امروزه تعداد زیادی از هموطنان عزیز به دلایل متفاوت قصد عزیمت به سایر  نقاط جهان را دارند. با توجه به تفاوت قوانین کشورهای مقصد با یکدیگر و  وجود انواع معاهدات بین المللی و تحریم ها این مهم بدون حضور یک وکیل  مهاجرت عملا غیر قابل اجراست. وجود وکیل مهاجرت از ابتدای تصمیم فرد به  مهاجرت ضروری است تا با علم و آگاهی خود از طریق مشاوره ی مناسب برنامه  ریزی درست و غیرقابل اجرایی را با توجه به شرایط فردی شخص و قوانین به روز  کشور مقصد پایه ریزی کند.

باید توجه داشت وکیل مهاجرت کلمه ی اقتباسی از عبارت انگلیسی immigration representative به معنی نماینده مهاجرت می باشد. وکیل مهاجرت در برخی امور و بعضی کشورها برای نماینده بودن نیاز به مدارک و مجوزات خاص آن کشور دارد. مسلم است بهترین وکیل مهاجرت می تواند فردی باشد که علاوه بر حقوقدان بودن و اعتبار داشتن در ایران در کشور مقصد نیز رفت و آمد داشته و با شرایط کلی آنجا از نزدیک عجین شده باشد.

   مهاجرت انواع مختلفی از جمله مهاجرت تحصیلی (ویزای دانشجویی) ، مهاجرت کاری (ویزای کار) ، مهاجرت سرمایه گذاری (ویزای سرمایه گذاری)دارد و یا از طریق ثبت شرکت و خرید ملک اقدام به مهاجرت می کنند. البته مهاجرت از طریق پناهندگی نیز این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده، سفری پر ریسک و خطرناک که تنها با استفاده از افراد حاذق می توان نسبت به آن اطمینان پیدا کرد. در هر صورت نباید از حساسیت این امر حقوقی چشم پوشی کرد در روزگاری که حتی اخذ ویزای توریستی برای برخی کشورها مانند اتحادیه اروپا (آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و…) ، انگلیس و کانادا بسیار سخت شده اقدام به مهاجرت باید زیر نظر وکیلی مجرب و با اعتبار صورت بگیرد.

   از طرفی مهاجرت تنها رد شدن از مرز و ورود به کشور مقصد نیست و وکیل باید تا رسمی شدن حضور شما در آن کشور در تمامی مراحل کنار شما بوده و از شما پشتیبانی کند. امری که این روزها وکلاء کمتر به آن دقت می کنند. همراهی مهاجر در تمامی قسمت ها از جمله ثبت نام دانشگاه و مدرسه یا کالج ، اخذ گواهی نامه رانندگی ، خرید ملک و… می باشد. همچنین وکیل مهاجرت باید به شدت بر قوانین پولی و بانکی احاطه داشته باشد زیرا امروزه با توجه به تحریم ها و درگیری های با FAFT کشورهای مقصد پول های انتقال یافته ی شما را به شدت بررسی می کنند و در صورت تشخیص مشکل تمامی آن مبالغ را بلاکه می کنند.

   وکیلچی با داشتن چندین دفتر و نمایندگی در کشورهای اطراف از جمله گرجستان و وکلای ایرانی ، اروپایی ، گرجی و… مهاجرت شما عزیزان را در راحت ترین حالت ومطمئن ترین ساز و کار تضمین می کند. تسلط کامل وکلای بومی و مستقر در کشور مقصد مد نظر شما اطمینان کامل برای انجام این تصمیم حساس را به شمار می دهد. همچنین وجود دفتری با سلیقه ی درخشان ، خود مهر تاییدی بر اعتبار سرمایه گذاری شما عزیزان خواهد بود.

از دیرباز شاهد این بودیم که همواره اتباع کشورهای در حال توسعه یا همان جهان سوم به جهت تغییر در نحوه زندگی خود و پیشرفت اقتصادی و معیشتی فکر مهاجرت و کوچ کردن از سرزمین مادری خود را در سر داشته اند.این سیر مهاجرت و خروج از کشور زمانی نمایانتر و پررنگتر می شود که کشور های توسعه یافته روز به روز توان مالی بیشتری پیدا کرده و رفاه بیشتری را برای افراد مقیم خود در نظر می گیرند.در این زمینه کشور ما با توجه به ضعیف تر شدن توان مالی مردم به جهت اعمال تحریم های فراوان از طرف کشور های غربی.از سیل عظیم مهاجرت مستثنی نشده و روز به روز بیشتر شاهد خروج افراد و سرمایه های کلان آنان از کشور هستیم.ممکن است شما نیز که در حال خواندن این مطلب هستید از این قاعده مستثنی نباشید و رویای مهاجرت و سفر به کشور های توسعه یافته را حتی برای یک بار از سر گذرانده باشید.اما باید بدانید شاید مهاجرت و دل کندن از وطن یکی از سخت ترین تصمیمات هر شخصی باشد.بنابر این می بایست در این راه برای اخذ بهترین نتیجه،بهترین و شایسته ترین تصحیح را اتخاذ کنید.