وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در پیروزی⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در پیروزی را به شما معرفی کنیم. علت تخصیص این مقاله به چنین موضوعی این است که منطقه پیروزی در شرق تهران، جزو مناطق قدیمی و پرجمعیت در تهران است و افراد زیادی به دلیل مهریه نیاز به همراهی یک وکیل دارند. موضوع مهریه جزو پرونده های رایج در دادگاه های خانواده است. برای کسب اطلاعات بیش تر در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در پیروزی کیست؟

یکی از دعاوی پیش آمده بین زوجین، چالش بر سر دریافت و یا پرداخت مهریه می باشد. مهریه یا صداق تعهدی است که مرد در هنگام عقد دائم به ثبت می‌رساند و بر اساس آن به همسرش قول می‌ دهد که مبلغی را به عنوان مهریه در طول زندگی مشترک و هر زمان که او مطالبه کند پرداخت نماید. مهریه بر اساس شرع و قانون است که اگر روزی زن از همسرش جدا شد یک پشتوانه مالی برای ادامه زندگی داشته باشد.

با توجه به این که حق طلاق با مرد است و می تواند بر اساس قوانین مصوب حتی بدون هیچ دلیلی همسرش را طلاق دهد، مهریه باعث جلوگیری از طلاق های بی دلیل می شود. به طور کلی هیچ چیزی نمی تواند مانع درخواست مهریه زن شود و حتی اگر زن درخواست طلاق کند مهریه تعلق می گیرد. مگر این که طلاق از نوع خلع باشد و زن مجبور به بخشیدن مهریه خود شود.

مبلغ مهریه به قدری است که آقایان گاهی از پرداخت آن امتناع می کنند. در این میان خانم ها نیز برای دریافت و مطالبه مهریه نیاز به فردی دارند که بتواند به صورت تخصصی و با داشتن علم حقوقی پرونده آن ها را پیگیری کرده و حقوق شان را از همسرشان بگیرد. کسانی که در منطقه پیروزی و شرق تهران زندگی می‌کنند، می‌توانند به کمک بهترین وکیل مهریه در پیروزی که جزو وکلای برجسته و کاربلد می باشد مهریه خود را مطالبه نمایند. درخواست مهریه گاهی هم زمان با درخواست طلاق است و گاهی نیز در طول زندگی مشترک اتفاق می افتد. کسانی که در هنگام جدایی برای دریافت مهریه نیاز به راهنمایی یک وکیل دارند، می توانند از بهترین وکیل طلاق در پیروزی مشاوره بگیرند.

بهترین وکیل مهریه در پیروزی کیست؟

دسته بندی مهریه بر اساس نوع درخواست

همان طور که گفتیم، مهریه دینی است بر گردن مرد و همواره باید آماده باشد که اگر همسرش آن را مطالبه کند به او پرداخت نماید‌. مهریه در هنگام عقد دائم بر اساس نوع مطالبه زن و نحوه پرداخت مرد به دو دسته طبقه بندی می شود که در عقدنامه به ثبت می رسد. انواع مهریه عبارتند از. عند المطالبه و عندالاستطاعه.

مهریه عندالمطالبه: اگر در عقدنامه اصطلاح مهریه عندالمطالبه قید شود، این اختیار را به زن می‌دهد که هر زمان که اراده کند مهریه اش را از همسرش طلب کند و مرد این وظیفه را دارد که آن را به صورت تمام و کمال به او پرداخت نماید. در واقع با وجود این که زوجین در هنگام عقد به این موضوع توجهی ندارند، ولی دادن تعهد پرداخت مهریه عندالمطالبه از طرف مرد به این معنی است که او توانایی پرداخت این مبلغ را دارد و زن این اجازه را دارد که هر زمان بخواهد حق و حقوقش را دریافت کند. اما طبق قانون جدید طلاق و مهریه و افزایش قیمت سکه و تورم، قانون این امکان را به مرد می‌دهد که با اثبات عدم توانایی برای پرداخت درخواست اقساط آن را ارائه دهد. زوج می تواند به کمک وکیلی همچون بهترین وکیل مهریه در پیروزی عدم استطاعت خود را در دادگاه ثابت نماید.

مهریه عندالاستطاعه: در این نوع مهریه، زمانی مرد موظف به پرداخت مهریه به همسرش می شود که توانایی و استطاعت پرداخت آن را داشته باشد. بر این اساس هنگامی که زن به کمک بهترین وکیل مهریه در پیروزی درخواست آن را ارائه می دهد، با بررسی میزان دارایی های مرد، زن می تواند مهریه اش را دریافت نماید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در پیروزی را بشناسید!

کاظم کاظمی

کاظم کاظمی

آقای کاظم کاظمی یکی از بهترین وکیل مهریه در پیروزی می باشد. وی دارای شماره پروانه وکالت 24359 از کانون وکلای دادگستری است. آقای کاظمی در دعاوی مختلف خانواده و دیگر دعاوی حقوقی دارای تجربه بوده و به خوبی با مراحل پیگیری آن آشناست.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره به صورت غیرحضوری و حضوری
 • اخذ پرونده های وکالتی با موضوعات حقوقی و کیفری
 • نگارش دادخواست ها و لایحه ها

آدرس: پیروزی، نبرد شمالی، قبل از چهارراه ائمه اطهار، پلاک 2

میثم موسوی

میثم موسوی

وکیل دیگری که با شماره پروانه وکالت 18763 از کانون وکلای دادگستری، مجاز به اخذ پرونده‌های مختلف حقوقی و کیفری گردیده است و تاکنون توانسته در انواع زمینه های حقوقی قبول وکالت نماید، آقای میثم موسوی می باشد. ایشان با توجه به رزومه خوبی که دارند و موفقیت هایی که به دست آورده اند، به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در پیروزی به شمار می‌روند.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی کیفری، سرقت، ضرب و جرح، کلاهبرداری، اختلاس
 • دعاوی حقوقی، بانکی، ثبتی، تجاری، ملکی و خانواده

آدرس: پیروزی، روبروی پمپ بنزین سلیمانیه، جنب کوچه سیفی، پلاک 2، واحد 5

مهدی محمدزاده

مهدی محمدزاده

دیگر وکیلی که جزو وکلای برجسته و نامدار در شرق تهران به شمار می رود، آقای مهدی محمدزاده می باشد. ایشان تاکنون به ارائه خدمات وکالتی در انواع دعاوی خانواده پرداخته است و یکی از حوزه‌های تخصصی ایشان دعاوی مربوط به مطالبه و پرداخت مهریه می باشد. از این رو ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در پیروزی به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی گوناگون حقوقی و تنظیم اوراق مربوط به آن
 • فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری
 • مشاور حقوقی

آدرس: پیروزی، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی، پلاک 109، طبقه 3، واحد 5

محمد شعبانی

محمد شعبانی

کارشناس ارشد رشته حقوق از دانشگاه های برتر کشور و دارنده پروانه وکالت، یکی از بهترین وکیل مهریه در پیروزی می باشد که علاوه بر اخذ پرونده های وکالتی، همه‌ روزه به مراجعین، مشاوره حقوقی در زمینه انواع دعاوی ارائه می دهد از جمله سوابق ایشان مدیریت موسسه حقوقی معین حق در منطقه پیروزی است.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت انواع دعاوی
 • ارائه دهنده مشاوره و راهنمایی های تخصصی در زمینه انواع موضوعات حقوقی
 • خدمات وکالتی و مهاجرتی

آدرس: پیروزی، خیابان سی متری نیروی هوایی، پلاک 102

سیدرضا ملک جلالی

سیدرضا ملک جلالی

آقای سید رضا ملک جلالی با پروانه وکالت به شماره 26026 صادر شده از کانون وکلای دادگستری در موضوعات گوناگون کیفری، حقوقی و ثبتی است که دارنده امتیاز از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح بوده و تاکنون 8 سال سابقه مفید در حوزه وکالت کسب نموده است. با توجه به این که پرونده های بسیاری در زمینه مهریه توسط ایشان وکالت شده است، آقای ملک جلالی نیز یکی از بهترین وکیل مهریه در پیروزی به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی و 8 سال سابقه وکالت
 • دارای مهارت در ارائه راهکار هایی برای سرعت بخشیدن به حل پرونده

آدرس: پیروزی، خیابان شریعتی، سه راه طالقانی، ابتدای خیابان خواجه نصیر، کوچه گیتی، پلاک 231، طبقه 5، واحد 15

حق طلاق در برابر بذل مهریه

داشتن حق طلاق و مهریه معمولا خلاف یکدیگر هستند، به این معنی که در صورتی که زن حق طلاق داشته باشد باید از مطالبه مهریه منصرف شود. این موضوع یکی از دغدغه های زوجین به ویژه زنان است. تفاهم بر سر این موضوع بسیار سخت و حساس است. توصیه می شود پیش از تصمیم گیری نهایی به خصوص در این مورد بررسی های لازم انجام شود و در تصمیم گیری دقت شود. توصیه ما بر اسن است که همه جوانب طلاق و مهریه و معاوضه به طور هم زمان مورد توجه قرار گیرد.

اگر زن با توجه به صلاح خود به این نتیجه رسید که حق طلاق بهتر از مهریه است، حتما باید از وکیلی هم چون بهترین وکیل مهریه در پیروزی کمک بگیرد و تحقیقات لازم را انجام دهد، زیرا معلوم است که طبق رضایت زن، ابتدا مهریه بخشیده می شود اما مرد از دادن حق طلاق اجتناب می کند و سعی می کند زن را فریب دهد و حتی زن را بدون پرداخت هیچ حقوقی طلاق دهد. توصیه ما این است که زوجینی که قصد تغییر شرایط ازدواج خود را دارند، همزمان این عمل را انجام دهند. عکس این موضوع نیز می تواند حادث شود، یعنی زن می تواند پس از اخذ حق طلاق از بخشش مهریه خودداری کند.

حق طلاق در برابر بذل مهریه

انواع راه های درخواست مهریه

راه های مختلفی برای مطالبه مهریه به صورت فردی و یا به کمک وکیل طلاق و مهریه وجود دارد. برای این که بدانید چه راهی مناسب شماست، باید با وکلای مطرح در این حوزه مشورت کنید. اما مطابق قوانین حمایت از خانواده روش های درخواست مهریه طبق قانون به صورت زیر می باشد:

اجرای ثبت: در این روش زوجه به دفترخانه محل صدور سند ازدواج مراجعه می کند و اسناد ازدواج و سایر مدارک هویتی لازم برای درخواست مهریه را ارائه می دهد و پس از اتمام ثبت نام با صدور حکم، زوج 10 روز فرصت دارد مهريه زن را بپردازد. در غير اين صورت كليه اموال مرد ضبط مي شود. در صورتی که مرد حتی پس از توقیف مال مهریه را نپردازد، حکم به حراج اموال مرد معادل مهریه زن صادر می شود.

دادگاه خانواده: بهترین وکیل مهریه در پیروزی به درخواست زوجه تقاضای مهریه را تنظیم و به دادگاه تقدیم می کند، سپس رسیدگی شروع می شود و شعبه رسیدگی کننده به پرونده مهریه، زمان حضور طرفین را در دادگاه تعیین می کند و یه آن ها ابلاغ می نماید.

کلام آخر

غالبا پرونده های مهریه که به مراجع قضایی ارائه می شوند می توانند درگیر بروکراسی های قانونی شوند که پیگیری آن برای مردم معمولی دشوار است. لذا برای غلبه بر آن ها، حضور وکیل ضروری به نظر می رسد. در این مقاله سعی شده است اطلاعات مفیدی در مورد وکلای مهریه ارائه گردد. همچنین 5 تا از بهترین وکیل مهریه در پیروزی به شما معرفی گردیده است تا بتوانید به راحتی وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی می توانید با یکی از وکلای مطرح شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا در قانون جدید همچنان بعد از فوت شوهر، مهریه قابل مطالبه است؟

بعد از فوت شوهر ابتدا باید کلیه مطالبات دیگران که مهریه نیز جزوی از آن است، پرداخت و تسویه کامل گردد و در صورتی که بعد از پرداخت مهریه به زوجه، اموالی دیگری از متوفی باقی ماند، بین سایر وراث تقسیم خواهد شد.

خانم با داشتن حق طلاق می‌تواند برای مهریه اقدام کند؟

از نظر قانونی منعی برای این موضوع وجود ندارد اما قضات در شعب نمی‌پذیرند که خانم همزمان برای مهریه و طلاق اقدام کند.

حق طلاق بهتر است یا مهریه؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که هیچ نسخه ثابتی برای این موضوع وجود ندارد و بنا بر رابطه زوجین باید تصمیم گیرنده باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا