وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. جدایی آخرین راه حل برای زوجینی است که با هم اختلاف دارند که برای این امر بایستی به دفتری که ازدواج در آن ثبت شده و یا دادگاه خانواده مراجعه کرده و درخواست خود را برای طلاق ارائه دهند که البته طلاق براساس نوع درخواست دارای انواع مختلفی است که می تواند از طرف مرد و یا از طرف زن باشد. اما نوع دیگری از طلاق به نام طلاق توافقی نیز وجود دارد که زوجین می توانند برای تسریع روند پیگیری پرونده از وکیل طلاق توافقی کمک بگیرند.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی یکی از متداول ترین انواع طلاق می باشد که در آن زوجین هر دو برای جدایی توافق کامل داشته و برای انجام این امر به دادگاه مراجعه می کنند. قابل ذکر است که در طلاق توافقی مرد و زن برای تمام مراحل و معیارهای طلاق مانند مهریه، نفقه، جهیزیه و غیره توافق کرده اند که البته زوجه در صورت تمایل می تواند با توجه داشته باشید تمام مواردی که زوجین بر آن توافق کرده اند در دادگاه ثبت شده و بایستی آن ها را به طور کامل اجرا نمایند.

طلاق توافقی چیست؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز کیست؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز کسی است که ضمن آشنایی و تسلط بر تمامی قوانین طلاق به عنوان نماینده زوجین در دادگاه حاضر شده و مراحل رسیدگی و پیگیری پرونده آن ها را بر عهده می گیرد. بهترین وکیل طلاق در تبریز در مورد این نوع طلاق تجربه زیادی داشته و تاکنون دعاوی زیادی را در این زمینه به نتیجه مطلوب و دلخواه موکلین خود رسانده است.

اگر در شهر بزرگ شیراز زندگی می کنید و به دنبال طلاق توافقی هستید، وکیل مورد نظر خود را بیابید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

توافقات زوجین در طلاق توافقی شامل چه مواردی می شود؟

همان طور که گفتیم در طلاق توافقی زوجین باید قبل از هر گونه اقدامی در مورد مسائل مالی و غیر مالی به توافق رسیده باشند که برخی از آن ها به قرار ذیل است:

 • مهریه: یکی از حقوق مالی زن که بعد از عقد نکاح به او تعلق می گیرد مهریه است. در طلاق توافقی زوجین باید در مورد مهریه تصمیم گیری کنند و حتی زوجه می تواند در ازای دریافت حق طلاق نیمی و یا کل مهریه خود را به زوج ببخشد.
 • نفقه: به محض وقوع عقد نکاح، زوجین نسبت به هم تکالیفی دارند، مرد موظف است که نیازهای زن را با توجه به شئونات اجتماعی و خانوادگی او مانند خوراک، پوشاک، مسکن و غیره را تامین کند، در طلاق توافقی زوجین باید در مورد نفقه زمان گذشته،حال و آینده تصمیم گیری کرده و در صوتجلسه ای که تنظیم کرده اند بدون هیچگونه ابهامی نحوه پرداخت و یا بخشش آن از سوی زوجه را قید کنند.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که مرد موظف است حتی نفقه ای که در گذشته پرداخت نشده را به زن پرداخت نماید.

 • جهیزیه: همان طور که می دانید براساس عرف جامعه در ایران، زوجه در زمان ازدواج اقلامی را به اندازه توان خانواده خود تهیه و با خود به خانه شوهر می برد در صورتی که زوجین قصد طلاق توافقی داشته باشند باید در خصوص استرداد جهیزیه نیز تصمیم گیری کنند.
 • حضانت فرزندان: براساس قانون حضانت فرزندان و نگهداری از آن ها تا 7 سالگی با مادر بوده و پس از آن تا زمانی که به سن قانونی می رسند (دختر 9 سال و پسر 15 سال) نگهداری با پدر است، ولیکن در طلاق توافقی زوجین می توانند به توجه به شرایط خود و فرزندان در این مورد به توافق برسند.

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز را بشناسید!

فاطمه زمانی

فاطمه زمانی

فاطمه زمانی یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز است؛ ایشان جزو وکلای برتر محسوب می شوند؛ ایشان دارای شهرت و محبویت بسیار زیادی بین مردم عزیز استان آذربایجان دارد؛ وی در شهر بزرگ تبریز در حوزه وکالت خدمات بسیار حرفه ای در اختیار مردم قرار می دهد.

آدرس: تبریز

الهام میدانی

الهام میدانی

الهام میدانی وکیل پایه یک دادگستری در تبریز با بیش از 20 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف خانواده، ملکی، کیفری و غیره می باشند و وکالت پرونده های خانواده زیادی در حوزه طلاق، طلاق توافقی، مطالبه مهریه را بر عهده داشته اند و با توجه به تخصص و تسلطی که بر قوانین خانواده دارند نتیجه دلخواه موکل را دریافت کرده اند و به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 20 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران

آدرس: آدربایجان شرقی، تبریز، چهار راه آبرسان، ساختمان اسکان یک، روبروی داروخانه هلال احمر، طبقه 4

مینا علوی

مینا علوی

مینا علوی وکیل پایه یک دادگستری در زمینه دعاوی خانواده به صورت تخصصی دارای بیش از 11 سال سابقه وکالت می باشند ایشان در رسیدگی و پیگیری پرونده های انواع طلاق، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و غیره فعالیت می کنند و با توجه به تسلطی بالایی که بر قوانین خانواده دارند در وکالت این پرونده ها موفق بوده و به تبحر و شهرت فراوانی در تبریز رسیده اند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری تبریز
 • مدرک کارشناسی ارشد حقوق

آدرس: آدربایجان شرقی، تبریز، خیابان امام خمینی، چهار راه منصور، روبروی برج ابریشم، ساختمان باراما، طبقه سوم، واحد 1

راضیه طهماسب نژاد

راضیه طهماسب نژاد

راضیه طهماسب نژاد وکیل پایه یک دادگستری در تبریز می باشند که با برخورد و رفتار، فن بیان و نفوذ کلام و همچنین آشنایی با قوانین پیچیده دادگاه خانواده در زمینه دعاوی خانواده به عنوان یکی از بهترین وکلای تبریز شناخته می شوند، ایشان پرونده های زیادی را در حوزه انواع طلاق، طلاق توافقی، مطالبه نفقه، مطالبه مهریه و غیره به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری تبریز
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: آذربایجان‌شرقی،تبریز،خیابان امام خمینی، چهار راه منصور، روبروی برج ابریشم، ساختمان باراما، طبقه۳، واحد۱

دکتر علی جاوید

دکتر علی جاوید

دکتر علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری در تبریز می باشند که فعالیت حرفه ای خود را در امر وکالت از سال 1383 آغاز کردند و تاکنون درصد بالایی از پرونده های حقوقی و خانواده که به ایشان سپرده شده است را به موفقیت و نتیجه مطلوب رسانده اند ایشان ضمن قبول وکالت در دعاوی مختلف خانواده نظیر انواع طلاق، طلاق توافقی، مطالبه نفقه، حضانت فرزندان و غیره مشاوره های حضوری و غیر حضوری نیز به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند و به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز نیز معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 17 سال سابقه وکالت
 • عضو هیات علمی دانشگاه تبریز
 • مشاور حقوقی شرکت های دولتی و خصوصی

آدرس : آذربایجان شرقی، تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، مجتمع جزیره، طبقه5، واحد2

محمد عابدین زاده امان الهی

محمد عابدین زاده امان الهی

محمد عابدین زاده امان الهی وکیل پایه یک دادگستری در تبریز می باشند که از سال 1386 فعالیت خود را به صورت حرفه ای در امر وکالت شروع کردند و پرونده های زیادی را در زمینه کیفری، خانواده به نتیجه مثبت رسانده اند و با تسلطی که بر قوانین دعاوی خانواده دارند در زمینه وکالت پرونده های طلاق، طلاق توافقی و غیره جزو وکلای فعال در تبریز بوده اند و در این حوزه به عنوان یکی از وکلای سرشناس و متخصص شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تبریز، خیابان آبرسان، رو به روی مدرسه خیابانی

وظایف بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز

به طور قطع زمانی که زوجین و یا هر کدام از آن ها به بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز مراجعه می کنند از او انتظار دارند در تسریع روند پرونده در مسیر قانونی به آن ها کمک کند که در این میان از اصلی ترین وظایف بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مشاوره حقوقی: یک وکیل طلاق توافقی خوب در جلسات مشاوره ای که با موکل خود برگزار می کند او را در جریان تمام جزئیات پرونده قرار می دهد و تمام روند قانونی را با او مورد بررسی قرار می دهد.
 • توافق میان زوجین: یکی از مهم ترین وظایف بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز ایجاد توافق میان زوجین برای طلاق است که این توافق می تواند شامل مسائل مادی و غیرمادی شود.
 • پیگیری مراحل قضایی: وکیل طلاق توافقی در جلسات دادگاه به نمایندگی از طرف موکل خود حضور پیدا کرده و با فن بیان و همچنین آگاهی و اطلاعاتی که در مورد قوانین طلاق دارد از موکل خود به بهترین نحو ممکن دفاع می کند.
وظایف بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز

مراحل طلاق توافقی

جزئیات مراحل طلاق توافقی به قرار ذیل است:

 • در اولین مرحله از طلاق توافقی دادگاه پرونده زوجین را برای مراکز قانونی مشاوره خانواده ارجاع خواهد داد تا مشکلات آن ها مورد بررسی قرار گرفته و در صورت امکان حل و فصل شده و آنان را از طلاق منصرف کنند و در صورت تشخیص عدم سازش آن ها توسط مشاور، مجددا به دادگاه مراجعه خواهند کرد.
 • دادگاه خانواده دوباره برای ایجاد سازش میان زوجین تلاش می کند و در صورتی که محقق نگردد گواهی عدم سازش برای آن ها صادر می گردد و آن را به زوجین می دهد.
 • زوجین بایستی حداکثرتا 3 ماه این گواهی را  به دفتر اسناد رسمی ثبت ازدواج و طلاق ارائه دهند در غیر این صورت این گواهی باطل می شود.
مراحل طلاق توافقی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل طلاق توافقی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید.

5/5 - (3 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =

دکمه بازگشت به بالا