وکیل طلاق

5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن ✔️【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم 5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن را به شما معرفی کنیم. طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که طبق نظر زوجین و به صورت توافقی انجام می شود و قبل از ارائه دادخواست به مراجع قانونی انجام می گیرد. مدت زمانی که برای طلاق توافقی نیاز است کم تر از انواع دیگر می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با قوانین طلاق توافقی بیش تر آشنا شوید.

طلاق توافقی چیست و چه مراحلی دارد؟

طلاق توافقی همان طور که از نامش پیداست یکی از انواع طلاق است که به صورت تفاهمی و توافقی بین زوجین انجام می گیرد. درخواست طلاق انواع مختلفی دارد که ممکن است به صورت یک طرفه و یا به اتفاق نظر طرفین انجام گیرد. در طلاق یک طرفه مثل زمانی که درخواست طلاق از طرف زن و یا از طرف مرد باشد، مراحل طلاق با طلاق توافقی متفاوت و پیچیده تر می باشد. در طلاق توافقی مخصوصا زمانی که از وکیلی مثل بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن کمک گرفته شود، مراحل به سرعت طی می شود و در کم ترین زمان ممکن زوجین می توانند از دیگر جدا شوند. مراحل طلاق توافقی نیز به شرح زیر می باشد:

 • ثبت نام در سامانه تصمیم و ثبت اطلاعات زوجین برای آغاز مرحله غربالگری
 • شرکت در جلسات مشاوره تعیین شده توسط مرکز غربالگری
 • دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق و ادامه مراحل
 • ارائه دادخواست طلاق توافقی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی
 • دریافت گواهی عدم بارداری و باکرگی در صورت نداشتن رابطه زناشویی
 • حضور در دادگاه دریافت گواهی عدم سازش از قاضی
 • مراجعه به دفتر ازدواج و طلاق برای جاری شدن خطبه طلاق و ثبت جدایی

اگر برای انجام طلاق توافقی نیاز به همراهی و راهنمایی یک وکیل در شهر رشت داشتید، می توانید از مقاله بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت کمک بگیرید و با وکلای حرفه ای در این زمینه آشنا شوید.

طلاق توافقی چیست و چه مراحلی دارد؟

خصوصیات بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن چیست؟

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن باید معیار هایی را در نظر داشت و بر اساس آن ها از بین چندین وکیل که در آن منطقه مشغول به فعالیت هستند، بهترین شان را انتخاب کرد. ویژگی هایی که برای انتخاب یک وکیل طلاق توافقی به کار گرفته می شود، همان ویژگی های انتخاب بهترین وکیل طلاق در تهران است. برای جستجوی یک وکیل زبده، افراد غالبا روش های مختلفی را به کار می گیرند. برای مثال ممکن است وکیل مدنظر خود را با تحقیقات اینترنتی انتخاب کنند و یا با مراجعه حضوری به دفاتر وکلا و بررسی رزومه آن ها و بررسی نظر موکلین و مراجعین شان بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن را انتخاب کنند. ویژگی هایی که یک وکیل باید داشته باشد عبارتند از:

 • داشتن پروانه وکالت و سابقه فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری
 • برخورداری از تجربه کافی در زمینه دفاع از موکلین در انواع دعاوی طلاق و جلب رضایت موکلین و کسب موفقیت در آن ها
 • دریافت حق الوکاله منصفانه و تقسیط آن در صورت امکان قدرت سخنوری و تجزیه و تحلیل مسائل
 • حضور در تمام جلسات دادگاه و همراهی موکل درطول پرونده تلاش و پیگیری مداوم و ممارست در کسب بهترین نتیجه

 5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن را بشناسید!

امیر قاسم پور

امیر قاسم پور

امیر قاسم پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن است. آقای قاسم پور سابقه سال‌ها فعالیت به عنوان وکیل و مشاور در جردن و میرداماد را در رزومه خود دارد و علاوه بر طلاق توافقی، در انواع دیگر دعاوی خانواده همچون طلاق های یک طرفه، درخواست و پرداخت مهریه، نفقه و غیره دارای سابقه طولانی مدت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی گوناگون خانواده، طلاق از طرف مرد طلاق به درخواست زن و طلاق توافقی
 • تنظیم انواع اشخاص و اوراق قضایی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: جردن، قبل از خیابان اسفندیار، نبش عاطفی غربی، برج صبا، طبقه 11، واحد 114

شماره تماس: 09126700083

حبیب الله برابری

حبیب الله برابری

حبیب الله برابری با شماره پروانه وکالت 8396 صادره از کانون وکلای دادگستری به عنوان وکیل پایه یک و مشاور حقوقی به ارائه خدمات در محدوده جردن می پردازد. وی در انواع دعاوی ملکی، حقوقی و خانواده دارای سابقه مفید می باشد و توانسته است بین رقبا به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی به صورت حضوری و تلفنی با تعیین وقت قبلی
 • دعاوی ملکی، سرقفلی، تخلیه ملک، رفع تصرف عدوانی و …
 • دعاوی خانواده و طلاق

آدرس: جردن، قبل از میرداماد، پلاک 100، طبقه 2، واحد 8

شماره تماس: 02188783085 – 09121061347

احمد معتمدی

احمد معتمدی

احمد معتمدی با پروانه وکالت 3044 صادره از کانون وکلای دادگستری، به عنوان وکیل پایه یک و یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن، به ارائه خدمات حقوقی می پردازد. از جمله تخصص های آقای معتمدی، انواع دعاوی حقوقی، ملکی، تجاری و خانواده مانند طلاق توافقی، نفقه و مهریه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • نوشتن دادخواست، لایحه اعتراضی و دیگر اوراق قضایی
 • تخصص در دعاوی خانواده، ملکی، تجاری و بازرگانی و کیفری
 • ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه دعاوی خانواده و …

آدرس: جردن، بعد از چهارراه جهان کودک، برج نگین، طبقه 7، واحد 707

شماره تماس: 02188795116 – 02188795117

مهرداد دالانی ویجویه

مهرداد دالانی ویجویه

دیگر وکیلی که به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن معرف حضور شما می گردد، آقای مهرداد دالانی می باشد. وی وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت 14646 صادره از کانون وکلای دادگستری تهران مرکز می باشد. ایشان با فن بیان قوی و تلاش و پیگیری های لازم، همواره پرونده های موکلین خود را در مسیر درستی قرار داده و با بهترین نتیجه به پایان می رساند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی حقوقی و کیفری
 • ارائه مشاوره های حقوقی

آدرس: جردن، کوچه گلفام، پلاک 60، ساختمان امیر، واحد 23

شماره تماس: 02122038163

یوسف کریمی اسفستانی

یوسف کریمی اسفستانی

از دیگر وکلای کارکشته و حرفه ای در تهران، آقای یوسف کریمی با شماره پروانه وکالت 7091 صادره از کانون وکلا می باشد. وی به انواع دعاوی ملکی و خانواده مسلط بوده و غالبا با تلاش و پیگیری لازم، داشتن وجدان کاری و در میان گذاشتن مراحل کار با موکلین و مشورت با آن ها، همواره نتایج مطلوبی را برای آن ها به ارمغان می آورد.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی نگارش اوراق قضایی و قراردادها و دادخواست ها
 • متخصص در دعاوی حقوقی، ملکی،خانواده و ثبتی

آدرس: جردن، نرسیده به خیابان بامداد، پلاک 74، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09121159453

جلسات مشاوره در طلاق توافقی

در گذشته طلاق توافقی جزو طلاق های سریع و و کم دردسر بود. یعنی زوجین پس از این که به اتفاق هم به این نتیجه رسیدند که دیگر نمی توانند زندگی مشترک را ادامه دهند، بر اثر آن چه که بین شان مشترک بود توافق می کردند و بعد از آن با مراجعه به دادگاه خانواده با موافقت قاضی پرونده از یکدیگر جدا می شدند. اما از اوایل آذر سال 1397 تغییراتی در روند طلاق توافقی انجام شد که بر اساس آن زوجین بتوانند کمی از طلاق فاصله بگیرند و بر سر هر چیز کوچکی بنیان خانواده را از هم فرو نپاشند.

بخشنامه جدید طلاق توافقی که در حمایت از قانون خانواده تصویب گردید، باعث کاهش آمار طلاق توافقی گردید. بر اساس این بخشنامه زوجین باید چند جلسه مشاوره را به صورت اجباری پیش از جدایی طی کنند و در این مراحل، بسیاری از آن ها متوجه مشکلات زندگی شان شده و از طلاق صرف نظر می کنند. گذراندن جلسات مشاوره باعث طولانی تر شدن مراحل طلاق می گردد، بنابراین وجود بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن باعث طی این مراحل در کم ترین زمان ممکن می شود.

جلسات مشاوره در طلاق توافقی

مدارک مورد نیاز جهت دادخواست طلاق توافقی

برای درخواست طلاق توافقی که به صورت مشترک بین زوجین اتفاق می‌افتد، نیاز به ارائه مدارکی است تا این درخواست به ثبت برسد. مدارک و مستندات باید توسط خود زوجین و یا وکیل آن ها به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه شود و در سامانه مخصوص این امر یعنی تصمیم بارگذاری گردد. مدارک ذکر شده عبارتند از:

 • شناسنامه و کارت ملی زوجین و کپی آن ها
 • سند ازدواج یا همان عقدنامه در صورت وجود و یا رونوشتی از آن در صورت در دسترس نبودن اصل عقدنامه
 • توافقنامه تنظیم شده بین زن و مرد بر سر مسائل مشترک بین شان مانند مهریه، حضانت فرزندان و دیگر موارد
 • وکالتنامه تنظیم شده بین موکل و وکیل ارائه گواهی عدم بارداری
 • ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق که توسط مشاور در مرکز غربالگری ارائه شده است.

کلام آخر

این مقاله به ارائه مطالبی در خصوص طلاق توافقی، مراحل و مدارک مورد نیاز آن اختصاص داشت. همچنین ما برای ساکنین منطقه سه تهران، 5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در جردن را معرفی نمودیم تا در صورت نیاز بتوانند به شماره تماس و آدرس آن ها دسترسی داشته و جلسه مشاوره ای را با این وکلا برگزار نمایند و راهنمایی های لازم را دریافت کنند. از همراهی شما سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات تان در سایت وکیل چی هستیم.

آیا طلاق توافقی عده دارد؟

طلاق توافقی از این جهت تفاوتی با سایر طلاق ها ندارد و به غیر از آنچه در ماده ۱۱۵۵ آمده سایر زنان پس از طلاق باید عِده نگه دارند. براین اساس اگر زنی که طلاق توافقی گرفته، مشمول ماده ۱۱۵۵ قانون مدنی است.

فرق طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چیست؟

 چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند طلاق توافقی می ‌باشد. طلاق خلع و مبارات نیز دو صورت طلاق توافقی است.

آیا طلاق از طرف مرد نیاز به مشاوره دارد؟

خیر، اما زوجین می‌بایست برای تعیین تکلیف نسبت به سازش یا عدم سازش با یکدیگر به داوری ارجاع شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا