی ایجاد شود. اما در صورت بروز اختلاف نیز، وی باید بتواند مشکلات را حل کرده و نسبت به ترخیص و ترانزیت کالای مول خود اقدام نماید. 

وکیل گمرکی دارای محدوده وظایفی است که باید برای کمک به موکل خود این وظایف را انجام دهد. برای انجام این وظایف، وکیل باید به مراحل و اقدامات لازم برای ترخیص کالا آشنایی داشته باشد. علاوه بر این موضوع وکیل گمرک باید به قوانین گمرکی در سایر کشورها، قواعد بین المللی و مناطق تجاری آزاد و قوانین آن ها آگاهی داشته باشد.  

در صورتی که کالای موکل، ضبط شود، وکیل باید بتواند آن ها را ترخیص نماید. وی موظف است کالاهایی که دارای معافیت ویا ممنوعیت هستند را شناسایی نماید. ایشان همچنین باید در زمینه دریافت کارت بازرگانی و مجوز تاسیس نیز اطلاعات کافی داشته و به موکل خود کمک نماید. در صورتی که مشکل پرونده به شکایت و دیوان عدالت اداری برسد، نیز پیگیری پرونده تا زمان کسب نتیجه از وظایف وکیل است.   

نقش بهترین وکیل در بندرعباس

مرجع رسیدگی به دعاوی گمرکی 

همان طور که گفتیم مشکلات گمرکی از جمله نگهداری کالا در انبار گمرک، قاچاق کالا و ارز، رژیم های گمرکی و بسیاری از موارد دیگر می باشند. این موضوعات در کمیسیون گمرکی مورد بررسی قرار می گیرند و رای این کمیسیون در خصوص پرونده ها صادر می گردد. این کمیسیون از 7 عضو اصلی و 5 عضو علی البدل تشکیل می شود. رای صادر شده توسط کمیسیون گمرک لازم الاجرا است و باید در اسرع وقت اجرا شود. 

اگر فردی به رای این کمیسیون معترض باشد، می تواند به دیوان عدالت اداری مراجعه نموده و نسبت به این کمیسیون اعتراض نماید. جلسه رسیدگی به این دعاوی به صورت غیر حضوری خواهد بود.  

کلام آخر 

در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل گمرک در بندعباس را به شما معرفی نمودیم.در صورت لزوم می توانید با شماره های وکلای معرفی شده تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید. یک وکیل گمرک باید به کلیه قوانین این بخش و سایر موضوعاتی که می تواند در حوزه گمرک تاثیرگذار باشد، مسلط باشد. کار این وکیل حتی قبل از ایجاد اختلاف و تشکیل پرونده و در هنگام انجام امور می باشد. در صورتی که وکیل با رعایت کلیه مقررات اقدام به فعالیت نماید، بروز مشکلات نیز کاهش می یابد. امیدواریم از طریق این مقاله، توانسته باشیم در خصوص مسائل گمرکی اطلاعات شما را افزایش داده باشیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید. 

5/5 - (2 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شش =

دکمه بازگشت به بالا