شرکت ها

شرکت تعاونی از منظر قانون تجارت

شرکت تعاونی از منظر قانون تجارت

شرکت تعاونی تولید طبق ماده 190 و 191 قانون تجارت شرکتی است که بین عده ای از صاحبان شناخته شده حرفه ها، تشکیل می شود و شرکای شرکت مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیا یا اجناس بکار می برند.لااقل دوسوم اعضای اداره کننده شرکت تعاونی تولید باید از شرکایی انتخاب شوند که حرفه آنها موضوع عملیات شرکت است.
لزوم حمایت از سهامداران خرد در بازار سرمایه؛ راهکارها و پیشنهادها

لزوم حمایت از سهامداران خرد در بازار سرمایه؛ راهکارها و پیشنهادها

شرکت به عنوان یک شخصیت حقوقی مستقل از موسسان آن است و این استقلال می‌تواند سبب رشد و یا شکست یک کسب و کار شود.به دلیل تفکیک بین شخصیت شرکت از سهامداران است که در حال حاضر به عنوان معمولی ترین شکل برای نهادهای تجاری در سرتاسر جهان شناخته می‌شود، اما این تفکیک علاوه بر مزایایی که مترتب بر آن است ریسک هایی نیز برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.
مسئولیت تضامنی در حقوق تجارت اصل است یا خیر ؟

مسئولیت تضامنی در حقوق تجارت اصل است یا خیر ؟

اگر چه در حقوق تجارت ایران ریشه در حقوق تجارت فرانسه دارد . اولین قانون تجارت ایران توسط مستشار بلژیکی موسیو برنی که به خدمت دولت ایران درآمده بوددر سالهای ۱۳۰۱ تا ۱۳۰۳ تدوین گردید و طبیعی است که ایشان توجهی به فقه امامیه نداشت و در بعضی از نهاد های جدید حقوق تجارت تعارض صریح و آشکاری با حقوق مدنی و فقه دارد اما در مورد موضوع مسئولیت تضامن قانونگذار سعی کرده که تعارضی وجود نداشته باشد اینکه بعضی از اساتید مسلم حقوق تجارت مانند دکتر ستوده ترانی می گویند حقوق مدنی راه خود را رفته و حقوق تجارت مسیر دیگری را پیموده و در حقوق تجارت اصل تضامن است به نظر می رسد که این نظر خالی از اشکال نباشد و قانونگذار ایران سعی بر عدم تعارض داشتن در مورد مسولیت تضامنی با حقوق مدنی داشته است.
تابعیت شرکت ها در قانون ایران چگونه تعیین می گردد؟

تابعیت شرکت ها در قانون ایران چگونه تعیین می گردد؟

این حقوق و تکالیف با توجه به اینکه شرکت مورد نظر تابعیت کدام کشور را داشته، متفاوت می باشد؛ بنابراین با توجه به اهمیت تابعیت یک شرکت و نقش آن در تعیین حقوق و تکالیف شرکت، ضروری است که مساله تابعیت شرکت مورد توجه قرار گیرد.
وکیل هنری متخصص در پرونده‌ های هنرمندان

وکیل هنری متخصص در پرونده‌ های هنرمندان

ه چه کسی هنرمند گفته می‌ شود؟
در ابتدا به تعریف هنرمند می‌پردازیم. هنرمند کسی است که با نبوغ ذاتی و یا اکتسابی خود، اثری هنری را به وجود می‌آورد. هنرهایی مانند: نوشتن نمایش‌نامه، نقاشی، بازیگری، آثار معماری، صنعت‌گری و یا هر اثر هنری دیگر.
فرجام خواهی از رای دادگاه بدوی

فرجام خواهی از رای دادگاه بدوی

در صورتی که دادگاه بدوی در امور حقوقی یعنی اولین دادگاهی که صلاحیت رسیدگی اولیه به دعوای شما را دارد، رای صادر نماید و در مهلت قانونی هر یک از طرفین دعوا نسبت به اعتراض به رای در دادگاه تجدید نظر اقدام نکند، این رای قابل فرجام خواهی نیست. در عین حال قانون دو استثناء را در این مورد در نظر گرفته است:
احکامی که خواسته آن بیش از مبلغ بیست میلیون ریال باشد
احکام راجع به اصل نکاح و فسخ آن، طلاق، نسب، حجر، وقف، ثلث، حبس و تولیت
وکیلچی با حدود نیم قرن تجربه فعالیت موفق حقوقی و داوری در زمینه های حقوقی، کیفری، بین المللی در ایران و سایر کشورها و با همکاری وکلای مجرب خود سعی داشته است که با استفاده از تجارب، علم روز، کسب اطمینان و اعتماد موکلین خود و با همکاری اساتید دانشگاه و سازمان ها و وزارت خانه های مختلف در زمینه ارتقای موفقیت در دعاوی حقوقی و کسب نتایج بهتر اقدام روز افزون به عمل آورد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627