وکیل

10 تا از بهترین وکیل معاضدتی در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل معاضدتی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. وکیل معاضدتی یکی از راه هایی است که در قانون برای افرادی که توان مالی برای پرداخت هزینه وکیل در مشکلات حقوقی ندارند پیش بینی شده است. در حقیقت قانون گذار از این طریق به این افراد در رسیدن به یک دادرسی عادلانه کمک می کند. بهترین وکیل معاضدتی حق دریافت هیچ وجهی به عنوان حق الوکاله جز برای هزینه تمبر دادرسی ندارد.

بهترین وکیل معاضدتی در تهران کیست؟

وکیل معاضدتی یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد که وکالت افرادی که توان مالی در پرداخت دستمزد وکیل در پرونده های حقوقی را ندارند قبول می کند. بهترین وکیل معاضدتی در تهران در جریان پرونده به موکل خودکمک کرده و بهترین راهکار را برای پیگیری پرونده او در مراجع قضایی در پیش می گیرد. لازم است که بدانید هر وکیل بایستی در سال 2 الی 3 پرونده را به صورت معاضدتی وکالت کند و براساس ماده 46 آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری سپردن پرونده های معاضدتی به کارآموزان وکلا ممنوع می باشد.

بهترین وکیل معاضدتی در تهران کیست؟

چه افرادی می توانند وکیل معاضدتی داشته باشند؟

همان طور که پیشتر نیز گفتیم افرادی که بضاعت و توان مالی ندارند می توانند برای پیگیری پرونده خود در مراجع قضایی از بهترین وکیل معاضدتی در تهران کمک بگیرند اما مقامات ذی صلاح برای این امر شرایطی خاصی را در نظر گرفته اند که براستناد به ماده 24 قانون وکالت براساس شرایط ذیل می توانید از وکیل معاضدتی بهره مند شوید:

  • موضوع پرونده مربوط به امور حقوقی باشد. به این معنا که دعوا برای مطالبه حق و حقوق باشد.
  • خواهان و یا خوانده که از جزو ذی نفعات پرونده می باشد می تواند تقاضای وکیل معاضدتی را داشته باشد.
  • فرد متقاضی قادر به پرداخت حق الزحمه وکیل نباشد.

برای گرفتن بهترین وکیل معاضدتی در تهران چکار کنیم؟

اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری به منظور کمک به افراد بی بضاعت برای بهره مندی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران در جهت قبول وکالت این افراد به عنوا ن وکیل معاضدتی راه اندازی شده است. لذا افراد کم درآمد که متقاضی بهترین وکیل معاضدتی در تهران هستند می توانند به این اداره مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند گردند.

البته ذکر این نکته نیز لازم است که فرد متقاضی بایستی عدم توانایی مالی خود را برای گرفتن وکیل ثابت کند و دادگاه نیز در این زمینه به او کمک خواهد کرد.به این نکته نیز توجه داشته باشید که موضوع پرونده باید اساس و مبنا داشته باشد که البته اداره معاضدت برای این منظور ابتدا متقاضی را به کارشناسانی که تحت نظارت این اداره فعالیت می کنند ارجاع می دهد و در صورت اثبات موارد فوق الذکر پرونده او را قبول کرده و زمان و تاریخ مراجعه برای ملاقات با بهترین وکیل معاضدتی در تهران به فرد متقاضی اعلام می شود و در این برهه زمانی نیز وکیل پرونده را مطالعه و بررسی می کند.

برای گرفتن بهترین وکیل معاضدتی در تهران چکار کنیم؟

آیا می توان به وکیل معاضدتی اعتماد کرد؟

این سوالی است که ممکن برای برخی افراد به وجود بیاید که در پاسخ باید گفت که وکیل معاضدتی با بهترین وکیل در تهران هیچ تفاوتی ندارد هر دوی آن های دارای پروانه وکالت پایه یک بوده و موظفند با استناد به قانون از حقوق موکل خود در مراجع قضایی دفاع کنند با این تفاوت که وکیل معاضدتی بابت خدماتی که انجام می دهد از موکل خود حق الوکاله دریافت نمی کند. لذا با صراحت می توان اعلام کرد که هیچگونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل معاضدتی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل معاضدتی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

اگر موکل در دعوای مطرح شده محکوم له شود اما بنا به دلایلی نتواند محکوم به را وصول کند، تکلیف حق الوکاله وکیل معاضدتی چه می‌شود؟

این حالت نیز مثل حالتی است که موکل محکوم له و پیروز پرونده نشود. بنابراین در این مواقع نیز حق الوکاله ای به وکیل تعلق نمی گیرد.

 آیا در هر دعوایی، موکل موظف است یک پنجم محکوم به را به کانون وکلا بپردازد یا این موضوع فقط در دعاوی مالی صادق است؟

در صورتی که موکل در پرونده حقوقی پیروز شود، بله باید علاوه بر پرداخت حق الوکاله وکیل، یک پنجم مال وصول شده را به کانون بپردازد.

متقاضی دریافت وکیل معاضدتی باید چه مدارکی به کمیسیون معاضدت استان ارائه دهد تا درخواست او مورد بررسی قرار بگیرد؟

کل پرونده تشکیل شده به همراه مدارکی که ضمیمه دادخواست شده اند، و همچنین استشهاد محلی جهت اثبات عدم تمکن مالی متقاضی از جمله مدارکی هستند که باید ارائه شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا