وکیل

10 تا از بهترین وکیل کشتیرانی در ایران ⭐【سال1403】⚖️

پیشرفت هایی که امروزه در حوزه های مختلف علم و صنعت رخ داده است، سبب ایجاد ارتباطات بسیاری میان کشورهای مختلف شده است. برخی کشورها محصولات خود را به سایر کشورها ارسال می کنند و یا در داخل کشورها این نقل و انتقالات را انجام می دهند. در این مسیر سیستم های حمل و نقل اهمیت زیادی پیدا می کنند، یکی از روش های حمل و نقل، استفاده از سیستم کشتیرانی است. فعالیت در این حوزه دارای قوانین مربوط به خود می باشد که در صورت عدم رعایت این اصول ممکن است مشکلات قانونی ایجاد شود. در همین راستا برای پیشگیری از ایجاد مشکلات و حل آن ها شرکت های فعال در این زمینه باید از وکیل کشتیرانی کمک بگیرند. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل کشتیرانی در ایران را به شما معرفی می نماییم، پس با ما همراه باشید. 

بهترین وکیل کشتیرانی در ایران کیست؟ 

وکیل کشتیرانی وکیلی است که در مجموعه هایی که در صنعت کشتیرانی فعالیت دارند، مشغول به کار است. وی باید دارای مدرک تحصیلی حقوق و پروانه وکالت باشد. اما لازم است در کنار داشتن سواد حقوقی، به قوانین این بخش نیز تسلط داشته باشد. فعالیت در حوزه کشتیرانی نیازمند داشتن اطلاعات در زمینه های دیگر از جمله مسائل تجاری، قوانین بین المللی، قوانین شرکت های کشتیرانی و همچنین موارد مربوط به فعالیت های دریایی باشد. به همین دلیل وکیل کشتیرانی باید در حوزه های مرتبط نیز متخصص باشد. 

بهترین وکیل کشتیرانی در ایران به زبان خارجی به خصوص زبان انگلیسی مسلط است زیرا برای برقراری ارتباطات خارجی با سایر کشورها به این مهارت نیاز دارد. فن بیان و مذاکره از سایر ویژگی هایی است که یک وکیل کشتیرانی باید در آن توانایی و مهارت داشته باشد. وکلایی که در چنین زمینه هایی فعالیت می کنند باید جزو وکلای بین المللی باشند زیرا ممکن است نیاز به انجام برخی امور در کشورهای مختلف داشته باشند. می توانید سایر مقالات حقوقی ما را در سایت وکیل چی مطالعه نمایید و اطلاعات حقوقی خود را افزایش دهید.

بهترین وکیل کشتیرانی در ایران کیست؟

وظایف بهترین وکیل کشتیرانی ایران 

وکیلی که دارای چنین تخصصی است، معمولا در سازمان کشتیرانی و یا شرکت های فعال در این حوزه وکالت می نمایند. از جمله وظایف مهمی که این وکلا بر عهده دارند، نظارت بر انجام درست و اصولی کلیه اقدامات به صورت قانونی و حقوقی در این شرکت ها است. همچنین بهترین وکیل کشتیرانی در ایران باید بر قراردادهایی که شرکت منعقد می نماید نظارت داشته باشد تا به شکل قانونی منعقد گردند و از بروز مشکلات آتی خودداری شود.  

وکیل کشتیرانی موظف است در سفرهای مختلف با شرکت همراه باشد و به انجام مذاکرات با شرکت های طرف قرارداد بپردازد. در واقع نقش وکیل این است که تلاش کند تا کلیه امورات به شکل درست و قانونی انجام شود. اما در شرایطی که مشکل حقوقی برای شرکت ایجاد شود، وی باید نسبت به پیگیری پرونده و یا طرح دعوا اقدام نماید. در چنین شرایطی وکیل موظف است اقدامات لازم برای حفظ و دفاع از منافع شرکت را انجام دهد و تا تعیین تکلیف نهایی پرونده را پیگیری نماید. لازم است این وکیل توانایی برقراری صلح و آشتی را میان طرفین داشته باشد تا بتواند اختلافات را بدون تشکیل پرونده و مسائل بعدی آن حل و فصل نماید.

10 تا از بهترین وکیل کشتیرانی در ایران را بشناسید! 

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت آباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

سروش سلامیان

سروش سلامیان وکیل پایه یک دادگستری در تهران و عضو کانون وکلای دادگستری بین‌المللی است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین‌المللی می‌باشند و بیش از یک دهه سابقه وکالت در امور حقوقی و کیفری، با تخصص در دعاوی ملکی و بازرگانی دارند. سروش سلامیان یکی از با تجربه‌ترین و موفق‌ترین وکلای تهران محسوب می‌شود.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی بازرگانی شرکت های فعال در حوزه بازرگانی بین المللی
  کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل
  بیش از یک دهه سابقه وکالت
  وکیل پایه یک دادگستری
  عضو کانون وکلای دادگستری بین المللی IBA
  انجام مشاوره حقوقی در ارتباط با انجام تجارت در کشورهای حوزه cis (روسیه و کشور های تاره استقلال یافته) و GCC (کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس)
  انجام مذاکرات تخصصی تجاری و حقوقی برای تجاری که مایل به فعالیت اقتصادی در خارج از ایران میباشند
  مشاور حقوقی شرکت های خارجی در ایران
  تسلط کامل به زبان انگلیسی و محاوره به زبان روسی
 • تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
  تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
  مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشور ها
  مدرک وکالت کانون وکلای ایران
  مدارک تخصصی حمل و نقل و کشتیرانی از انجمن کشتیرانی ایران
  مدرک داوری از اتاق بازرگانی ایران
  انجام کلیه خدمات حقوقی

آدرس: تهران – خيابان ظفر شرقى – پلاك ٢١٨ واحد ٢ ( روبروى كانون كارشناسان رسمى دادگسترى )

شماره تماس:

02122227551

09121860361

جملیه ستایش نهاد 

جمیله ستایش نهاد

سرکار خانم جملیه ستایش نهاد از وکلای خوب پایه یک دادگستری هستند که در استان تهران فعالیت می کنند. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق هستند که همکاری با موسسه اعتباری کوثر، شرکت طاها طنین، سیهاوی و تکنو تار را در کارنامه کاری خود دارند. خانم ستایش نهاد دارنده پروانه وکالت پایه یک به شماره 9975 صادره از کانون وکلا هستند. ایشان حدود دو دهه است که به شغل وکالت فعالیت دارند و پرونده های حوزه کشتیرانی را نیز می پذیرند. پرونده های مربوط به دعاوی حمل و نقل، شرکت های تجاری، پزشکی، راهنمایی و رانندگی و نیروهای مسلح در تخصص ایشان است. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قرارداد و اظهارنامه 
 • مشاوره حقوقی تخصصی به صورت حضوری و غیر حضوری 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند دادخواست ها، شکوائیه ها و دفاعیه 

آدرس: تهران، شمیران، مینی سیتی محلاتی، کوچه مخابرات، بلوک 38، واحد 4 شرقی

شماره تماس: 09122348603

محمدرضا شجاعی 

محمدرضا شجاعی

آقای شجاعی وکیل پایه یک دادگستری هستند که در حال حاضر در استان خوزستان و شهر بهبهان به ارائه خدمات حقوقی می پردازند. ایشان تحصیلات خود را در رشته حقوق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادند و پس از آن پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلا دریافت نمودند و عنوان بهترین وکیل کشتیرانی در ایران را به خود اختصاص داده اند. آقای شجاعی سابقه تدریس در دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی را در کارنامه کاری خود دارند. جناب شجاعی حدود 10 سال است که به وکالت مشغول هستند و در این سال ها پرونده های بسیاری را با تکیه بر دانش و مهارت خود با پیروزی به پایان رسانده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • وکالت پرونده های پزشکی، راهنمایی و رانندگی و میراث فرهنگی 
 • تخصص در پرونده های حمل و نقل از جمله کشتیرانی و شرکت های تجاری 
 • پذیرش پرونده های مختلف در زمینه جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، قصاص و اعسار 

آدرس: خوزستان، بهبهان، میدان نحوی، ساختمان کریمی، طبقه 5، واحد 3

شماره تماس: 09016082091

فریدالدین اسماعیلی ایوانکی 

فریدالدین اسماعیلی ایوانکی

ایشان را می توان جزو وکلای توانمند و شناخته شده در استان تهران معرفی نمود. تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل می باشد. آقای اسماعیلی دارنده پروانه وکالت درجه یک به شماره 45707 از مرکز وکلای قوه قضاییه هستند. سابقه همکاری با شرکت برزین نت و آکادمی هنر هزاره در کارنامه کاری ایشان دیده می شود. جناب آقای اسماعیلی موسس و بنیان گذار مجموعه حقوقی دادجویان رستگار نیز هستند. مشاوره های حقوقی ایشان منجر به حل و فصل بیاری از دعاوی شده و به همین دلیل هم رضایت موکلین جلب شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قراردادهای داخلی و خارجی 
 • نگارش و تدوین اوراق قضایی مانند دادخواست ها 
 • تخصص در دعاوی حمل و نقل، شرکت های تجاری، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان 

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان واعظی، کوچه سیاوش، بن بست افشین، پلاک 8

شماره تماس: 09121852475

اسماعیل ساربانی

اسماعیل ساربانی

جناب آقای اسماعیل ساربانی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در سه رشته حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوی و حقوق بین الملل هستند. ایشان پس از این مرحله تحصیلات خود را در مقطع دکترا در رشته حقوق جزا و جرم شناسی ادامه دادند. آقای ساربانی همچنین دارای مدرک بین المللی داوری از کانون قوه قضاییه می باشند. ایشان در زمینه وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف توانمند هستند و دعاوی مربوط به حمل و نقل از جمله کشتیرانی را نیز می پذیرند. درصد بالای موفقیت وکیل اسماعیل ساربانی نشانه سواد حقوقی و مهارت ایشان در امر وکالت است. مشاوره های حقوقی ارائه شده توسط این وکیل منجر به حل و فصل بسیاری از مشکلات مراجعین شده است.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی حمل و نقل و شرکت های تجاری
 • تخصص در پرونده های خانواده، مهریه و طلاق
 • پذیرش پرونده های دعاوی پزشکی، مطبوعاتی، محیط زیست و سیاسی

آدرس: شیراز، سی متری سینما سعدی، خیابان ذوالانوار شرقی، رو به روی کوچه 16، ساختمان آوا، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09170405782

دعاوی کشتیرانی 

در حوزه کشتیرانی نیز مانند سایر بخش های اقتصادی و بین المللی ممکن است برخی اختلافات ایجاد شود که نیاز به طرح دعوا و یا پیگیری قانونی داشته باشد. از جمله مشکلاتی که ممکن است در حوزه کشتیرانی ایجاد شود، اختلاف با طرف مقابل قرارداد نسبت به انجام تعهدات است. گاهی طرف قرارداد بنا به دلایل و شرایطی به تعهدات خود عمل نمی نماید، در این شرایط فرد دیگر می تواند با توجه به قرارداد به طرح دعوا اقدام نماید. 

از آن جا که فعالیت کشتیرانی، حمل و نقل می باشد، ممکن است در خصوص موارد گمرکی مشکلات متعددی ایجاد شود. از جمله این که به دلیل عدم رعایت قوانین گمرک، بار تخلیه نگردد و به مقصد نرسد. در خصوص مواردی که کشور ما مواد مختلفی را ارسال نموده باشد، گمرک کشور مقابل بار را ترخیص ننماید. برخی دعاوی این بخش هم ممکن است به دلیل ورود کشتی ها به حریم آبی سایر کشورها باشد. در کلیه این موارد، وکیل کشتیرانی می تواند اقدام به طرح دعوا و یا ارائه دفاعیه از موکل خود نماید.    

دعاوی کشتیرانی

انجمن کشتیرانی 

در ایران مجموعه ای به نام انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته تاسیس شده است که در حوزه های حقوقی مختلف در صنعت حمل ونقل و به ویژه حمل و نقل دریایی و کشتیرانی فعال است. هدف این مجموعه طی 70 سال خدمت کاهش مشکلات در حوزه کشتیرانی و حل و فصل آن ها در صورت بروز می باشد.  

در طی سال های اخیر افراد بسیاری به این مجموعه پیوسته اند و در مسیر اهداف این انجمن فعالیت می کنند. انجمن کشتیرانی تلاش می کند که حمل و نقل پویا و مستمر در بخش کشتیرانی ایجاد شده و پیشرفت نماید. ارائه خدمات مشاوره در زمینه های مختلف، داوری و تلاش برای حل و فصل مشکلات این حوزه جزو اموری است که توسط انجمن کشتیرانی انجام می شود. 

کلام آخر 

در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل کشتیرانی در ایران را به شما معرفی نمودیم. شرکت ها و مجموعه هایی که در صنعت حمل و نقل دریایی فعالیت می کنند و یا از این سیستم استفاده می نمایند باید یک وکیل متخصص و متبحر را در کنار خود داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل به کار خود ادامه دهند. وکیلی کشتیرانی باید در این زمینه دارای دانش، مهارت و تجربه باشد تا بتواند به شرکت ها و موکلین خود کمک نماید. امیدواریم اطلاعات جمع آوری شده برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.        

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا