وکیل

10 تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. در قانون امور حسبی برای افرادی که ضعف قوای ذهنی دارند و مصلحت خودرا در مسائل اقتصادی به درستی تشخیص نمی دهند قوانینی در نظر گرفته شده است و براساس این قوانین دادگاه فردی را به عنوان قیم جهت نظارت بر اعمال و معاملات محجور تعیین خواهد کرد تا از این طریق هیچگونه ضرر و زیانی به او وارد نشود و تمام دارایی و اموال محجور توسط قیم مدیریت می گردد. ولیکن در مرحله اول برای این که این قوانین در مورد فرد محجور اجرا گردد باید جهت صدور حکم حجر اقدام شود که لازم است حتما در این زمینه از بهترین وکیل صدور حکم حجر کمک بگیرید.

بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران کیست؟

وکیل صدور حکم حجر یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند که در جریان پرونده های مدنی مربوط به امور خانواده سابقه فعالیت دارد و دارای تخصص و تجربه لازم در جهت اقدام برای صدور حکم حجر می باشد. بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران به افرادی که به طریقی درگیر این پرونده های هستند کمک می کند تا پیگیری پرونده خود را در دادگاه در مسیر قانونی و صحیح پیش برده و نتیجه مطلوب را دریافت کنند.

ذکر این نکته لازم است فرد مجور از نظر قانون شامل افراد زیر 18 سال می شود که در چنین موردی تنها رشد جسمانی فرد برای قانون مدنظر نخواهد بود بلکه ملاک های روحی و روانی نیز در نظر گرفته می شود. در مواردی نیز ممکن است فرد محجور بیشتر از 18 سال سن داشته باشد که برای این منظور می توان به افراد سفیه و دیوانه ای اشاره کرد که قادر به تشخیص خوب و بد نیستند وکاملا واضح است که توانایی پیگیری امور قانونی و حقوقی خود را نیز نخواهند داشت لذا قانونگذار برای این افراد شخصی را به عنوان قیم در نظر می گیرد.

 بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران با جزئیات قانونی تمامی این مباحث کاملا آشنا بوده و در زمانی کوتاه روند داسی این پرونده ها را با دریافت بهترین نتیجه به پایان می رساند.  

بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران کیست؟

آثار صدور حکم حجر

بهترین وکیل در ایران که در زمینه صدور حکم حجر تجربه و تخصص دارد برخی از مهم ترین آثار این حکم را به قرار ذیل بیان می کند:

  • بعد از صدور حکم قطعی حجر، کلیه معاملاتی که شخص محجور قبل از صدور این حکم و در زمان حجرانجام داده قابلیت ابطال دارد و اگر در این زمینه هیچ مدعی وجود نداشته باشد دادستان به عنوان مدعی العموم وارد عمل شده و رئیس اداره سرپرستی نیز دادخواست آن را تنظیم خواهد کرد.
  • دادستان قیم فرد محجور را تعیین و پیشنهاد نصب او را به دادگاه خانواده می دهد.
  • هرگونه معامله ای که برای محجور تعهد مالی داشته باشد ممنوع خواهد بود.
  • احسن کردن اموال محجور تنها از طریق کسب اجازه از دادستان و توسط شخص قیم امکانپذیر خواهد بود.

اهمیت بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران در پرونده های قانونی

با توجه به تخصص و تجربه ای که بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران در زمینه این پرونده ها دارد از این رو می توان به اهمیت حضور او در پیگیری و رسیدگی کسب حکم حجر پی برد. این وکلا می توانند به منظور دریافت بهترین نتیجه به تمامی افرادی که به طریقی با این مسئله مواجه شده اند کمک کنند. البته قابل ذکر است که بهترین وکیل در تهران در پرونده های مختلف صدور حکم حجر، ممکن است وظایف متفاوتی را عهده دار شود.

بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران موجب تسریع روند دادرسی پرونده شده و با تکیه براطلاعات و دانش حقوقی که در این حوزه دارد بهترین لایحه دفاعی را تنظیم و به دادگاه ارائه می دهد. وکیل حجر براساس تجربه خود در پیگیری این پرونده می تواند رای دادگاه جهت اثبات و یا عدم اثبات حجر را به نفع موکل خود دریافت کند.

اهمیت بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران در پرونده های قانونی

دادگاه صالح برای صدور حکم حجر و نصب قیم

برابر با بند 10 ماده واحد قانون اختصاصی تعداد کثیری از دادگاه های موضوع اصل 21 قانون اساسی که در سال 1376 به تصویب رسید نصب و عزل قیم و همچنین ضم امین در صلاحیت دادگاه خانواه می باشد و برای صدور حکم حجر و نصب قیم افراد محجور می توان از طریق دادگاه عمومی اقدام کرد.

همچنین قابل ذکر است که براساس قانونی که در سال 1392 در این باره به تصویب رسیده دادگاه خانواده نیز از صلاحیت کافی برای صدور و ابطال حکم حجر برخوردار می باشد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل صدور حکم حجر در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل صدور حکم حجر در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

چگونه می توان حجر فردی را اثبات کرد؟

شما می توانید فرد محجور را نزد پزشکی قانونی برده و نظریه پزشکی قانونی مبنی بر حجر ایشان را دریافت نمائید سپس با تقدیم دادخواست به دادگاه ذی صلاح تقاضای صدور حکم حجر را نمایید.

درصورتی که محجور معامله ای را منعقد نموده باشد چگونه می توان آثار آن قرارداد را از بین برد؟

شما می توانید دادخواست اعلان بطلان معامله انجام شده را به دادگاه صالح تقدیم نمایید و خواستار صدور حکم بطلان معامله منعقد شده در زمان حجر محجور شوید.

آیا فرد ورشکسته محجور تلقی می شود؟

بلی؛ فرد ورشکسته دارای حجر سوء ظنی است یعنی قانونگذار جهت حمایت از حقوق طلبکاران او را محجور قلمداد کرده است تا در انجام معاملات و فعالیت های تجاری محدودیت داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا