وکیل خانواده

5 تا از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 5 تا از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد آشنا کنیم. هدف از نگارش این متن، ارائه اطلاعاتی مفید در خصوص انواع دعاوی خانواده و چگونگی مواجهه با آن ها در زمان بروز مشکلات و اختلافات مربوط به این حوزه است. لازم به ذکر است که وکیل خانواده با وکیل خانوادگی متفاوت است. ما در این مقاله به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. شما نیز اگر نیاز به همراهی چنین فردی در پرونده ه در حال بررسی خود در دادگاه خانواده دارید و به تنهایی نمی توانید به آن خود رسیدگی کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد کیست؟

وکیل خانواده به اصطلاح به وکیلی گفته می شود که حوزه تخصصی فعالیت او، موضوعات مربوط به دعاوی خانواده باشد. شاید به اشتباه برخی افراد این گونه تلقی کنند که وکیل خانواده همان وکیل خانوادگی است؛ در صورتی که این برداشت اشتباه است. باید بگوییم وکیل خانوادگی تقریبا به استخدام یک فرد و یا یک خانواده در می آید و می تواند به تمامی امور آن ها رسیدگی کند. این امور اعم از دعاوی پیش آمده، معاملات و تنظیم قرارداد های آن ها و حتی دخل و تصرف در هزینه‌های شخصی می باشد. اما وکیل خانواده به وکیلی گفته می شود که به طور اختصاصی در موضوعات مربوط به دعاوی خانواده هم چون طلاق، مهریه، ارث و وصیت و غیره ورود می‌ یابد.

بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد با داشتن تحصیلات مربوط به این حوزه و داشتن پروانه وکالت، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری وکالت افراد درگیر با چنین موضوعاتی را برعهده می گیرد. بهترین وکیل طلاق توافقی در سعادت آباد می تواند با تلاش و پیگیری و وجدان کاری از موکل خود به نحو مطلوب دفاع کند. اما آنچه که وکلای خانواده را از دیگر وکیلان متمایز می کند، تلاش آن ها برای پیشگیری از نابودی بنیان خانواده است.

بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد کیست؟

دادگاه های مخصوص برای دعاوی خانواده

حساسیت و اختلافات پیش آمده در بنیان خانواده ها و افزایش چشمگیر و روز افزون درخواست طلاق و اختلاف بر سر مهریه و حضانت فرزندان، باعث شده است که قوه قضاییه برخی از دادگاه های خود را به طور اختصاصی و ویژه به موضوعات خانواده اختصاص دهد. این مرجع قانونی در سال 1376 از دیگر مراجع قانونی تفکیک گردید و به طور ویژه به این امر اختصاص یافت. در دادگاه خانواده به موضوعاتی مانند طلاق، ارث و وصیت، نفقه، قیومیت و حضانت فرزندان، ولایت های قهری، اجرت المثل، تغییر جنسیت و موضوعات این چنینی رسیدگی می‌شود که گستردگی آن بسیار بالا بوده و آن را به مراجع قانونی پر مشغله تبدیل کرده است.

بهترین وکیل در سعادت آباد با چنین مراجعی آشنایی کامل دارد و می تواند با تخصصی که در این موضوعات به دست آورده است، موکلین خود را در مسیر درست هدایت کند. در گذشته دعاوی خانواده در دادگاه های عمومی مورد بررسی قرار می گرفت، اما امروزه به دلیل حساسیت موضوع و گسترده بودن شاخه های آن، به تصمیم قوه قضاییه برخی از شعب دادگاه ها به طور اختصاصی به این موضوع تخصیص یافت که طبق اصل 21 قانون اساسی این موضوع مورد تایید قرار گرفت.

5 تا از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد را بشناسید!

سمیه حسینی دخت

سمیه حسینی دخت

خانم سمیه حسینی دخت با شماره پروانه وکالت 1605، از وکلای به نام و مطرح در شهر تهران می باشد. وی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق و سابقه ای 10 ساله در وکالت، در دعاوی خانواده همچون طلاق مهریه نفقه تغییر جنسیت تغییر نام و سن و غیره دارای تخصص بوده و می تواند در کم ترین زمان ممکن حقوق پایمال شده موکل خود را به او برگرداند. بنابراین می توان گفت خانم حسینی دخت به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد محسوب می‌شود. وی از نظر مراجعین و موکلین دارای اخلاق حرفه ای، وجدان کاری و مهارت در شغل خود است.

تخصص و مهارت:

 • دارای 10 سال سابقه وکالت
 • مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق
 • متخصص در انواع دعاوی ملکی، حقوقی و خانواده

آدرس: سعادت اباد، بلوارمديريت، ميدان فرهنگ، نبش كوچه قوام شهيدي، نبش برج آبی، پلاك 29، طبقه 4، واحد 25

شماره تماس: 09123965729

سید قاسم شریفی

سید قاسم شریفی

سید قاسم شریفی، دیگر وکیلی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد مشغول به فعالیت و ارائه خدمات می باشد. آقای شریفی با شماره پروانه وکالت 1219 صادر شده از کانون وکلای دادگستری بیش از 23 سال است که در این حرفه به درجه تخصص رسیده است. تحصیلات ایشان دکترای رشته حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه سراسری شهید بهشتی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص دعاوی ثبتی، شهرداری، ملکی، مطالبه خسارت مالی
 • مهارت در دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری
 • دارای 23 سال سابقه وکالت

آدرس: سعادت آباد، خیابان سعادت آباد، میدان طهرانی مقدم

شماره تماس: 02122356683 – 02122078415

علی غیاثی

علی غیاثی

علی غیاثی وکیل دیگری است که به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد در این لیست جای می گیرد. آقای علی غیاثی با پروانه وکالت به شماره 2392 دارای تجربه و سابقه درخشان در زمینه انواع دعاوی طلاق، مهریه، ولایت قهری، تفکیک ارث و اموال مشترک و پیگیری پرونده های مربوط به تغییر جنسیت می باشد. آقای غیاثی با صبوری و حسن اخلاق و وجدان کاری به موکلین و مراجعین خود این اطمینان را می دهد که برای تحقق عدالت تمام تلاش خود را به کار می گیرد.

تخصص مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • تنظیم انواع اوراق قضایی و دادخواست های مورد نیاز برای ارائه به مراجع قضایی

آدرس: میدان کاج، خیابان سرو غربی، نبش خیابان مروارید، پلاک 3، طبقه 3

شماره تماس: 02122086632 – 02122086631

مجتبی محمدی

مجتبی محمدی

مجتبی محمدی، دکترای رشته حقوق بین الملل و دارای انواع مدارک و گواهی های بین المللی، از وکلای برجسته و مطرح و خوش نام در تهران می باشد که سابقه درخشانی در رسیدگی به انواع موضوعات حقوقی و کیفری دارد. آقای محمدی در پرونده های پیچیده خانوادگی به موکلین خود اطمینان می دهد که از هیچ تلاشی برای جلب رضایت موکلین خود کوتاهی نکند.

تخصص و مهارت:

 • مدیر حقوقی پترو امید آسیا، سیمان شمال و سیمان هرمزگان
 • تسلط به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و خارجی
 • متخصص در انواع دعاوی خانواده، ارث و اموال مشاع، تغییر جنسیت و غیره

آدرس: سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان 12، پلاک 41، واحد 4

شماره تماس: 09126095750 – 02144969001

سمیه حبیبی

سمیه حبیبی

سمیه حبیبی یکی از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد است که دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی می باشد و به طور ویژه و تخصصی غالبا در پرونده های مربوط به دعاوی طلاق، مهریه، ارث، حضانت و غیره با تلاش و پیگیری به موفقیت می‌رسد. شماره پروانه وکالت ایشان 28586 از کانون وکلای دادگستری است. خانم حبیبی سال‌ها به عنوان وکیل در موسسه حقوقی ایرانیان عدل عرشی و دفتر حقوقی مهاجرتی به ارائه خدمات پرداخته است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی
 • متخصص انواع دعاوی حقوقی و کیفری
 • تنظیم دادخواست ها و اوراق قضایی مربوط به آن

آدرس: سعادت آباد، خیابان قره تپه ای، پلاک 56

شماره تماس: 09120282210

مونا ترابی

مونا ترابی

مونا ترابی با شماره پروانه وکالت 21235، از وکلای برجسته و حاذق است که به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد محسوب می شود. وی در انواع دعاوی کیفری و حقوقی مانند کلاهبرداری‌، قاچاق، پولشویی و اختلاس دارای تجربه وکالت می باشد. دفتر وکالت مستقل خانم ترابی به نام موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی آماده پذیرش مراجعین و موکلین و ارائه خدمات وکالتی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق
 • داور در انواع قراردادهای داخلی

آدرس: سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک 129، طبقه 5، واحد 505

شماره تماس: 09121979750 – 02122097090

حضانت فرزند بعد از طلاق

فرزندان از جمله آسیب پذیرترین اعضای دعاوی خانوادگی می باشند که بعد از جدایی پدر و مادر ممکن است سرنوشت آن ها تغییر نماید. بعد از این که والدین تصمیم به جدایی از یکدیگر می گیرند، باید بر سر حضانت فرزندان شان توافق کنند و یا اگر جدایی آن ها به صورت غیر توافقی باشد، تابع قوانین مربوط به خانواده که برای ملاقات و حضانت فرزندان بعد از طلاق پدر و مادر وجود دارد، باشند.

قوانین مورد نظر به این صورت است که اگر فرزند مشترک زوجین دختر و یا پسر باشد و سن او زیر 7 سال باشد، باید تا هفت سالگی با مادر خود زندگی کند، چراکه در این دوره فرزندان نیاز به محبت مادر دارند. بعد از آن مطابق با قانون، دختران تا 9 سال و پسران تا 15 سال می توانند با مادر خود زندگی کنند و بعد از این دوره نیز برای حضانت آن ها دادگاه نظر خود فرزندان را برای ادامه زندگی لحاظ می کند. در تمام مدتی که فرزندان چه با پدر و چه با مادرشان زندگی کنند، هزینه های آن ها بر عهده پدر می باشد. در صورتی که هر یک از والدین صلاحیت نگهداری از فرزندان را نداشته باشد، دادگاه سرپرستی را به والد دیگر انتقال می دهد.

حضانت فرزند بعد از طلاق

حق الوکاله بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد

با توجه به این که موضوعات مربوط به دعاوی خانواده بسیار متفاوت و گسترده است، قانون و تعرفه خاصی برای تعیین حق الزحمه دریافتی وکلا وجود ندارد. اما مواردی که بتواند تعیین کننده این مبلغ باشد وجود دارد. اولین مورد این است که با توجه به این که سعادت آباد یکی از مناطق شمالی شهر تهران است و جزو بخش های گران قیمت محسوب می شود، وکلای فعال در این محدوده نسبت به مناطق جنوبی حق الوکاله دریافتی بیش تری را طلب می کنند. از جمله موارد دیگر، سختی و پیچیدگی پرونده و نوع موضوع می باشد. اما در هر حالت بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد باید رعایت انصاف را برای تعیین قیمت سر لوحه کار خود قرار دهد و از دریافت مبلغ اضافی خودداری کند.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد چندین موضوع رایج در دعاوی خانواده صحبت کردیم و سعی کردیم مطالب مورد توجهی را در این حوزه عنوان کنیم. همچنین برای کسانی که نیاز به کمک و راهنمایی یک وکیل متخصص در این زمینه را دارند 5 تا از بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد را معرفی نمودیم. امیدواریم مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای دریافت مطالب بیش تر به سایت وکیل چی مراجعه نمایید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد کلیک کنید.

در صورت عدم تمکین زن، مهریه یا نفقه از او ساقط می شود؟

در صورت عدم تمکین زن، دادخواست از طرف زوج در دادگاه مطرح می گردد بنابراین در صورت ثابت شدن، نفقه به زوجه تعلق نمی گیرد ولی مهریه به وی اعلق می گیرد. سوالات خانواده

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

منظور از شرط تنصیف دارایی چیست؟

نصف کردن دارایی مرد بعد از طلاق زن.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا