مطالب مهم دعاوی ملکی

حل مشکلات حقوقی در چند قدمی شما

رفع مزاحمت از ملک

رفع مزاحمت از ملک

در دعوای رفع مزاحمت دادگاه صرفا تصرف خواهان محترم را احراز می کند و نیازی ندارد مالکیت را احراز کند!در این دعوا برخلاف دعوای تصرف عدوانی، خواهان بازگرداندن تصرفش را از دادگاه نمی خواهد؛ بلکه نسبت به مزاحمت شخص مقابل معترض است، حتی اگر شرایط ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ فراهم باشد، می توان شکایت کیفری را نیز مطرح نمود.
تفاوت مبایعه نامه و قولنامه

تفاوت مبایعه نامه و قولنامه

گاهی افراد قصد خرید یا فروش مالی را دارند، ولی مقدمات آن فراهم نیست، مثلا خریدار پول کافی ندارد یا فروشنده باید نسبت به مفاصا(تصفیه) حساب های شهرداری و دارایی و… اقدام کند.در این حالت طرفین قراردادی عادی تنظیم می کنند و در آن متعهد می شوند، در زمان و مکان مشخصی (دفتر اسناد رسمی) حضور یابند و با شرایط تعیین شده در قرارداد معامله را واقع سازند؛ به این قرارداد تنظیم شده قولنامه می گویند.
در قانون چند نوع سند داریم؟

در قانون چند نوع سند داریم؟

 اسناد رسمی، عادی و اسناد لازم‌الاجرا شامل چه اسنادی می‌شوند؟ کدامشان بدون دادگاه معتبر است؟ سند رسمی چه شرایطی دارد؟ این سؤالات یکی از شایع‌ترین پرسش‌های حقوقی است که مردم می‌پرسند؛ چون با اسنادی مثل سند ازدواج، سند ماشین، سند مالکیت خانه، سند اجاره، چک، سفته و مانند آن سر و کار دارند. خوب است بدانیم در قانون چند نوع سند داریم و آنها با هم چه تفاوتی دارند.
در کانادا هنگام خرید خانه به چه کسانی نیاز خواهید داشت؟

در کانادا هنگام خرید خانه به چه کسانی نیاز خواهید داشت؟

یک وکیل می‌تواند از منافع حقوقی شما با اطمینان حاصل کردن از این که ملک مورد نظر جریمه و حکم تصرف یا تخلیه ندارد محافظت کرده و همچنین با بررسی تمامی موارد موجود در قرارداد قبل از امضا و کمک به پر کردن فرم ارائه پیشنهاد خرید می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.
اعتبار وکالت تام الاختیار بعد از مرگ

اعتبار وکالت تام الاختیار بعد از مرگ

وکیل در چارچوب این اختیارات است که می تواند عمل  و اقدام نماید و اقدام او خارج از چارچوب وکالت نامه نیاز به تنفیذ موکل دارد، اما بعضی وقت ها موکل به وکیل خود اختیار تام می دهد تا در تمامی امور بدون نیاز به تنفیذ موکل اقدامات لازم را انجام دهد.در ادامه مقاله به ارائه مطالبی در رابطه با اعتبار و یا ابطال وکالت تام الاختیار بعد از مرگ پرداخته شده است.
اثبات تایید وقوع بیع

اثبات تایید وقوع بیع

در این گونه موارد خریدار می تواند در برابر انکار فروشنده مبنتی بر عدم وقوع بیع برای اثبات حق و حقوق خویش با استفاده از مدارک ومستندات مانند شهادت شهود و یا مستندات پرداخت وجه، وقوع بیع را اثبات کند که به موجب قسمت اخیر نظریه شورای نگهبان در خصوص نامه شماره ۲۴۴۶/۱۰۲/۹۵ مورخ ۴/۸/۱۳۹۵ در مورد سندعادی همراه باقراین وادله ی قوی، مانند سندی که بینه وشهادت شهود، معتبر بر صحت آن باشد، این اسناد معتبر هستند.
مغبونیت و غبن فاحش

مغبونیت و غبن فاحش

زمان نوشتن قرارداد خریدوفروش ملک معمولا یک شرطی در آن گنجانده می شود با این مضمون که “کلیه خیارات قانونی از جمله خیار غبن اگر چه فاحش باشد از طرفین سلب و ساقط کرد…”معنای شرط فوق این است که هیچ یک از خریدار و فروشنده پس از امضای قرارداد یا مبایعه¬نامه نمی تواند به ادعای مغبونیت (مغبون شدن، متضرر شدن) تقاضای فسخ معامله را کند.
الزامات حقوقی در فسخ قراردادهای ملکی (خرید/ فروش/ اجاره)

الزامات حقوقی در فسخ قراردادهای ملکی (خرید/ فروش/ اجاره)

فسخ قرارداد اجاره اشاره به زمانی دارد که مستاجر و مؤجر برای مدت معین با یکدیگر بر سر اجاره‌ی خانه‌ای توافق کرده باشند، اما به دلایل مختلف یکی از طرفین، خواهان فسخ قرارداد اجاره شود.در چنین وضعیتی اولین کار آن است که طبق قرارداد اجاره‌نامه عمل شود و بندهایی که درباره‌ی حق فسخ قرارداد اجاره هستند، مورد استناد قرار گیرند.
وکیلچی با حدود نیم قرن تجربه فعالیت موفق حقوقی و داوری در زمینه های حقوقی، کیفری، بین المللی در ایران و سایر کشورها و با همکاری وکلای مجرب خود سعی داشته است که با استفاده از تجارب، علم روز، کسب اطمینان و اعتماد موکلین خود و با همکاری اساتید دانشگاه و سازمان ها و وزارت خانه های مختلف در زمینه ارتقای موفقیت در دعاوی حقوقی و کسب نتایج بهتر اقدام روز افزون به عمل آورد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627