کسب و کار

10 تا از بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران⚡️【آپدیت1402】⚖️

در هر شهر و استانی چندین دادگاه مختلف وجود دارد. یکی از این دادگاه ها، دادگاه انقلاب است. مطابق قانون دادگاه های انقلاب، برای رسیدگی به دعاوی خاصی در نظر گرفته شده است. به دلیل بررسی پرونده های مختلف در دادگاه انقلاب، وکلایی هم که در این دادگاه فعالیت می کنند باید دارای توانایی ها و تخصص ویژه ای باشند. به دلیل اهمیت موضوع، تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران را به شما عزیران معرفی کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دادگاه انقلاب و بهترین وکیل دادگاه انقلاب در تهران

دادگاه انقلاب یکی از دادگاه های کیفری جمهوری اسلامی است. طبق ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه های انقلاب در مراکز استان ها تشکیل می شوند و به تشخیص رئیس قوه قضاییه در شهرستان ها هم امکان تشکیل دارند. دادگاه های انقلاب در خصوص جرم های علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه و فساد فی الارض، توهین به رهبر، توطئه علیه ایران و اقدام مسلحانه و همچنین جرم های مربوط به قاچاق مواد مخدر صلاحیت رسیدگی به پرونده ها را دارند.
به عنوان مثال رسیدگی به جرائم فروشندگانی که لباس خارج از عرف کشور را می فرووشند جزو مواردی است که توسط دادگاه انقلاب باید مورد بررسی قرار بگیرد. این دادگاه همچنین صلاحیت رسیدگی به امور مربوط به افرادی که فعالیت های سمعی و بصری غیر مجاز دارند را نیز دارد.

دادگاه انقلاب و وظایف آن

بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران چه کسی است؟

وکلا باید دارای تحصیلات مرتبط با کار وکالت باشند. فارغ التحصیلان رشته حقوق، فقه و الهیات می توانند پس از دریافت پروانه وکالت پایه یک به شغل وکالت و احقاق حق افراد مشغول شوند.
با توجه به حیطه کاری دادگاه های انقلاب، بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران باید در خصوص این دعاوی تجربه و تخصص کافی داشته باشد. همچنین داشتن فعالیت های قبلی در دادگاه انقلاب باعث آشنایی وکیل با نحوه کار دادگاه انقلاب می باشد. توانایی برقراری ارتباط موثر با قاضی و همچنین موکلین از دیگر خصوصیات وکیل دادگاه انقلاب است.
از آن جا که در دادگاه انقلاب پرونده های کیفری مورد بررسی قرار می گیرد، مجرمان محکوم به مجازات هستند. بهترین وکیل در تهران فعال در این دادگاه باید در مرحله اول برای اثبات بی گناهی موکل خود تلاش نماید. در صورت مجرم شناخته شدن موکل، وکیل باید اطلاعات و تجربه کافی برای دریافت تخفیف در مجازات، عفو، گرفتن مرخصی و سایر اقدامات لازم را داشته باشد.

10 تا از بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران را بشناسید!

ملیحه سنگ سفیدی

ملیحه سنگ سفیدی

خانم سنگ سفیدی از وکلای خوب و شناخته شده استان تهران هستند. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق هستند. خانم سنگ سفیدی همچنین عضو کانون وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه نیز می باشند. ایشان در خصوص دعاوی خانواده، قراردادها، وصول مطالبات، دعاوی کیفری و جرائم دارای تخصص و مهارت هستند. وکیل ملیحه سنگ سفیدی پرونده های بسیاری را در داگاه انقلاب تهران وکالت نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی
 • تنظیم اواع اوراق قضایی
 • اخذ وکالت دعاوی کیفری مربوط به دادگاه انقلاب

آدرس: تهران، سعادت آباد، علامه شمالی، 18 غربی، پلاک 49، واحد 6

شماره تماس: 09103102209

سید جلال میرکاظمی

سید جلال میرکاظمی

آقای میرکاظمی لیسانس حقوق خود را از دانشگاه آزاد دریافت نموده اند و سپس تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا و جرم شناسی ادامه داده اند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری هستند که پروانه وکالت خود را از قوه قضاییه به شماره 15374 دریافت کرده اند. آقای سید جلال میرکاظمی حدود 14 سال است که به وکالت مشغول می باشند. ایشان دعاوی ملکی، خانواده، دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری و دادگاه انقلاب را وکالت نموده اند. وکیل شرکت مپنا و همچنین مشاور حقوقی سازمان منابع طبیعی در سابقه کاری ایشان دیده می شود.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری
 • مشاوره حقوقی غیر حضوری
 • تنظیم قراردادها و دادخواست ها

آدرس: تهران، خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر شمالی، کوچه نوشهر، پلاک 30، طبقه 5، واحد 10

شماره تماس: 09122406368

رضا جمشیدی

رضا جمشیدی

آقای جمشیدی از بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران هستند. ایشان فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد هستند. وکیل رضا جمشیدی موفق به کسب رتبه 7 آزمون وکلا در سطح کشور شده اند. سابقه همکاری با شرکت ها و موسسات مختلف از جمله بانک ها و صندوق مهر امام رضا در پرونده کاری ایشان به چشم می خورد. ایشان در حوزه دعاوی مختلف حقوقی، کیفری، ملکی ، وصیت، امور حسبی، قاچاق و دیوان عدالت اداری تخصص دارند.
تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره تلفنی
 • تنظیم لایحه و شکوائیه
 • تنظیم انواع اوراق قضایی مانند قراردادها

آدرس: تهران، سعادت آباد، شهرداری جنوبی

شماره تماس: 09161591937

غلامرضا قربانی

غلامرضا قربانی

ایشان دارای تحصیلات در رشته حقوق جزا و جرم شناسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. آقای قربانی دارای پروانه وکالت به شماره 16842 از قوه قضاییه هستند که به عنوان بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران فعالیت می کنند. آقای غلامرضا قربانی نزدیک به دو دهه است که به وکالت مشغول می باشند. ایشان در خصوص دعاوی مربوط به اسناد مالکیت، تمامی جرائم کیفری، دعاوی خانواده از جمله طلاق و حضانت فرزندان تخصص و تجربه دارند. وکیل قربانی گواهی رسمی آئین تنظیم انواع قراردادها را از جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران دریافت کرده اند. ایشان حدود 10 سال با موسسات مختلف به عنوان مشاور حقوقی همکاری داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی خانواده، کیفری و حقوقی
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی شامل قراردادها، لوایح، دادخواست ها و شکوائیه ها

آدرس: تهران، خیابان فاطمی، خیابان طباطبایی1، پلاک 8، طبقه 2

شماره تماس: 09125544330

زهرا صارمی

زهرا صارمی

خانم صارمی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه قم هستند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک هستند و در حال حاضر در شهر تهران فعالیت می کنند. وکالت دعاوی خانواده مانند طلاق، مهریه، اجرت المثل و همچنین دعاوی ملکی مانند الزام به تنظیم سند و ابطال معاملات توسط ایشان پذیرفته می شود. خانم صارمی در دعاوی کیفری مانند آدم ربایی، قتل، جرائم منافی عفت و دعاوی دادگاه انقلاب دارای تجربه هستند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع مبایعه نامه صلح نامه
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه برای دعاوی مختلف
 • قبول وکالت دعوی کیفری مربوط به دادگاه انقلاب

آدرس: تهران، خیابان کارگر، کوچه آقا بالا زادخ، پلاک 38، واحد 5

شماره تماس: 02155426824

هزینه بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران

یک وکیل خوب که در دعاوی مطروحه در دادگاه انقلاب به وکالت می پردازد، باید به تمام قوانین حقوقی وکیفری مسلط باشد. وی برای انجام وکالت هزینه ای را با عنوان حق الوکاله دریافت می نماید. پرونده های کیفری دارای پیچیدگی و گستردگی های زیادی هستند، به همین دلیل وکالت آن ها نیز دشوار خواهد بود.

مسلما، پرونده های کیفری به دلیل همین دشواری ها، دارای حق الوکاله بیشتری خواهند بود. پیگیری پرونده های کیفری زمان بر است، حتی ممکن است برخی پرونده ها به چندین سال زمان نیاز داشته باشند تا به نتیجه برسند. در پرونده های مختلف میزان هزینه دریافتی وکیل متفاوت است. دست مزدی که وکیل برای دفاع از موکل دریافت می کند به نوع پرونده و جرم رخ داده بستگی دارد. هر چه مجازات در نظر گرفته شده برای جرم بیشتر باشد میزان حق الوکاله وکیل هم بیشتر خواهد بود. برای مثال وکالت فردی که مجازات جرم او در قانون اعدام و یا حبس ابد است، طبیعتا دشوارتر بوده و هزینه بالاتری را به همراه دارد.

هزینه بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران

هزینه های جانبی وکیل دادگاه انقلاب به عهده چه کسی است؟

در برخی موارد ممکن است وکیل از شهر دیگری برای وکالت به شهر موکل برود. یا به هر دلیلی وکالت پرونده هزینه های جانبی را برای وکیل به همراه داشته باشد. حال ممکن است این سوال مطرح شود که در چنین شرایطی پرداخت این هزینه ها به عهده چه کسی است؟ در بحث مربوط به هزینه ها، همه چیز به صورت توافقی پیش خواهد رفت. قطعا طرفین نسبت به این موضوع توافق می کنند که هزینه ها به عهده یکی از طرفین باشد.

اما ممکن است برخی در خصوص این موضوعات صحبت نکرده باشند یا به صورت شفاهی توافق کرده باشند که پس از پایان کار فرد تعهدات شفاهی خود را انجام ندهد. در چنین شرایطی پرداخت کلیه هزینه های جانبی وکیل به عهده موکل خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله در خصوص بهترین وکیل دادگاه انقلاب تهران صحبت کردیم. دادگاه انقلاب یکی از دادگاه هایی است که در خصوص جرائم خاص صلاحیت رسیدگی دارد. وکیل این دادگاه هم باید به قوانین این دادگاه و دعاوی آن مسلط باشد. هزینه ای که وکیل بایت حق الوکاله دریافت می کند به جرم و میزان مجازات آن بستگی دارد. امیدواریم اطلاعات جمع آوری شده برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید، ما در سایت وکیل چی با آغوش باز پذیرای شما هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا