وکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه را به شما معرفی کنیم، پس برای شناخت این وکلا و آشنایی با چگونگی انجام طلاق توافقی در ادامه همراه ما باشید. ممکن است زوجین به هر دلیلی تصمیم به جدایی بگیرند. در این میان اگر یکی از زوجین تصمیم به جدایی بگیرند و برای گرفتن تمامی حق و حقوق خود مصر باشند مراحل طلاق برای آن ها پیچیده خواهد شد. از این رو تصمیم می گیرند برای تسریع روند پرونده از پیش با هم توافق کنند و در کم ترین زمان ممکن و بدون رفت و آمد به دادگاه به صورت توافقی از هم جدا شوند.

طلاق توافقی چه نوع طلاقی است؟

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق محسوب می شود. قوانینی برای آن وجود ندارد و همه چیز تنها بستگی به تفاهمات بین زن و شوهر دارد. زوجین در زمان جدایی به صورت توافقی با یکدیگر بر سر مشترکات بین شان توافق می کنند، از جمله مهریه، حضانت فرزندان، جهیزیه، نفقه، ملاقات با فرزندان و هر آنچه که بین آن ها در زندگی بوده است. پس از تکمیل توافق نامه به صورت قطعی و رسمی باید مدارکو توافق نامه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه شود.

بعد از ثبت درخواست جدایی، طبق بخشنامه جدید طلاق توافقی زوجین باید در جلسات مشاوره شرکت کرده و در صورت عدم انصراف از طلاق، وارد مراحل قانونی شوند. اغلب در صورت نبود اختلاف بین زوج و زوجه، این نوع طلاق در حداقل زمان ممکن و در چندین روز به پایان می رسد. اگر برای روند جدایی زوجین ندانند که از کجا باید شروع کنند و چه مراحلی را طی کنند، به سراغ بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه خواهند رفت. این وکیل با راهنمایی های انجام شده و در صورت توافق، پرونده را قبول کرده و مراحل آن را پیگیری می‌ کند و به آن‌ ها این وعده را می‌دهد که در سریع ترین زمان این مراحل به پایان خواهد رساند.

طلاق توافقی چه نوع طلاقی است؟

مزایای بهره مندی از بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه

دریافت راهنمایی از بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه و سپردن پرونده به ایشان باعث می شود که روند دادرسی در حداقل زمان ممکن به انجام برسد. مزایایی که بهره مندی از چنین وکیلی به همراه دارد به شرح زیر می باشد:

 • انجام مراحل طلاق در کوتاه ترین زمان ممکن بدون به حاشیه کشیدن پرونده و پیشگیری از چالش های پیش رو
 • عدم نیاز به حضور در جلسات دادگاه خانواده و انجام تمامی مراحل به صورت غیر حضوری
 • تنظیم درخواست طلاق به صورت دقیق و بدون نقص و ایراد و جلوگیری از طولانی شدن روند پرونده به دلیل عیب و ایراد در دادخواست، چرا که بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه به تمامی موارد حقوقی آگاه بوده و به خوبی می داند که دادخواست را چگونه تنظیم کند تا بدون مشکل و ایجاد وقفه مراحل طلاق ادامه یابد.
 • جلوگیری از ایجاد تنش و درگیری در طول مراحل به دلیل عدم نیاز به حضور در جلسات
 • جلوگیری از طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده به دلیل حضور بهترین وکیل طلاق در کرمانشاه
 • پیشگیری از هزینه های جانبی و حاشیه ای برای اتمام مراحل طلاق

معیارهای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه باید معیارهایی را جهت داشتن یک انتخاب هوشمندانه به کار گرفت. معیارهای انتخاب این وکلا عبارتند از:

 • اختصاص وقت کافی به پرونده و تلاش برای پایان آن در حداقل زمان ممکن
 • حضور در تمامی جلسات دادگاه
 • حاضر شدن در دادگاه حتی در صورت عدم حضور موکل
 • حفظ اسرار و رازهای موکل و رعایت مصلحت او
 • دریافت حق الوکاله منصفانه
معیارهای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه

جلسات مشاوره در طلاق توافقی

در قوانین جدیدی که در برای طلاق توافقی در نظر گرفته شده است، حضور زوجین در جلسات مشاوره اجباری است. زن و شوهر بعد از ارائه دادخواست طلاق، باید در چندین جلسه تعیینی در مدت 45 روز تا 2 ماه شرکت نمایند تا شاید از تصمیم خود منصرف شوند. در این جلسات مددکار تمام تلاش خود را کمک به آن ها در راستای حل مشکل شان به کار می گیرد.

اگر بعداز پایان این جلسات آن ها از تصمیم خود بر نگردند، مشاور به آن ها گواهی عدم انصراف از طلاق را ارائه می دهد. پس از دریافت این گواهی، دادگاه پس از بررسی توافق نامه و و صحبت با زوجین گواهی عدم امکان سازش را به آن ها تحویل می دهد و می توانند به دفترخانه برای جاری شدن خطبه طلاق مراجعه کنند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد طلاق توافقی و معرفی 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در کرمانشاه صحبت کردیم. این وکلا به خوبی می توانند پروسه طلاق را در کم ترین زمان ممکن به پایان برسانند و حتی تمام مراحل را بدون حضور موکلین در دادگاه سپری کنند. امیدواریم مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشند.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما می تواند انتقادات و پیشنهاداتتان را در سایت وکیل چی با ما به اشتراک بگذارید.

آیا طلاق توافقی عده دارد؟

طلاق توافقی از این جهت تفاوتی با سایر طلاق ها ندارد و به غیر از آنچه در ماده ۱۱۵۵ آمده سایر زنان پس از طلاق باید عِده نگه دارند. براین اساس اگر زنی که طلاق توافقی گرفته، مشمول ماده ۱۱۵۵ قانون مدنی است.

آیا در طلاق توافقی زن می تواند به همسرش وکالت طلاق بدهد؟

خیر. زوجه نمی تواند به همسر خود وکالت طلاق دهد و تنها می تواند به وکیل خود برای طلاق توافقی وکالت دهد.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا