2. مراحل اخذ کارت بازرگانی

 

 1. ثبت اطلاعات فردی که شامل اطلاعات هویتی می شود:
 2. کپی برابر اصل شده ی شناسنامه
 3. کپی برابر اصل شده ی کارت ملی
 4. گواهی سوء پیشینه که از طریق

 چاپ فرم های الکترونیکی مربوطه ، مراجعه به سازمان و اخذ گواهی های مورد نیاز

 تکمیل اطلاعات پرونده و پس از اسکن تصویر مدارک، بارگذاری فایل های مربوطه

 با ثبت درخواست و تایید نهایی، پرونده به صورت الکترونیکی برای اتاق مربوطه ارسال می گردد.

 بررسی پرونده به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد.

 

اصولا براي دريافت كارت بازرگاني مي توانيد از دو سايت مختلف اقدام كنيد كه اين سايت ها بر اساس روال قانوني جزو  سريع ترين راه ها براي دريافت كارت بازرگاني محسوب مي شود:

 • سامانه توسعه تجارت
 • سامانه اتاق بازرگاني

و شامل مراحل زير مي باشد كه گرد آوري شده است و به ترتيب زير آورده ايم بهترين كار اين است كه طبق مراحل عمل كنيد اما در صورتي كه پيش از آن با مشاورين حقوقي ثبت فردا تماس حاصل كنيد تا راهنمايي هاي لازم را دريافت كنيد  :

 1. در مرحله ي ابتدايي مي توانيد به سامانه ntsw.ir سري بزنيد و تقاضاي خود را وارد كنيد.
 2. در خواست به اين صورت است كه از طريق كد ژستي محل كسب و كار استعلام مربوطه گرفته مي شود،‌
 3. در اين شرايط بايد پرونده ي دارايي شخص جاري باشد …
 4. كد اقتصادي كه قرار است دريافت كنند به مرحله ي 45 (اجبارا) رسيده باشد.نكته مهم : اگر اين مراحل نباشد كار متوقف مي شود زيرا كه سايت مجوز ادامه ي مراحل را نخواهد داد.
 5. بعد از انجام مراحل قبل براي دارايي بايد شخص درخواست كننده دسته چك صيادي براي حساب جاري خود در مدت يك ساله داشته باشد.
 6. در اين مرحله مداركي نياز است كه مدير عامل بايد ارائه دهد اولين مدرك گواهي سوء پيشينه كه از طريق كد ملي استعلام مي شود به علاوه ي اجاره نامه اي كه كد رهگيري داشته باشد.
 7. دفاتر پلمپ شده به علاوه ي ثبت نام اظهار نامه در دفاتر بازرگاني نيز شامل مراحل بعدي خواهد شد.
 8. وقتی کلیه ی مراحل بالا عملی شد و تقاضا ثبت نهایی شد، کارشناس مربوطه بررسی خواهد کر و اگر هیچ مشکلی نباشد پرونده ی شما به سایت اتاق بازرگانی فرستاده می شود و مراحل بعدی ادامه می یابد، حال اگر شکلی پیش بیاید باید در اولین فرصت اصلاح گردد.
 9. وقتی در سامانه ی اتاق بازرگانی رفت باید یک سری فرم ها دریافت شود مثل فرم دال که همان فرم گواهی امضا است، فرم حساب بانکی ، فرم پولشویی است.
 10. بعد از کامل شدن فرم ها همان طور که می دانید برای گرفت کارت بازرگانی و عضو اتاق بازرگانی شدن کلاس هایی را به صورت آنلاین باید بگذرانید و رزرو این کلاس ها را 24 ساعت بعد از طریق سایت elearning.tccim.ir می توانید رزرو کلاس ها را انجام دهید.

 

چند نکته بسیار مهم درمورد ثبت درخواست کارت بازرگانی

 1. درصورت ناقص بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به اشخاص (حقیقی و حقوقی) اطلاع داده می شود تا با مراجعه مجدد به بررسی و تکمیل اطلاعات و مدارک خود در زمینه در یافت کارت بازرگانی بپردازند.
 2. درصورت کامل بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به اشخاص اطلاع داده می شود تا با در دست داشتن اصل مدارک، جهت تکمیل ثبت نام به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یا اتاق تعاون مربوطه مراجعه نمایند.
 3. تا زمانی که کارت بازرگانی شما صادر نشده است در واقع تحویل داده نشده اشخاص میتوانند با مراجعه مجدد از آخرین وضعیت درخواست خود ،
 4. در اتاق بازرگانی
 5. در اتاق تعاون
 6. در سازمان صنعت، معدن و تجارت

در واقع اتاق های مربوطه مطلع شوند


موردی برای نمایش وجود ندارد.
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627