مطالب حقوقی طلاق

تمام آنچه باید در مورد طلاق بدانید

وکالت در طلاق؛ ضرورت یا نیاز؟

وکالت در طلاق؛ ضرورت یا نیاز؟

تشخیص تحقق این شروط می تواند برعهده شخص زوجه یا دادگاه یا شخص ثالثی باشد. اما روشن است همان گونه که اصیل (مرد) برای طلاق دادن باید به دادگاه مراجعه کرده و گواهی عدم امکان سازش را دریافت کند وکیل (زن) هم باید این روال قانونی را طی کند.مشخصا تشخیص دادگاه مبنی بر اثبات تحقق شرط، عاملی موثر و غیرقابل انکار است.
بهترین وکلای دادگستری؛ چرا و چگونه؟

بهترین وکلای دادگستری؛ چرا و چگونه؟

نکته لازم به ذکر این است که وکیل اداری نیازمند علم و تحصیلات حقوقی نیست و هر شخصی می‌تواند برای امور اداری وکیل اداری یک نفر شود.این وکیل تنها وظیفه دارد که امور اداری را پیگری کند و درنتیجه حق وکالت یا حق تصمیم‌گیری از سوی موکل خود را ندارد.وکیل قضایی شخصی که پروانه وکالت دارد وکیل قضایی است.وکیل قضایی چهار سال در رشته حقوق در سطح کارشناسی تحصیل کرده و ممکن است تحصیلات تکمیلی هم داشته باشد.
مطالبه و اجرای مهریه

مطالبه و اجرای مهریه

مهریه یکی از مهم ترین مصادیق دعاوی خانوادگی بوده و از ارکان عقد نکاح در حقوق ایران و اسلام است و منظور از آن مالی است که ضمن عقد دایم یا موقت مشخص می شود و بدون نیاز به پرداخت آن حین عقد و همزمان با عقد نکاح ، مرد پرداخت ان را تعهد میکند.
متن وکالتنامه طلاق از زوج به زوجه (شوهر به زن)

متن وکالتنامه طلاق از زوج به زوجه (شوهر به زن)

تمامی اختیارات راجع به امر دادرسی در هر یک از مراجع قضائی و محاکم عمومی و خانواده و دیگر مراجع صالحه و ذیربط و تقدیم دادخواست و انتخاب و انعقاد قرارداد وکالت با هر یک از وکلای دادگستری و مطلقه نمودن خانم …
وکالت در طلاق و چند نکته مهم در مورد نحوه طلاق با آن

وکالت در طلاق و چند نکته مهم در مورد نحوه طلاق با آن

گرفتن وکالت زن در طلاق از مرد به دو روش امکان پذیر است یا به صورت شرط ضمن عقد نکاح که در سند ازدواج درج می شود و یا به صورت مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی و اخذ وکالت از زوج برای گرفتن طلاق. اگر زوج خارج از کشور باشد اعطای وکالت از طریق تنظیم وکالتنامه طلاق در سفارت یا کنسولگری ایران نیز می باشد.
نمونه صورتجلسه توافقات زوجین

نمونه صورتجلسه توافقات زوجین

درتاریخ 95/09/13 طرفین؛ جناب آقای .......... و سرکار خانم ......... به موجب این صورتجلسه درخصوص روابط و شرایط ناشی از زندگی مشترک و متعاقب آن طلاق صورت گرفته به موجب دادنامه شماره ...... مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ توافقات شفاهی حین طلاق خود را مکتوب مي نمایند.
وکیلچی با حدود نیم قرن تجربه فعالیت موفق حقوقی و داوری در زمینه های حقوقی، کیفری، بین المللی در ایران و سایر کشورها و با همکاری وکلای مجرب خود سعی داشته است که با استفاده از تجارب، علم روز، کسب اطمینان و اعتماد موکلین خود و با همکاری اساتید دانشگاه و سازمان ها و وزارت خانه های مختلف در زمینه ارتقای موفقیت در دعاوی حقوقی و کسب نتایج بهتر اقدام روز افزون به عمل آورد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627