وکیل

10 تا از بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران ⚡【سال1403】⚖️

حضور وکیل در پرونده های قضایی می تواند نقشی تاثیرگذار برای دستیابی به عدالت و حل و رفع مشکلات و اختلافات در این دعاوی داشته باشد. وظیفه وکیل تنها دفاع از حقوق موکل در مراجع قضایی نیست بلکه یکی از مراحل اولیه در طرح و رسیدگی پرونده های حقوقی تنظیم دادخواست است که برای پیشبرد پرونده در مسیر صحیح قانونی بهتر است توسط وکلای حرفه ای انجام گیرد. بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران راهنمایی های لازم در جهت تنظیم و تدوین دادخواست را به موکلین خود ارائه می دهد. جهت آشنایی با انواع دادخواست و نحوه تنظیم آن توسط وکیل تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.

بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران کیست؟

دادخواست، یکی از انواع اوراق قضایی و یک درخواست رسمی است که از جانب شخص و یا اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور رسیدگی به تظلم خواهی به دادگاه ارائه می شود. مراجع قضایی نیز وظیفه رسیدگی به این دادخواست ها در زمینه اختلافات و دعاوی بدوی فی مابین را بر عهده دارند.

بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران به منظور شروع رسیدگی و پیگیری پرونده های حقوقی در دادگاه در گام نخست دادخواست متناسب با موضوع پرونده را تنظیم و به دفتر دادگاه صالح ارسال می نماید.

دادخواست باید در فرم های چاپی مخصوص تحریر و نگارش شده و مواردی که در قانون برای تنظیم  این نوع درخواست مشخص شده در آن رعایت گردد. بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران با علم به این موضوع و در جهت حفظ حقوق موکل خود با رعایت تمامی قوانین مربوطه در تنظیم دادخواست حرفه ای؛ از رد دادخواست  جلوگیری به عمل آورده و روند پرونده حقوقی را از این طریق شروع می کند.

ذکر این نکته نیز لازم است که دادخواست در فرم های چاپی تنظیم شده و دارای ستون های مختلفی است که شامل مشخصات خواهان و خوانده و بخشی از آن نیز به دلایل و شرح دادخواست اختصاص داده شده که وکیل  حرفه ای منطبق با قوانین و مقررات ستون دلایل و خواسته را به صورت دقیق تکمیل نموده و مقتضیات خاص مربوط به دادخواست مربوطه را در آن رعایت می کند.

بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران کیست؟

انواع دادخواست براساس مرجع رسیدگی کدامند؟

دادخواست ها براساس مرجع رسیدگی به دسته های ذیل  تقسیم می شوند:

 • دادخواست بدوی: برای رسیدگی های ابتدایی به یک دعوا دادخواست بدوی توسط وکیل تنظیم و ارسال می شود. در این مرحله مرجع قضایی تاریخ و زمان جلسات رسیدگی و سایر موارد مشابه را تعیین نموده و تصمیمات اولیه را اتخاذ می نماید.
 • دادخواست دیوان عدالت اداری: همانطور که می دانید دیوان عدالت اداری به شکایات اشخاص نسبت به عملکرد مامور و یا یک واحد دولتی رسیدگی می کند. در این شرایط درخواست مربوطه توسط بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران تنظیم شده و برای دیوان عدالت اداری ارسال می گردد.
 • دادخواست واخواهی: اگر در غیاب شخصی که به او اتهام وارده شده حکم صادر گردد و او به این حکم اعتراض داشته باشد می تواند از طریق ارائه دادخواست واخواهی به حکم مربوطه اعتراض کند. در این حالت دادگاه پرونده مربوطه را مجددا مورد بررسی قرار می دهد.
 • دادخواست طاری: این نوع دادخواست زمانی صورت می پذیرد که یکی از طرفین دعوا در طی رسیدگی به پرونده به موارد دیگری مرتبط با موضوع اصلی دعوا پی برده باشد که در این حالت بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران با تنظیم و ارائه دادخواست طاری موارد مربوطه را در متن دادخواست قبلی درج می کند.
 • دادخواست جلب ثالث: این نوع از دادخواست از جانب خوانده برای دعوت شخص سوم به دعوا انجام می گیرد.

نقش و اهمیت بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران

مشاوره و یا کمک گرفتن از وکیل برای تنظیم دادخواست از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این وکلا به واسطه بهره مندی از دانش حقوقی و مهارت بالا دادخواستی جامع و قانونی را تنظیم نموده و به مرجع قضایی مربوطه ارائه می دهند.

 بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران قبل از اقدام برای نگارش درخواست در مرحله نخست کلیه اطلاعات و شواهد را مورد بررسی دقیق قرار داده و متن درخواست را با در نظر گرفتن کلیه جوانب حقوقی و حقایق پرونده تهیه می کند.

علاوه بر موارد فوق الذکر وکیل حرفه ای و متخصص در این حوزه مهارت لازم در ارائه دلایل و استدلال های قانونی را در متن دادخواست داشته و از این طریق موفقیت در پرونده را تا حد امکان افزایش می دهد. لذا نقش وکیل برای تهیه و تدوین دادخواست کاملا ضروری بوده و فرد می تواند از همان ابتدای طرح دعوا از دریافت نتیجه نهایی موفقیت آمیز اطمینان حاصل کند.

10 تا از بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران را بشناسید!

محمد حسین عندلیبی

محمدحسین عندلیبی

محمدحسین عندلیبی یکی از بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران می باشند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک از کانون وکلای دادگستری بوده و بیش از 4 سال سابقه وکالت و پیگیری پرونده های حقوقی را بر عهده دارند. آقای عندلیبی در اولین مرحله در رسیدگی به دعاوی حقوقی با تنظیم دادخواست مطابق با قوانین و مقررات، پرونده را در مسیر صحیح قانونی قرار داده و با توجه به تخصصی و تبحر بالای خود نتیجه مطلوب و دلخواه را در زمانی کوتاه دریافت می کنند.

تخصص و مهارت:

 • نوشتن اوراق قضایی و دادخواست
 • وکالت پرونده های خانواده
 • وکالت پرونده های ملکی

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، روبروی پمپ بنزین، ساختمان گلزار، طبقه 2، واحد 7

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی یکی از وکلای پایه یک و متخصص در تنظیم اوراق قضایی و دادخواست های حقوقی در استان تهران فعالیت دارند. ایشان دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بوده و با توجه به تسلط و اشرافی که بر قوانین و مقررات پرونده های مختلف قضایی دارند دادخواست مربوط به این دعاوی را با دقت بالا و کاملا حرفه ای تنظیم نموده و از این طریق روند قضایی پرونده را در مسیر صحیح آن پیش می برند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش پرونده های خانواده
 • پذیرش پرونده های املاک و امور اراضی
 • تنظیم دادخواست، شکوائیه و لایحه های دفاعیه

آدرس: تهران، صادقیه، بلوار فردوس شرق، جنب فرهنگسرا، پلاک 192، طبقه 2، واحد 3

مهسا انصاری

مهسا انصاری

مهسا انصاری پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و بیش از 6 سال سابقه وکالت را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند. ایشان در کنار وکالت پرونده های قضایی در زمینه ارائه مشاوره حقوقی و تنظیم دادخواست نیز فعالیت دارند و به عنوان یکی از بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران نیز معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم دادخواست، مبایعه نامه، اقرار نامه
 • وکالت پرونده های حقوقی و ملکی
 • وکالت پرونده های خانواده

آدرس: تهران، اسلامشهر، باغ فیض، کوچه اول، پلاک 55، طبقه سوم، واحد 5

امیر مسعود نوعی

امیرمسعود نوعی

امیرمسعود نوعی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. ایشان بیش از 7 سال سابقه وکالت و تنظیم دادخواست و دیگر اوراق قضایی را در کارنامه کاری خود دارند. آقای نوعی به عنوان وکیل و مشاور با چندین ارگان و شرکت خصوصی و دولتی نیز سابقه همکاری دارند.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی خانواده
 • دعاوی ملکی
 • تنظیم دادخواست های حقوقی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، خیابان پرستار جنوبی، کوچه تیر، پلاک 12، واحد 1

هدی فرخی

هدی فرخی

هدی فرخی کارشناس ارشد حقوق خصوصی با 15 سال سابقه وکالت در تهران فعالیت دارند. ایشان در تهیه و تنظیم اوراق قضایی و دادخواست های حقوقی جزو وکلای متخصص و متبحر بوده و با آشنایی کامل با مواد قانونی و مقررات مربوطه تاکنون دادخواست های حقوقی زیادی با موضوعات مختلف را تنظیم نموده و از این طریق کمک شایانی به موکلین خود در پیشبرد پرونده به سمت دریافت نتیجه نهایی موفق کرده اند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت پرونده های خانواده
 • وکالت پرونده های ملکی و حقوقی
 • تهیه و تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکوائیه و لایحه های دفاعیه

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک 46، واحد9

نحوه تنظیم دادخواست به چه صورت است؟

تنظیم دادخواست به عنوان پایه و ستون شروع یک دعوای حقوقی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این نوع درخواست ابزاری مناسب برای اعلام ادعاهای شخص به عنوان خواهان بوده و از این طریق می تواند از قانون درخواست حمایت از حق و حقوق مطرح شده خود را در خصوص موضوع دادخواست داشته باشد.

با توجه به این موارد رعایت نکات مهم در تنظیم دادخواست بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند موجب اثر بخشی هرچه بیشتر آن شود. در ادامه به موارد اصلی که باید در تنظیم دادخواست رعایت شود اشاره می کنیم:

 • استفاده از برگه چاپی مخصوص: در گذشته بایستی دادخواست در برگه چاپی مخصوص تنظیم می گردید در غیر این صورت دادگاه از قبول  درخواست مربوطه امتناع کرده و تخلف محسوب می شد؛ ولیکن امروزه با توجه به روند الکترونیکی شدن ثبت اوراق قضایی کلیه الزامات قانونی تغییر یافته و تمامی مراحل به صورت الکترونیکی انجام می شود.
 • تنظیم دادخواست به زبان فارسی: برای قبول دادخواست و ترتیب اثر دادن به آن در دادگاه، باید متن آن به زبان فارسی تنظیم شود در غیر این صورت دادخواست قانونی نخواهد بود.
 • امضا: تمامی اوراق قضایی بایستی دارای امضا و یا اثر انگشت خواهان باشد. به این نکته توجه داشته باشید که دادگاه دادخواست بدون امضا را بررسی نکرده و تخلف محسوب می شود.
 • تاریخ: نوشتن تاریخ در دادخواست بسیار مهم می باشد زیرا تاریخ اقامه دعوا همان تاریخی است که دادخواست به دفتر دادگاه تقدیم می شود. البته امروزه تاریخ به صورت الکترونیکی در دادخواست درج می شود.
 • نام و آدرس دقیق خواهان: شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان خواهان باید آدرس دقیق و حتی الامکان شغل خود را در دادخواست مربوطه ذکر کنند. اگر محل اقامت و محل کار خواهان در دو شهر مختلف باشد آدرس محل  کار او به عنوان آدرس خواهان در اولویت برای ثبت در دادخواست قرار دارد.
 • نام و مشخصات خوانده: یک ستون  از فرم دادخواست نیز به نام و آدرس خوانده اختصاص دارد و ذکر آن الزامی می باشد در غیر این صورت دادخواست توسط دفتر دادگاه رد می شود.
 • تعیین خواسته: بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران این بخش را با مهارت و تجربه ای که در این زمینه دارد به صورت دقیق و روشن شرح داده و تمام موارد الزامی مرتبط با خواسته را در این قسمت ذکر خواهد کرد.
 • مدارک و اسناد اثبات دعوا: در تنظیم دادخواست لازم است که هرگونه ادله و یا اسناد قابل اثبات برای ادعای خود را نیز در آن ذکر نمایید. به عنوان مثال اظهارنامه ها، اسناد رسمی، شهادت نامه ها، شهود و هرگونه مدرک دیگری که قادر به اثبات دعوا باشد را باید در این بخش از فرم دادخواست ذکر نموده و همچنین برای معرفی شخص و یا اشخاص به عنوان شاهد ذکر اطلاعات آن ها شامل نام و آدرس الزامی می باشد.
 • پیوست ها: در صورتی که در متن دادخواست به سند و یا مدارک خاصی  اشاره کرده اید باید کپی مدرک مربوطه را به پیوست دادخواست به دفتر دادگاه ارائه دهید. نکته دیگر در مورد پیوست این که اگر موضوع دعوا مربوط به اموال غیر منقول نظیر املاک باشد پر کردن فرم مخصوص ارزش منطقه ای الزامی خواهد بود و به صورت پیوست به دادخواست اضافه می شود.
 • پرداخت هزینه دادرسی: کلیه هزینه های دادرسی مربوط به موضوع دعوا باید توسط موکل و یا خواهان پرداخت شود در غیر این صورت دادخواست مربوطه توسط دفتر دادگاه توقیف می شود.
نحوه تنظیم دادخواست به چه صورت است؟

هزینه بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران

دستمزد وکیل برای تنظیم و تدوین دادخواست به نوع دادخواست مربوطه ارتباط دارد. به عنوان مثال دادخواست های مربوط به اختلافات املاک به تخصص و مدت زمان بیشتری برای تنظیم نیاز دارند در نتیجه هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. برای دادخواست های ساده مانند مطالبه وجه هزینه بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران کمتر محاسبه می شود.

در حالت کلی مدت زمان لازم برای تنظیم دادخواست، تجربه و سطح تحصیلات وکیل، میزان تخصصی بودن موضوع از مهم ترین عوامل موثر در هزینه تنظیم دادخواست توسط وکیل محسوب می شود.

کلام آخر

بهترین وکیل تنظیم دادخواست در تهران با داشتن دانش حقوقی و مهارت بالا، درخواست حقوقی افراد به عنوان خواهان را به صورت دقیق، جامع و کاملا قانونی تنظیم کرده و به دادگاه ارائه می دهد. وکیل  متخصص در این حوزه با دقت تمام زوایا و جزئیات مربوط به نگارش دادخواست را مورد بررسی دقیق قرار داده و کلیه موارد حقوقی مرتبط با نیاز متقاضی را در صفحه مربوطه تنظیم می کند.

از این که برای کسب اطلاعات حقوقی خود سایت وکیل چی را انتخاب کرده اید از شما کمال تشکر و قدردانی را داریم. نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا