وکیل

10 تا از بهترین وکیل قیومیت در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل قیومیت در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. قیم به معنای سرپرست است که از طرف قانون جهت عهده دار شدن امور شخصی محجور تعیین می شود و تا زمانی که محجور به سن قانونی برسد مراقبت از او و اداره اموالش بر عهده قیم خواهد بود. مطابق قانون مدنی افراد زیر 18 سال و افراد غیر رشید و مجانین که ولی خاص مانند پدر و جد پدری آن ها فوت شده نیازمند قیم می باشند و فردی که برای قیومیت انتخاب می شود باید دارای شرایط و ویژگی های مد نظر قانون باشد. انتصاب قیومیت در مراجع قضایی در طی تشریفاتی خاص انجام می شود که در روند آن حضور بهترین وکیل قیومیت ضرورت دارد.

بهترین وکیل قیومیت در تهران چه کسی است؟

قیومیت یکی از مسائل مهمی است که در زمان فوت پدر و یا جدایی و طلاق والدین کودک در دادگاه جهت تعیین سرپرستی افراد زیر 18 سال به آن پرداخته می شود. از آنجا که پیگیری روند قانونی، انجام و دریافت قیومیت و حضانت فرزندان سخت و پیچیده است و قانون برای فردی که درخواست قیومیت را دارد شرایط خاصی را در نظر گرفته از این رو بهتر است در این زمینه از بهترین وکیل قیومیت در تهران کمک بگیرید.

در مواردی که والدین قصد طلاق دارند بهترین وکیل طلاق در تهران می تواند پرونده حضانت فرزند را نیز به صور همزمان پیگیری کند. اما در حالت کلی بهترین وکیل قیومیت در تهران کسی است که در این حوزه از مهارت و دانش حقوقی لازم برخوردار بوده و با توجه به تجربه ای که در پیگیری دعاوی قیومیت دارد در کمترین زمان ممکن می تواند پرونده را به نفع موکل خود به سرانجام برساند.

بهترین وکیل قیومیت در تهران چه کسی است؟

شرایط قیم در قانون

قیومیت افراد محجور از نظر قانون وظیفه ای مهم می باشد از این رو قانونگذار به آن توجه ویژه ای داشته و براساس آنچه که بهترین وکیل قیومیت در تهران اعلام می دارد شخص متقاضی باید دارای شرایطی به قرار ذیل باشد:

  • مهم ترین شرط قیومیت، برخورداری از توانایی و مهارت لازم جهت انجام امور تربیتی فرد محجور و حفظ اموال او است و بایستی در این مسیر نهایت تلاش خود را به کار گرفته و رعایت مصلحت را نیز در نظر بگیرد.
  • امانتداری دیگر ویژگی مهمی است که باید فرد قیم از آن برخوردار باشد و چنانچه عدم امانتداری او به اثبات برسد قانون بلافاصله او را عزل خواهد کرد و شخص دیگری را برای قیم بودن انتخاب می کند.
  • افرادی که درخواست قیومیت فرد محجور را دارند خود باید بالغ و رشید باشند.
  • قیم باید مسلمان باشد، براساس قوانین مربوط به حقوق اسلامی فرد غیر مسلمان را نمی توان به عنوان سرپرست و یا قیم مسلمان تعیین کرد.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای قیم شدن

با توجه به آشنایی بهترین وکیل قیومیت با مراحل این دعاوی توصیه می کنیم برای تسریع در روند امور مربوطه پیگیری پرونده را از همان ابتدای امر به او بسپارید. وکیل قیومیت درخواست اولیه را بعد از تنظیم به دادسرای امور سرپرستی تقدیم می کند و اقدامات لازم را برای تشکیل پرونده انجام می دهد. مدارک مورد نیاز برای قیم شدن محجور به قرار ذیل است:

  • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  • گواهی فوت پدر و پدربزرگ پدری محجور
  • شناسنامه و کارت ملی محجور
مراحل و مدارک مورد نیاز برای قیم شدن

اهمیت بهترین وکیل قیومیت در تهران

یکی از مهم ترین مراحل پیگیری دعاوی قیومیت تنظیم شکوائیه است که بایستی با استناد به مواد قانونی و براساس اصول و قواعد خاصی نوشته شود لذا بهتر است انجام آن را به بهترین وکیل قیومیت در تهران بسپارید.

مورد دیگری که می تواند به اهمیت بهترین وکیل در تهران جهت رسیدگی به پرونده قیومیت اشاره داشته باشد جمع آوری مدارک و ادله لازم جهت اثبات دعوی و شایستگی فرد مورد نظر برای قیم محجور است. در مواردی نیز ممکن است که بهترین وکیل قیومیت در تهران انجام برخی امور دیگر موکل خود را نیز به دست بگیرد اگرچه وظیفه اصلی او طرح دعوا و اثبات آن در دادگاه است.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای دعوای قیومیت تنها یک بار می توانید آن را مطرح کنید از این رو لازم است که حتما در پیگیری و رسیدگی آن از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران کمک بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل قیومیت در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل قیومیت در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

وظایف قیم در برابر با محجور چیست؟

وظایفی مانند به دست گرفتن کامل امور مالی، امورات زندگی روزمره و تمام بحث های قانونی شخص محجور برعهده قیم می‌باشد.

مرجع صالح رسیدگی برای تعیین قیم و امورات محجور چه مرجعی است؟

قانون مدنی محکمه شرع را مقام صلاحیت‌دار برای تعیین قیم معرفی کرده و همچنین در رابطه با امور محجور اداره سرپرستی مرجع صالح رسیدگی می‌باشد.

چه شخصی برای بر عهده گرفتن بحث قیمومت دارای تقدم می‌باشد؟

در شرایطی که خویشاوندان فرد محجور صلاحیت لازم برای قیم شدن را داشته باشند، بر اشخاص دیگر تقدم خواهند داشت و مقام صلاحیت دار یک یا چند نفر از آنان را به سمت قیومیت مشخص می نماید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا