وکیل

10 تا از بهترین وکیل تصادفات در شیراز ⭐【آپدیت1402】⚖️

تصادفات رانندگی یکی از حوادثی است که هر روز شاهد آن هستیم. در هنگام بروز این حادثه فردی مقصر بوده و فرد دیگر خسارت دیده است. به هر حال با این حجم بالای خودرو رخ دادن تصادفات رانندگی طبیعی است و مسلما همه افراد هم در این زمینه متخصص نیستند. افراد باید در این شرایط از حق خود دفاع نمایند. بهتر است که برای پیگیری چنین دعاوی از یک وکیل با تجربه در زمینه تصادفات رانندگی کمک گرفت. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل تصادفات در شیراز را معرفی می کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل تصادفات در شیراز کیست؟

در تصادفات رانندگی ممکن است دعاوی حقوقی و یا کیفری مطرح شود. بسته به این که کدام نوع پرونده تشکیل می شود و این که وکیل، وکالت فرد مقصر را به عهده دارد یا فرد زیان دیده، شرایط مختلفی ایجاد می شود. این که تصادف منجر به ایجاد جرح و مرگ شده باشد و یا این که فقط خسارت مالی ایجاد شده باشد هم سبب ایجاد شرایط متفاوت خواهد شد.

یک وکیل خبره، ابتدا پرونده موکل را با تمام جزئیات مورد بررسی قرار می دهد. وکیل باید توانایی قضاوت و پیش بینی نتیجه پرونده را داشته باشد. وی با توجه به شواهد میزان موفقیت پرونده را بررسی نموده و سپس با توجه به توانایی های خود وکالت آن را قبول می کند.

بهترین وکیل تصادفات در شیراز، باید به تمام قوانین حقوقی کشور در زمینه تصادفات مسلط باشد. نکته مهم دیگر در خصوص وکیل داشتن پروانه وکالت درجه یک است. این وکیل همچنین باید در خصوص وکالت چنین پرونده هایی سابقه و تجربه مفید داشته باشد. وی باید بداند از طریق کدام راه و کدام قوانین می تواند به بهترین شکل از موکل خود دفاع نماید. این اطلاعات تنها از طریق تجربه و تکرار این پرونده ها به دست می آید. می توانید سایر مقالات ما در خصوص وکلای شیراز از جمله بهترین وکیل ثبتی در شیراز را در سایت وکیل چی مطالعه بفرمایید.

بهترین وکیل تصادفات در شیراز کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل تصادفات در شیراز

همه می دانیم که برای انجام هر کاری باید آن را به متخصص خود سپرد. وکالت پرونده های مربوط به تصادفات رانندگی هم نیاز به فرد ماهر در این حوزه دارد. این وکیل علاوه بر داشتن اطلاعات و تحصیلات در خصوص موارد حقوقی باید تجربه کار در این بخش را هم داشته باشد.

چنین وکیلی باید توان ارائه انواع مشاوره ها را به موکل خود داشته باشد. وی باید بتواند پاسخگوی سوالات مختلف موکل در خصوص پرونده او باشد. از دیگر ویژگی های وکیل تصادفات، توانایی تنظیم دادخواست ها، لوایح و سایر اوراق قضایی لازم برای پیشبرد روند دادرسی پرونده است. از آن جا که دعاوی مربوط به تصادفات رانندگی بسیار متنوع هستند وکیل تصادفات باید بتواند در خصوص تمای این دعاوی فعالیت نماید.

یک وکیل خوب همیشه در دسترس موکل خود است، وی باید امکان استفاده از خدمات مشاوره آنلاین و غیر حضوری را برای موکلین خود ایجاد کند. در این شرایط نیازی نیست که موکل مسافت زیادی را برای پرسیدن یک سوال طی کند.

10 تا از بهترین وکیل تصادفات در شیراز را بشناسید!

سهراب اژدهاکش

سهراب اژدهاکش

آقای اژدهاکش از وکلای خوب پایه یک دادگستری است که در حال حاضر در شیراز مشغول فعالیت هستند. ایشان در حوزه های مختلف حقوقی، کیفری و ملکی فعالیت دارند. تخصص ایشان دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و تصادفات است. آقای سهراب اژدهاکش در طول سال های وکالت خود پرونده های بسیاری را با موفقیت به سرانجام رسانده اند. ایشان امکان مراجعه حضوری و آنلاین را برای متقاضیان فراهم کرده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری
 • وکالت دعاوی مختلف حقوقی و کیفری

آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، آسیاب قوامی، جنب کانون وکلای فارس

شماره تماس: 09173168442

حمیدرضا جمشیدی اردکانی

حمیدرضا جمشیدی اردکانی

از بهترین وکیل تصادفات در شیراز می توان از آقای حمیدرضا جمشیدی اردکانی نام برد. ایشان دارای پروانه وکالت از کانون وکلا هستند و همچنین عضو این کانون نیز می باشند. وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری توسط ایشان پذیرفته می شود. تخصص این وکیل دعاوی خانواده، ملکی، اعسار، تملک آپارتمان ها و تصادفات است. ایشان پرونده های موفق بسیاری را در کارنامه کاری خود دارند. عدالت خواهی و تلاش مستمر برای احقاق حق موکل توسط این وکیل با تجربه سبب جلب رضایت موکلین ایشان شده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی تخصصی
 • اخذ دعاوی تصادفات رانندگی

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، کوچه ، ساختمان ویونا، طبقه 3

شماره تماس: 0917105231

یوسف رونقی

یوسف رونقی

ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشند. آقای رونقی رتبه اول کانون وکلای دادگستری فارس در سال 88 هستند. مشاور حقوقی شرکت های مختلف و تدریس در آموزشگاه های کنکور در سابقه ایشان دیده می شود. ایشان حدود 15 سال است که به وکالت مشغول هستند و در طی این دوران وکالت دعاوی ملکی، سرقفلی، چک، مزاحمت و تصادفات رانندگی را وکالت کرده اند. درصد بالای موفقیت ایشان در پرونده های تحت وکالت شان نشانه تخصص و مهارت این وکیل است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع قراردادها و لوایح
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • قبول وکالت دعاوی مختلف تصادفات رانندگی

آدرس: شیراز، ستاد، نرسیده به پل باغ صفا، باغ صفا، طبقه 1، واحد 14

شماره تماس: 09171030284

ندا طاهری

ندا طاهری

خانم طاهری جزو بهترین وکیل تصادفات در شیراز هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری شیراز و عضو کانون وکلای فارس هستند. تحصیلات خانم ندا طاهری کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است. ایشان در خصوص دعاوی خانواده، حقوقی و خانواده وکالت می کنند. تخصص این وکیل پرونده های طلاق، کلاهبرداری، امور ثبتی، الزام به تنظیم سند و تصادفات رانندگی است. درصد بالای موفقیت ایشان گویای تخصص و تجربه این وکیل است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • اخذ دعاوی تصادفات
 • تنظیم قراردادها و لوایح

آدرس: شیراز، قصرالدشت، آسیاب قوامی، جنب سازمان انتقال خون، ساختمان ارسلان، طبقه 5 و 6

شماره تماس: 09177393656

مهدی شیروانی

مهدی شیروانی

یکی از وکلای خوب و خوشنام شیراز آقای مهدی شیروانی هستند. مدرک تحصیلی ایشان لیسانس حقوق قضایی است. آقای شیروانی دارای سابقه دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا به شماره 1366 هستند. ایشان 19 سال به عنوان وکیل فعالیت کرده و مشاوره حقوقی شهرداری را در رزومه کاری خود دارند. تخصص این وکیل در دعاوی خانوادگی، طلاق، مهریه، نفقه، مواد مخدر، دعاوی ملکی و تصادفات رانندگی است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قراردادها
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: شیراز، میدان شهرداری، خیابان پیروزی، پاساژ پیروزی، طبقه 1، واحد 51

مجازات تصادفات رانندگی در قانون

همان طور که اشاره شد دعاوی تصادفات رانندگی شامل دو بخش حقوقی و کیفری می باشند. هر کدام از آثاری که به دلیل تصادف ایجاد می شود سبب ایجاد مجازات های مختلفی می شود.

اگر تصادف به دلیل بی احتیاطی و رعایت نکردن قوانین رانندگی یا مهارت نداشتن راننده انجام شود و منجر به قتل گردد فرد مقصر مرتکب قتل غیر عمد شده است. مجازات فرد 6 ماه تا 3 سال حبس خواهد بود. اگر اولیای دم تقاضای دیه داشته باشند، راننده موظف به پرداخت دیه نیز خواهد بود.

ممکن است تصادف منجر به ایجاد مرض جسمی غیر قابل علاج در فرد شود. یا ممکن است سبب از بین رفتن یکی از حواس و یا یکی از اعضای بدن فرد آسیب دیده و یا سقط جنین شود. در چنین شرایطی فرد محکوم به 2 ماه تا 1 سال حبس خواهد شد. در صورتی که فرد مصدوم تقاضای دیه کنند باید دیه هم پرداخت شود.

اگر تصادف سبب ایجاد صدمه بدنی شود و تصادف هم به دلیل بی احتیاطی راننده رخ داده باشد، وی محکوم به 1 تا 5 ماه حبس و پرداخت دیه در صورت خواست فرد مصدوم است.

مجازات تصادفات رانندگی در قانون

دعاوی مطالبه خسارت بدنی ناشی از تصادفات رانندگی

در یک تصادف رانندگی احتمال دارد خودرو طرفین دچار آسیب شود. این آسیب ممکن است به شکل های مختلف باشد مثلا احتمال آسیب رسیدن به بدنه خودرو وجود دارد. در چنین حالتی مقصر موظف به پرداخت خسارت طرف مقابل است. اگر خودرو دارای بیمه باشد، پراخت خسارت با بیمه خواهد بود. در غیر این صورت راننده مقصر باید خود خسارت را پرداخت کند.

اگر بیمه موظف به پرداخت باشد، باید افسر راهنمایی و رانندگی در صحنه تصادف حضور یابد و کلیه شرایط را مورد بررسی قرار دهد. اداره بیمه مدارک تصادف را مورد بررسی قرار می دهد،در صورت تایید بیمه، کارشناس این اداره میزان خسارت را برآوره نموده و پس از طی شدن مراحل قانونی مبلغ آن پرداخت می شود.

اگر خودرو آسیب دیده نو باشد تصادف سبب افت قیمت  آن خواهد شد. فرد زیان دیده می تواند درخواست پرداخت افت قیمت خودرو خود را بدهد. افت قیمت خودرو و همچنین میزان این افت باید توسط کارشناس بیمه تایید شود. پس از این مرحله خسارت پرداخت می شود.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل تصادفات در شیراز را به شما معرفی نمودیم. در هنگام انتخاب وکیل دقت کنید که ایشان دارای تجربه کافی در خصوص موضوع دعوای شما باشند. دعوای ایجاد شده در تصادفات می تواند حقوقی و یا کیفری باشد که در هر شرایطی نیاز به بررسی های خاص خود را  دارد. تنوع این نوع دعاوی متناسب با ایجاد خسارت متفاوت و گسترده است. امیدواریم اطلاعات ذکر شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

دکمه بازگشت به بالا