وکیل

10 تا از بهترین وکیل صلح عمری در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل صلح عمری در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. صلح عمری عقدی است که میان متصالح و مصالح برقرار می گردد که براساس آن مصالح ملک و یا مال خود را به نفع متصالح صلح می کند ولیکن آن ملک یا مال برای مدت عمر خود یا عمر متصالح به خود او تعلق دارد. در حقیقت در صلح عمری مدت زمان مشخصی برای واگذاری مال قید نمی شود و مدت زمان آن براساس عمر صاحب مال می باشد. لازم به ذکر است که این نوع صلح یک عقد لازم محسوب می شود و هیچ کدام از طرفین بدون دلیل نمی توانند آن را فسخ کنند. برای تنظیم این قرارداد بایستی از بهترین وکیل صلح عمری کمک بگیرید.

بهترین وکیل صلح عمری در تهران چه کسی است؟

وکیل صلح عمری جزو بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران است که از تخصص و تجربه بالایی در جریان پرونده های مربوط به صلح عمری برخوردار می باشد و با تکیه بر دانش حقوقی و استناد به مواد قانونی که بر آن تسلط کامل دارد پرونده های صلح عمری را بدون وارد آمدن کوچکترین آسیبی به موکل خود به نتیجه می رساند. بهترین وکیل صلح عمری در تهران به واسطه تجربه خود با تمامی مسائل و مشکلات پرونده ها آشنایی دارد و در مدت زمانی کوتاه آن را حل و فصل می کند.

بهترین وکیل صلح عمری در تهران چه کسی است؟

مزایای صلح عمری

براساس آنچه که در قانون مدنی ذکر شده افراد می توانند با مراجعه به بهترین وکیل وصیت در تهران سندی را به عنوان وصیت نامه تنظیم کنند و در مورد وضعیت اموالشان بعد از مرگ تصمیم گیری کنند. ولیکن براساس قانون فرد تنها می تواند برای یک سوم از اموال در وصیت نامه تصمیم گیری کند و برای مابقی اموال براساس قوانین ارث تصمیم گیری می شود.

افرادی که تمایل دارند در مورد تمامی اموال خود قبل از مرگ تصمیم گیری کنند می توانند با مراجعه به بهترین وکیل صلح عمری در تهران و در دفتر اسناد رسمی برای تنظیم قرارداد صلح عمری اقدام کنند پس مالک می تواند با این نوع قرارداد برای تمامی اموال خود تعیین تکلیف کند.

خصوصیات بهترین وکیل صلح عمری در تهران

برای این که بتوان به بهترین وکیل صلح عمری در تهران برای انعقاد این قرارداد اعتماد کرد بایستی دارای ویژگی های ذیل باشد:

  • مهم ترین ویژگی که بهترین وکیل صلح عمری در تهران باید داشته باشد این است که بتواند براساس دانش حقوقی که از آن برخوردار است اطلاعاتی را بر پایه موازین قانونی برای ضمیمه پرونده جمع آوری نماید و آن را به مراجع قانونی تحویل دهد.
  • بهترین وکیل در تهران بایستی در حوزه دعاوی صلح عمری تخصص و تجربه کاری داشته باشد و بر این اساس ضمن پیگیری پرونده مسائل و مشکلات آن را به راحتی حل و فصل نماید و بهترین و کوتاه ترین راهکار را برای رسیدن به نتیجه ارائه دهد.
  • برخورداری از فن مذاکره از دیگر ویژگی های بهترین وکیل صلح عمری در تهران است زیرا تنها از طریق ارائه دفاعیه و تنظیم لایحه نمی توان پرونده را به نتیجه دلخواه رساند بلکه دفاع از موکل نیازمند قدرت بیان خوب در زمان حضور در مراجع قضایی است.
خصوصیات بهترین وکیل صلح عمری در تهران

آثار صلح عمری قبل و بعد از فوت

قبل از فوت، مصالح می تواند با انعقاد صلح عمری ملک خود را بدون منافع آن به متصالح انتقال دهد. لذا مالک تا زمان فوت حق استفاده از ملک را دارد و متصالح در این مورد اختیارات بسیار محدودی خواهد داشت.

اگر در قرارداد صلح قید شده باشد که متصالح تا زمان حیات مالک حق فروش ملک را ندارند پس متصالح نمی تواند در این مورد معامله ای انجام دهد و معامله تنها با شرایطی که بین متصالح و مالک در صلح نامه قید شده امکان پذیر خواهد بود.

براساس آنچه که بهترین وکیل صلح عمری بیان می دارد بعد از فوت مصالح همان طور که در صلح عمری منعقد گردیده متصالح صاحب ملک و اموال مورد صلح می شود و می تواند در مورد آن هر طور که تمایل دارد تصمیم گیری کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل صلح عمری در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل صلح عمری در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

تعریف صلح عمری چیست؟

صلح عمری قراردادی است که به موجب آن مالکیت مال به دیگری منتقل می شود اما استفاده از منافع آن تا پایان حیات صلح کننده در اختیار وی باقی می ماند.

انتقال مالکیت در قرارداد صلح عمری از چه زمانی صورت می گیرد؟

از زمان انعقاد صلح عمری مالکیت عین مال به صلح شونده یا متصالح منتقل می شود اما استفاده از منافع آن در اختیار صلح کننده باقی می ماند تا زمانی که فوت کند.

آیا می توان قرارداد صلح عمری را فسخ نموده و به صورت یک جانبه آن را بر هم زد؟

خیر، امکان فسخ یک جانبه صلح عمری توسط مصالح و متصالح وجود ندارد ولی اگر حق فسخ برای یکی از طرفین وجود داشته باشد یا صلح عمری مشروط به شرایط خاصی باشد که تحقق نیابد می توان آن را به هم زد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا