در تنظیم شکواییه چند نکته و شرط لازم میباشد که عبارتند از :
1-داشتن اهلیت :
در جرایمی که تعقیب آن منوط به شکایت شخص زیان دیده از جرم است ، شخص باید اهلیت داشته باشد . اهلیت در قانون جمهوری اسلامی ایران داشتن سن لازم میباشد که در دختران سن 9 سالگی و در پسران سن 15 سالگی می باشد اما معمولا رویه عملی دادگاه سن 18 سالگی میباشد. در صورتی که فرد هنوز به سن لازم نرسیده باشد باید ولی یا قیم فرد نسبت به شکایت اقدام کند .

2-شکایت شاکی :
جرایمی هست که تنها با شکایت شاکی قابل پیگیری می باشد و فاقد جنبه های عمومی هستند مانند جرایم افترا، توهین و فحاشی و در این مسائل بلافاصله پس از تقدیم شکوائیه به دادسرا تعقیب و تحقیقات شروع می شود.

3-اعلام و اخبار ضابطین دادگستری :
در جرایم عمومی و غیر قابل گذشت با اعلام و گزارش ضابطین دادگستری تعقیب جرایم را دنبال می کند . قابل ذکر است که ضابطین قوه قضائیه، ماموران نیروی انتظامی می باشند.

4-اظهار و اقرار متهم
5-جرایم مشهود

وکیل پایه یک دادگستری برای دفاع از موکلین، با استفاده از تخصص و تجربه و تسلط بر نحوه ارائه شکواییه و دادخواست برای اقناع وجدان قاضی به منظور صدور رأی جهت احقاق حقوق موکلین عزیز در حال ارائه خدمات تنظیم اوراق قضایی دادخواست و شکواییه به هموطنان عزیز در تمام نقاط ایران می باشد.

شما می توانید از این طریق شکواییه خود را درخواست دهید تا در کوتاهترین وقت ممکن توسط  وکیل  پایه یک متخصص بررسی و تنظیم شده و با برایتان ارسال گردد.

مشاوره حقوقی نگارش شکواییه (شکایت نامه) یکی ازخدمات وکیلچی، به صورت انلاین میباشد. در صورتی که خودتان میخواهید وکیل خودتان باشید یا به عبارت دیگر پیگیری پرونده خودتان را داشته باشید تا هزینه ها را کاهش دهید، میتوانید نگارش شکوائیه و اخذ مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی را به ما بسپارید تا بتوانید در هزینه ها صرفه جویی نمایید. شما میتوانید با کمترین هزینه بهترین مسیر را برای نگارش شکواییه و عدالت خواهی انتخاب نمایید.