وکیل ملکی

5 تا از بهترین وکیل ملکی در پیروزی ✔️【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 5 تا از بهترین وکیل ملکی در پیروزی آشنا کنیم. دعاوی ملکی از جمله دعاوی حقوقی هستند که در حوزه املاک و اراضی بین افراد مختلف پیش می آید. در بسیاری از موارد این دعاوی به صورت مسالمت آمیز قابل حل نبوده و طرفین مجبور به طرح دعوا در مراجع قضایی می شوند. زمانی که این اختلاف به مراجع قضایی انتقال می یابد، برای رسیدگی به آن همراهی یک وکیل ملکی زبده می تواند بسیار موثر باشد. در ادامه مقاله در این مورد بیش تر توضیح خواهیم داد.

منظور از اموال غیر منقول چیست؟

اموال به دو دسته منقول و غیرمنقول تقسیم بندی می شوند. منظور از اموال غیرمنقول اموالی هستند که قابلیت انتقال و جابه جایی نداشته و تنها با انتقال سند به فرد دیگری منتقل می شوند. املاک و مستغلات در دسته اموال غیر منقول قرار می گیرند. بهترین وکیل ملکی در پیروزی می تواند به دعاوی مربوط به این موارد رسیدگی کند. اموال منقول نیز اموالی هستند که قابلیت نقل و جابجایی داشته و زمانی که به فرد دیگری به فروش می رسد، خود مال نیز جابجا می گردد.

در زمینه اموال غیر منقول به دلیل ایراد و اشتباه در معاملات و خطایی که از سمت طرفین معامله رخ می دهد، دعاوی بسیاری پیش می آید. بهترین وکیل ملکی در پیروزی می تواند با تخصصی که در این حوزه دارد این اختلافات را حل و فصل نماید. املاک در اموال غیر منقول به دو دسته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از: املاک تجاری و املاک مسکونی. منظور از املاک تجاری همان املاکی هستند که در آن فعالیت های تجاری و بازرگانی انجام می شود مثل، فروشگاه های مواد غذایی، انواع دفاتر و شهرک های صنعتی و مغازه ها و بنگاه های که به بانک ها اختصاص می‌یابند که همگی جزو املاک تجاری هستند. املاک مسکونی نیز همان ساختمان ها و مجتمع هایی هستند که افراد برای سکونت به آنجا منتقل می شوند.

به جز املاک، اراضی نیز در دسته مال غیرمنقول قرار می گیرند که دعاوی ای همچون تغییر کاربری، افراز زمین های مشاع و غیره در این موارد پیش می‌آیند. بهترین وکیل ملکی در ایران باید در دعاوی ای که در خصوص اراضی ملی و یا زمین هایی که ارزش بالایی دارند، وکالت پرونده را برعهده بگیرد. اراضی ممکن است در داخل محدوده شهری و یا خارج از آن باشند. اراضی داخل محدوده شهری برای انواع مکان های تجاری، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. اما اراضی خارج از محدوده همان زمین های کشاورزی و باغ ها و همچنین سوله ها می باشند.

منظور از اموال غیر منقول چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در پیروزی

معیارهای انتخاب بهترین وکیل ملکی در پیروزی همان ویژگی‌ هایی هستند که هر وکیل زبده ای باید برای مورد اعتماد قرار گرفتن از طرف مراجعین و موفقیت در حرفه خود از آن ها برخوردار باشند. ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی در پیروزی به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل ملکی در تهران باید در جلسه مشاوره، پرونده را به درستی بررسی کند و صحبت‌ های مراجعه کننده را با تمام جزئیات گوش دهد تا صادقانه در مورد میزان موفقیت و پیروزی، نظر خود را اعلام کند.
 • باید نسبت به قوانین و تمام تبصره های مربوط به املاک و اراضی تسلط داشته باشد تا بتواند در هر زمان به بهترین شکل ممکن آن ها را به کار گیرد و پرونده را به جلو ببرد.
 • همواره بهترین راه حل ها را در اختیار موکل قرار دهد و با ارائه گزارش گام به گام از چگونگی انجام پرونده و مشورت با او احتمال موفقیت را بالا ببرد.
 • از هزینه تراشی و به حاشیه راندن پرونده خودداری کند و اولویت اصلی او حفظ مصلحت موکلش باشد.
 • رازدار و امانتدار باشد و از افشای اسرار موکل خود پرهیز نماید.

 5 تا از بهترین وکیل ملکی در پیروزی را بشناسید!

علی اصغر فلاح

علی اصغر فلاح

علی اصغر فلاح وکیل پایه یک دادگستری و ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و خروج از کشور و متخصص در انواع دعاوی حقوقی، یکی از بهترین وکیل ملکی در پیروزی و محدوده های اطراف آن محسوب می‌شود. آقای فلاح با ویژگی های بارزی همچون تسلط به قوانین مدنی و کیفری، شیوایی بیان و توانایی سخنوری و قدرت تفهیم و استدلال مطالب پرونده ها را با بهترین نتایج به پایان می رساند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص انواع دعاوی حقوقی، مالی، تجاری
 • وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

آدرس: پیروزی، خیابان دماوند، روبروی خیابان افشاری

شماره تماس: 02177428500

سید رضا ملک جلالی

سید رضا ملک جلالی

آقای سیدرضا ملک جلالی از دیگر وکلای برجسته در زمینه انواع دعاوی حقوقی و کیفری می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز هستند. شماره پروانه وکالت آقای جلالی 26026 صادره از کانون وکلا است و سابقه فعالیت ایشان نیز به بیش از 8 سال می رسد. مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا است. با توجه به تمامی موارد گفته شده آقای جلالی یکی از بهترین وکیل ملکی در پیروزی محسوب می شود.

تخصص و مهارت

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا
 • کسب امتیاز از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
 • متخصص انواع دعاوی حقوقی و کیفری
 • دارای 8 سال سابقه وکالت و ارائه مشاوره

آدرس: پیروزی، خیابان شریعتی، سه راه طالقانی، ابتدای خیابان خواجه نصیر، کوچه گیتی، پلاک 231، طبقه 5، واحد 15

شماره تماس: 02177938984 – 09126217868

سید علی شاه صاحبی

سید علی شاه صاحبی

آقای سید علی شاه صاحبی با شماره پروانه وکالت ۶۰۸۶ از کانون وکلا از جمله دیگر کسانی است که به عنوان یک وکیل زبده در شرق تهران شناخته می‌شود آقای شاه تایپ کارنامه بسیار درخشانی را در سال های فعالیت خود جمع آوری نمود و با توجه به موفقیت های به دست آمده در انواع دعاوی به خصوص پرونده های ملکی یکی از بهترین وکیل ملکی در پیروزی می تواند محسوب شود.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی ملکی، تملک آپارتمان ها، تفکیک اراضی، رفع تصرف عدوانی و تخلیه ملک
 • دعاوی حقوقی، مالی و تجاری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: پیروزی، خیابان فرجام، پلاک 43، ساختمان هیراد، طبقه 3 واحد 9

شماره تماس: 02177718651

میثم موسوی

میثم موسوی

میثم موسوی وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت 18763، به عنوان مشاور حقوقی به ارائه خدمات در شرق تهران می پردازد. از جمله دعاوی که آقای موسوی در آن به تخصص رسیده است، دعاوی ملکی می باشد و لذا ایشان یکی از بهترین وکیل ملکی در پیروزی به شمار می‌رود.

تخصص و مهارت:

 • انواع دعاوی خانواده، مهریه، نفقه، طلاق، قیومیت و ولایت قهری، تغییر جنسیت
 • دعاوی ملکی، ابطال اسناد، الزام به تنظیم سند رسمی
 • انواع دعاوی کیفری

آدرس: پیروزی، روبروی پمپ بنزین سلیمانیه، جنب کوچه سیفی، پلاک 2، واحد 5

شماره تماس: 02133316998 – 09121316649

کاظم کاظمی

کاظم کاظمی

آقای کاظم کاظمی یکی دیگر از وکلایی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در پیروزی به شما معرفی می شود. ایشان دارای پروانه وکالت به شماره 24159 هستند. آقای کاظمی تاکنون توانسته است بسیاری از پرونده‌های خود را چه در زمینه دعاوی حقوقی و چه کیفری با موفقیت به پایان رسانده و رضایت موکلین خود را جلب نماید.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع شکایت نامه و دادخواست و لوایح دفاعی
 • ارائه مشاوره حضوری و تلفنی

آدرس: پیروزی، نبرد شمالی، قبل از چهارراه ائمه اطهار، پلاک 2

شماره تماس: 02133190903

اقدام برای ابطال سند رسمی

طبق آنچه گفته شد، اموال غیرمنقول قابلیت نقل و انتقال یا نقل و انتقال ندارند و شامل املاک مسکونی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و غیره و زمین های واقع در مناطق شهری و غیر شهری می شوند. هنگام معامله این اموال، فروشنده ملزم به انتقال سند به خریدار است. این قانون اجباری است، زیرا در این زمینه اختلافات و دعاوی زیادی وجود دارد و در صورت عدم ثبت سند ممکن است کلاهبرداری و سوء استفاده صورت گیرد. یکی از علل بروز اختلافات بین خریدار و فروشنده، امتناع فروشنده از انتقال سند به نام خریدار است.

بنابراین در چنین مواردی، خریدار باید با عنوان الزام به تنظیم سند رسمی، درخواستی را به مراجع قضایی تقدیم نماید. ابطال سند رسمی نیز در همین حیطه می باشد. با این تفاوت که مشکل در این حالت، انتقال سند نیست و مساله پیچیده تر است که فرد باید از بهترین وکیل ملکی در پیروزی کمک بگیرد، چرا که ملک مورد نظر به چندین نفر فروخته شده است که دعوای پیش آمده از نوع کیفری است و بهترین وکیل کیفری در پیروزی نیز می تواند برای حل چنین پرونده ای ورود یابد.

اقدام برای ابطال سند رسمی

هزینه استخدام بهترین وکیل ملکی در پیروزی

بهره مندی از بهترین وکیل ملکی در پیروزی می تواند از هر گونه خسارت و هزینه جبران ناپذیر پیشگیری کرده و از طرفی سرعت و دقت انجام مراحل را بالا ببرد و در مدت زمان کوتاهی پرونده را با بهترین نتیجه به پایان برساند. هزینه یک وکیل ملکی به میزان کاری که برای پرونده انجام خواهد داد بستگی دارد. پرونده های املاک و مستغلاتی که پیچیده تر هستند و حل و فصل و پیگرد قانونی آن ها در دادگاه طولانی تر است، قطعا مستلزم هزینه های بالاتری برای وکیل است. همچنین بسته به محل قرارگیری ملک مورد نظر و ارزش آن ممکن است حق الوکاله تغییر کند.

کلام آخر

در این مقاله ما به بررسی دعاوی ملکی و نحوه انتخاب یک وکیل مرتبط با موضوع پرونده پرداختیم و سعی کردیم  مطالب مفیدی را در این حوزه ارائه دهیم. همچنین 5 تا از بهترین وکیل ملکی در پیروزی را به شما معرفی نمودیم. امیدواریم از مطالب ارائه شده در سایت وکیل چی بهره رضایت داشته باشید. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات تان هستیم.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

آیا دعوای اثبات مالکیت در زمره دعاوی مالی است یا دعاوی غیرمالی؟

دعوای اثبات مالکیت در زمره دعاوی مالی می باشد. فلذا در دعوای اثبات مالکیت در دادخواستی که از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم مرجع قضایی می شود بهای خواسته باید قید شود.

مرجع صالح برای رسیدگی به دعوای اثبات مالکیت کدام است؟

از لحاظ صلاحیت محلی، اگر مربوط به اموال غیرمنقول باشد در دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول صورت می گیرد و از لحاظ صلاحیت ذاتی، دعوای اثبات مالکیت در دادگاه عمومی حقوقی اقامه خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا