امروزه انفجار اطلاعات و انباشت مطالب در روزگار ما اجازه نمی دهد، برای یاد گرفتن هرچیز سالها علم و تجربه کسب نماییم و فراگیری تجربه ها و علوم مختلف علی الخصوص علم حقوق، کاری بس دشوار چه بسا غیر ممکن می باشد! 

قاضی صادر کننده رای نیز از وجود حق بی اطلاع می باشد و موظف است رای خود را بر مبنای قوانین و ادله اثبات دعوی ابرازی از جانب طرفین دعوی، صادر نماید؛ حال راه حل چیست!؟

افراد موفق به دنبال تجربه کردن نمی روند؛ زیرا وقت تجربه کردن ندارند و همواره از تجربیات و علوم افراد متخصص بهره می برند.

بنیاد وکلا به شما کمک می‌کند تا با جستجو و انتخاب متخصصین حقوقی، کار حقوقی خود را با هزینه مشخص و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

چه بسیارند افرادی که به جهت ایمان به وجود حق برای خود و یا با توهم تخصص از وجود افراد متخصص بهره نبرده و خود بدون مشورت با اهل فن، در جلسه رسیدگی حاضر و متاسفانه به دلیل عدم آگاهی و تجربه، از اثبات حق خود بازمانده و در دعوی شکست میخورند و با دلی پر و ذهنی بدبین نسبت به عدالت خواهی مراجع قضائی و با در دست داشتن یک رای قطعی به وکیل یا افراد متخصص مراجعه و حاضرند جهت پس گرفتن حق خود، هزینه های بسیار نمایند ولی افسوس ... گاهی اصل حق و دلیل اثبات آن موجود است.

در این حالت مطالبه کننده باید دقت کند حق خود را از جهت آئین دادرسی مدنی و قواعد شکلی ، چنان بخواهد که به مشکلی بر نخورد، مثلا تعداد خواندگان و یا دلیل سمت طرح کننده دعوی و یا ذینفع بودن خواهان و یا منجز بودن خواسته و ...

ایراد حق را از بین نمی برد و منتفی نمی کند اما در صورت موفقیت برای ایراد کننده ایجاد فرصت می نماید و ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به جهت از دست دادن زمان و یا پرداخت هزینه های بسیار از جمله هزینه دادرسی و... به مطالبه کننده وارد گردد.

در خصوص ورود به ماهیت، دلایل جنگ افزارهای نبرد قضائی هستند ولی برای شناخت این جنگ افزارها و شلیک به موقع و اثابت به هدف نیاز به تخصص می باشد.

اصولا هر کاری را با داشتن ابزارهای کامل و مناسب می توان انجام داد و در دست نداشتن ابزارهای مناسب، در اکثر مواقع کار را بسیار دشوار یا به شکست منجر می نماید.

در دادگاه و دفاع از دعوی مطروحه، آگاهی، اطلاعات و تجربه، ابزار فرد متخصص می باشند که افراد عادی آنها را در اختیار ندارند.

در امور کیفری که کار به مراتب مشکل تر و حساس تر است و در صورت محکوم گردیدن عواقب بسیار سنگین تری، از جمله مجازات و ... در انتظار محکوم علیه می باشد؛ مراجعه به وکیل دادگستری؛ آری یا خیر؟!

البته ناگفته نماند همچنانکه با خواندن کتابهای اسلحه شناسی و بالستیک و مشاوره با فرد متخصص در زمینه های مذکور نمیتوان تیرانداز یا توپچی خوبی شد، با خواندن قوانین و مقالات و یا مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری و غیره، هرکسی توان دفاع در دادگاه را پیدا نمی کند و دفاع صحیح وکیل دادگستری در دادگاه، نتیجه سالها مطالعه، تلاش و تجربه و تحمل خسران ها و مشقت های فراوان، می باشد.