6. تمدید کارت بازرگانی


تمدید کارت بازرگانی نیز از سوالات مهمی است که در این بخش به آن می پردازیم و سعی شده است حتی المقدور به تمامی نکات به صورت جزئی پرداخته شود.

ابتدای امر به تعریفی ساده از کارت بازرگانی پرداخته می شود تا با مفهوم آن آشنایی لازم را پیدا کنیدپس به این ترتیب کارت بازرگانی در ایران در واقع مجوزی است برای بازرگانان جهت واردات کالا به کشور و البته صادرات کالا در ایران فقط بازرگانانی که دارای این کارت باشند مجاز به این امر می باشند  و از مزیت هایی که می توان به آن اشاره کرد این است که تجار می توانند با این کارت جهت گشایش اعتبار در بانک بهره مند شوند.

همان طور که می دانید مرجع صدور کارت بازرگانی درحال حاضر اتاق بازرگانی می باشد، که عضویت در اتاق بازرگانی و امکان ثبت علامت تجاری غیرفارسی از دیگر مزایای داشتن کارت بازرگانی می باشد .

در واقع نکته ای قابل ذکر در باره ی ثبت علامت تجاری که مربوط به کارت بازرگانی و در اصل اتاق بازرگانی ایران است امکان اخذ کارت عضویت می باشد که این کارت عضویت صرفا جهت ثبت علامت تجاری غیر فارسی است و ارزش دیگری ندارد و در آخر صدور این کارت از اتاق بازرگانی ایران است.

مراحل تمدید کارت بازرگانی تاحدود زیادی همانند مراحل اخذ اولیه ی کارت بازرگانی می باشد، و به ترتیب زیر آورده شده است:

  • مدارکی چون حداقل مدرک دیپلم
  • حداقل۲۳ سال سن
  • اجاره نامه یا مالکیت ملکی که دارای موقعیت اداری و تجاری است.
  • مفاصا حساب دارایی
  • حسن اعتبار بانکی (نداشتن هر گونه سابقه ی سوء در حساب بانکی مانند چک برگشتی)
  • گواهی عدم سوء پیشینه که از طریق کد ملی به صورت اینترنتی استعلام می شود.
  • کارت پایان خدمت یا معافی مورد نیاز می باشد.

نکته مهم درخصوص تمدید این است که علاوه برمدارک بالا نیاز به مفاصاحساب بیمه( درخصوص کارت های بازرگانی حقوقی) وپرداخت مالیات یک در هزار و سه در هزار کارکرد سال قبل می باشد .

یادآوری این نکته ضروری است که در هنگام تمدید کارت بازرگانی چنانچه کارت بازرگانی حقیقی باشددیگر نیاز به طی کلاس های آموزشی اتاق بازرگانی و شرکت در آزمون نیست و چنانچه کارت بازرگانی حقوقی بوده مدیرعامل شرکت هم تغییرنکرده باشد بازهم نیاز به گذراندن مجدد کلاس به هنگام تمدید کارت بازرگانی نیست. تنها زمانی در تمدید کارت بازرگانی نیاز به طی کردن دوره آموزشی است که مدیرعامل شرکت مربوطه تغییرکرده باشد .

 

یادآوری این نکته ضروری است که در هنگام تمدید کارت بازرگانی چنانچه کارت بازرگانی حقیقی باشددیگر نیاز به طی کلاس های آموزشی اتاق بازرگانی و شرکت در آزمون نیست و چنانچهکارت بازرگانی حقوقی بوده مدیرعامل شرکت هم تغییرنکرده باشد بازهم نیاز به گذراندن مجدد کلاس به هنگام تمدید کارت بازرگانی نیست. تنها زمانی در تمدید کارت بازرگانی نیاز به طی کردن دوره آموزشی است که مدیرعامل شرکت مربوطه تغییرکرده باشد .

موردی برای نمایش وجود ندارد.
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627