وکیل

10 تا از بهترین وکیل مالیاتی در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل مالیاتی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. دولت برای جبران امکاناتی که در اختیار شهروندان قرار می دهید هزینه ای را تحت عنوان مالیات به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آنان دریافت می کند و به این امر توجه ویژه ای دارد و قوانین خاصی را برای آن تصویب کرده است. لذا برخی افراد حقیقی یا حقوقی ممکن است به هر دلیلی با مشکلات مالیاتی روبرو شده و به دلیل عدم آگاهی با قوانین آن دچار بدهی و جرایم سنگینی شوند. در چنین شرایطی لازم است با مراجعه به بهترین وکیل مالیاتی و دریافت مشاوره های لازم از بروز خسارت های جبران ناپذیر و مشکلات امور مالیاتی جلوگیری کنید.

بهترین وکیل مالیاتی در تهران چه کسی است؟

بهترین وکیل مالیاتی در تهران کسی است که در انجام امور حسابداری و مالیاتی از دانش و تخصص لازم برخوردار بوده و آشنایی کاملی با روند پیگیری پرونده های مالیاتی را داشته باشد. در حقیقت بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران در این حوزه توانایی و مهارت لازم را در دفاع از حقوق موکل خود در جلسات رسیدگی به پرونده های مالیاتی را دارد. وکیل مالیاتی در هر دو حوره حقوقی و کیفری فعالیت دارد و با مفاهیم اقتصادی و قوانین مربوط به آن سرو کار دارد.

اهمیت بهترین وکیل مالیاتی

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران در در رسیدگی  و جریان پرونده های مالیاتی نقش اساسی دارد و از بروز هرگونه خسارت و آسیب مالی جلوگیری می کند. بهترین وکیل مالیاتی در تهران با ایجاد شرایط مناسب در پرونده های مالیاتی موجب تسریع روند دادرسی آن ها می شود و با مهارت بالایی که دارد این دعاوی را حل و فصل و به نتیجه می رساند. و به عنوان فردی که در این زمینه از تخصص کافی برخوردار است در جریان قضایی مالیاتی به موکل خود کمک می کند.

ویژگی های بهترین وکیل مالیاتی در تهران

بهترین وکیل در ایران که به صورت تخصصی در حوزه دعاوی مالیاتی فعالیت دارد باید دارای ویژگی هایی به قرار ذیل باشد:

  • اشراف کامل بر قوانین مالیاتی: بهترین وکیل مالیاتی در تهران بایستی بر قوانین مربوط به امور مالیاتی تسلط کامل داشته و برای هر مسئله و مشکل ایجاد شده در این دعاوی راه حل منطقی براساس چارچوب قوانین ارائه دهد و بدین ترتیب از بروز هر گونه مشکل جدی تر در این زمینه جلوگیری به عمل آورد.
  • تجربه کاری: در هر رشته ای تجربه می تواند نقش بسزایی داشته باشد. یک وکیل مالیاتی با توجه به تجربه ای که در گذشته در پیگیری پرونده های مختلف داشته دچار مشکل نمی شود و به راحتی و با تبحر بالایی روند دارسی را پیش می برد.
  • به روز بودن اطلاعات: با توجه به این که قوانین مالیاتی ممکن است که هرچند سال یک مرتبه براساس شرایط موجود در جامعه تغییر کند لذا بهترین وکیل مالیاتی در تهران که در حوزه دعاوی مالیاتی به صورت تخصصی فعالیت دارد بایستی با مطالعه همه جانبه، اطلاعات خود را در مورد قوانین مالیاتی به روز کند و بر تمامی بخشنامه ها و آیین نامه های صادره آگاه گردد.

وظایف وکیل مالیاتی

از مهم ترین وظایف بهترین وکیل مالیاتی در تهران می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • وکیل مالیاتی باید در حوزه وکالت پرونده های مالیات بر ارزش افزوده فعالیت داشته باشد.
  • وکیل دعاوی مالیاتی در زمینه تمامی انواع پرونده های مالیات از قبیل مالیات بر ارث، مالیات بر درآمد، مالیات بر اجاره و … مشاوره حقوقی ارائه می دهد.
  • بهترین وکیل مالیاتی در تهران موظف به تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی می باشد.
  • از دیگر وظایف وکیل مالیات تنظیم و تدوین لوایح اعتراض بر مالیات و دفاع از موکل حقیقی و حقوقی خود در جلسات حل اختلاف مالیاتی می باشد.
  • وکیل مالیاتی با بررسی صورت های مالی میزان مالیات را به حداقل میزان ممکن می رساند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل مالیاتی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل مالیاتی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

وکیل مالیاتی باید در چه جلساتی شرکت کند؟

لازم است بدانید وکیل مالیاتی حق شرکت در جلسات اداره دارایی، سازمان تامین اجتماعی، اداره ثبت شرکت ها، اداره ارزش افزوده، دادگاه مالیات، جامعه حسابداران رسمی توسط سرمایه گذاری و غیره را دارد.

حق الزحمه وکیل مالیاتی چقدر است؟

برای محاسبه و پرداخت حق الزحمه وکیل مالیاتی عوامل زیادی دخیل هستند عواملی مانند رزومه و سابقه وکیل، حجم کار مبلغ توافق شده تعداد اسناد حسابداری و مرحله ای که پرونده به دست وکیل سپرده می شود در تعیین مبلغ نقش دارند.

جرائم مالیاتی شامل چه مواردی می شود؟

زمانی که فردی درآمد واقعی خود را پنهان می کند و یا حتی شغل خود را پنهان می کنند، تاخیر در ارائه دادن اظهارنامه مالیاتی، اعلام نکردن درآمد خود یا معاملاتی که می تواند شامل مالیات بشود، عدم پرداخت مالیات و از این دست تخلفات

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا