طلاقوکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز ⭐【آپدیت1401】⚖️

یکی از روش های جدایی زوجین با توجه به نوع درخواست، می تواند طلاق توافقی باشد. طلاق توافقی یکی از رایج ترین انواع طلاق است که بر اساس آن، زوجین قبل از جدایی با یکدیگر بر سر مسائل مشترک شان به تفاهم می رسند و با تنظیم یک توافق نامه کتبی درخواست طلاق خود را به مراجع قانونی ارائه می دهند. زوجین در تلاش هستند که این مسیر را در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسانند. از این رو برای یک طلاق فوری و بی دغدغه از وکلای مربوطه کمک می گیرند. ما در این مقاله برای کسانی که ساکن اهواز هستند، 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز را معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن زن و مرد هردو به طور توافقی تصمیم می گیرند که زندگی مشترک شان را به پایان برسانند. زوجین طبق شرایطی که مورد تاییدشان است، قبل از این که درخواست طلاق خود را به مراجع قانونی ارائه دهند، سعی می کنند تمام مشکلات و چالش های پیش رو را بین خودشان حل کنند تا بدون دردسر و در کم ترین زمان ممکن از یکدیگر جدا شوند. زن و شوهری که می خواهند روند پرونده سریع باشد و مانعی پیش روی آن ها نباشد از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز کمک می گیرند.

مواردی که لازم است قبل از طلاق توافقی در مورد آن ها تفاهم حاصل شود عبارتند از:

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران نیز پیش از انجام طلاق، از زوجین درخواست می کند تا در این مسائل به تفاهم برسند.

وظیفه بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز چیست؟

به طور کلی زمانی که زوج و زوجه برای پیگیری پرونده خود به سراغ بهترین وکیل طلاق در اهواز می روند، در ذهن شان انتظاراتی را از او دارند که مهم ترین آن تلاش برای تسریع روند پرونده می باشد. وظایفی که بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز برعهده دارد به شرح زیر می باشد:

ارائه مشاوره: بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز باید در ابتدا جلسه مشاوره ای با موکل خود داشته باشد و همراه او جزئیات پرونده را مورد بررسی قرار دهد و در مورد روند کار اطلاعات لازم را ارائه دهد.

سعی در ایجاد توافق میان زوجین: دیگر وظیفه ای که یک وکیل بر عهده دارد، تلاش برای ایجاد یک توافق ایده آل برای زن و شوهر می باشد، به طوری که هر دو از توافق حاصل راضی باشند و هیچ کدام از آن ها مورد ظلم واقع نشود.

پیگیری پرونده: بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز باید حتی در صورت عدم حضور موکلش در دادگاه حضور یابد و با سطح اطلاعات و دانشی که در این حوزه دارد از موکل خود در جلسات دادگاه به بهترین شکل ممکن دفاع کند.

اگر در شهر اصفهان ساکن هستید و می خواهید برای طلاق توافقی اقدام کنید، می توانید به مقاله بهترین وکیل طلاق توافقی در اصفهان مراجعه نمایید.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

مراحل انجام طلاق توافقی

برای طلاق توافقی زوجین باید چند مرحله را پشت سر بگذارند. این مراحل به شرح زیر می باشند:

مرحله اول: ممکن است ابتدا این سوال به ذهن افراد برسد که برای درخواست طلاق کجا باید رفت؟ اولین گام مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه دادخواست طلاق توافقی می باشد؛ در این بخش زوجین یکی از شعب بهزیستی و مرکز غربالگری را برای گذراندن جلسات مشاوره انتخاب می کنند.

مرحله دوم: شرکت در جلسات مشاوره و بهره مندی از راهنمایی های مشاور؛ در صورت عدم انصراف زوجین از طلاق، گواهی عدم انصراف از طلاق توسط مشاور صادر می شود.

مرحله سوم: مراجعه به دادگاه خانواده و ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق؛ در این صورت اگر دادگاه نیز نتواند زوجین را منصرف کند، حکم طلاق آن ها را صادر می نماید.

مرحله چهارم: در مرحله آخر زوجین سه ماه فرصت دارند با در دست داشتن گواهی به یکی از دفترخانه ها مراجعه و صیغه طلاق را جاری کنند.

بهترین وکیل طلاق توافقی در ارومیه نیز این مراحل را برای انجام طلاق توافقی پیش می رود و به موکلین خود در این زمینه کمک شایانی می کند.

مراحل انجام طلاق توافقی

تعداد جلسات مشاوره برای طلاق توافقی

طبق بخشنامه جدید طلاق توافقی، تعداد جلساتی که برای مشاوره مورد نیاز است، حداقل 5 جلسه می باشد که مدت زمان آن بستگی به شلوغی و تعداد مراجعین مرکز دارد. اما به طور کلی فاصله میان جلسات حداقل 45 روز و حداکثر سه ماه می باشد. هزینه جلسات نیز برای هر یک از زوجین در هر جلسه 52 هزار تومان می باشد. برای این که مدت زمان جلسات مشاوره کمتر شود و طلاق سریع تر اتفاق بیفتد، بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز می‌ توانند کمک شایانی در این مسیر به زوجین کند.

اگر شما در شهرهای دیگری همچون بندرعباس به دنبال وکیلی برای انجام مراحل طلاق در مدت زمان کوتاه هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل طلاق در بندرعباس مراجعه کنید.

تعداد جلسات مشاوره برای طلاق توافقی

کلام آخر

گاهی زوجین به این نتیجه می رسند که ادامه زندگی به ضرر هر دوی آن هاست و بهتر است بدون اختلاف و اذیت از یکدیگر جدا شوند. آن ها با تنظیم توافق نامه ای در مورد آن چه که بین شان مشترک است به تفاهم می رسند و درخواست طلاق توافقی را ارائه می دهند. در این مسیر برای این که پرونده سریع تر مسیر خود را طی کند از وکیل کمک می گیرند. بر این اساس ما در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز را معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای ارائه نظرات و پیشنهادات به سایت وکیل چی مراجعه نمایید.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

عده طلاق چه میزان است؟

برای زن زمان واحدی وجود ندارد و بستگی به بارداری، یائسگی، باکرگی و … دارد.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا