3. اخذ جواز کسب چه مراحلی دارد؟

جواز کسب توسط خود فرد و هم از طریق نماینده و وکیل افراد می تواند اخذ گردد. اگر خود شخص متقاضی بخواهد اقدام به اخذ جواز کسب کند، پس از تحقیق در خصوص مجموعه صنفی مربوط به خود، تقاضانامه ای تنظیم می کند. با مراجعه به واحد صنفی تقاضانامه خود را تحویل داده و درخواست رسید می کند.

مجموعه صنفی نیز نهایت طی ۱۵ روز کاری باید موضوع تقاضانامه را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را اعلام نماید.

برای اینکه درخواست تایید شود، کارشناسان صنفی محل فعالیت را مورد بازدید و بازرسی قرار می دهند، وطبق مشاهدات خود و تصمیم هیئت مدیره اصناف نسب به درخواست تعیین تکلیف می کنند.

اگر در خواست رد شود، دلایل آن نیز اعلام می شود. هنگامی که دلایل را برطرف کردید، این امکان وجود دارد که مجددا درخواست دهید.

درصورتی که درخواست شما پذیرفته شد، حداکثر پس از ۳ ماه از تاریخ قبولی مدارک را به واحد های صنفی مورد نظر تحویل دهید. در صورت کامل و بی نقص بودن مدارک، حدودا ۱۵ روز کاری طول می کشد تا پروانه کسب صادر شود.

به دلیل تخصصی بودن برخی از مراحل اخذ پروانه کسب بهتر است این مهم را به موسسات حقوقی همچون موسسه ثبتی و حقوقی وکیلچی بسپارید تا به آسانی و در کمترین زمان فعالیت خود را آغاز کنید.

موردی برای نمایش وجود ندارد.
وکیلچی با حدود نیم قرن تجربه فعالیت موفق حقوقی و داوری در زمینه های حقوقی، کیفری، بین المللی در ایران و سایر کشورها و با همکاری وکلای مجرب خود سعی داشته است که با استفاده از تجارب، علم روز، کسب اطمینان و اعتماد موکلین خود و با همکاری اساتید دانشگاه و سازمان ها و وزارت خانه های مختلف در زمینه ارتقای موفقیت در دعاوی حقوقی و کسب نتایج بهتر اقدام روز افزون به عمل آورد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی
موردی وجود ندارد.
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627