دعاوی خانواده

بهترین وکلای دادگستری؛ چرا و چگونه؟

بهترین وکلای دادگستری؛ چرا و چگونه؟

نکته لازم به ذکر این است که وکیل اداری نیازمند علم و تحصیلات حقوقی نیست و هر شخصی می‌تواند برای امور اداری وکیل اداری یک نفر شود.این وکیل تنها وظیفه دارد که امور اداری را پیگری کند و درنتیجه حق وکالت یا حق تصمیم‌گیری از سوی موکل خود را ندارد.وکیل قضایی شخصی که پروانه وکالت دارد وکیل قضایی است.وکیل قضایی چهار سال در رشته حقوق در سطح کارشناسی تحصیل کرده و ممکن است تحصیلات تکمیلی هم داشته باشد.
تکلیف هدایای نامزدی بعد از به‌هم خوردن آن چه می‌شود؟

تکلیف هدایای نامزدی بعد از به‌هم خوردن آن چه می‌شود؟

بر اساس ماده ۱۰۳۵ این قانون، وعده ازدواج که در خواستگاری و دوران نامزدی اتفاق می‌افتد، به معنای رابطه ازدواج نیست و تا عقد نکاح جاری نشده است، هر کدام از طرفین حتی اگر بخشی یا همه مهریه هم پرداخت شده باشد می‌توانند از ازدواج امتناع کنند و کسی نمی‌تواند آن ها را به ازدواج مجبور کند یا خسارتی درخواست کند یا بگیرد. این ماده تکلیف گرفتن خسارت را پس از به‌هم‌زدن نامزدی معلوم می‌کند که قانونی نیست.

تعرفه هزینه دادرسی و خدمات قضایی در سال ۱۴۰۰

  • بهای اوراق دادخواست و اظهارنامه و برگ اجرائیه دادگاه‌ها و هیات های حل اختلاف موضوع قانون کار برای هر برگ ۲۰ هزار ریال
  • هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله بدوی تا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال: ۵/۲ درصد ارزش خواسته
  • هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله بدوی بیش از ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال: ۵/۳ درصد ارزش خواسته

آیا طلاق توافقی در دوران عقد نیاز به اجازه پدر زوجه دارد؟

سوالی که مطرح می شود این است اگر بین زوجین نزدیکی واقع نشده باشد و با طلاق توافقی از هم جدا شوند در حالی که زوجه دوشیزه است، آیا برای ازدواج مجدد این خانم نیاز به اجازه پدر یا جد پدری است؟

شروط ۱۲گانه عقدنامه همان حق طلاق است؟

۱۲گانه چاپی مندرج در عقدنامه ها وکالت زن در طلاق به صورت مطلق نیست. با این توضیح که وکالت طلاق برای زن به صورت کامل و مطلق آن است که شوهر به صورت شرط مستقل در سند ازدواج به زوجه اعطا کند و یا این که با مراجعه

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمیگیرد؟

فقط در مهریه عند الاستطاعه زن باید استطاعت مالی شوهر را برای پرداخت مهریه اثبات کند و به این منزله نیست که مرد مستحق طلاق دادن زن بدون مهریه است. در مهریه عند المطالبه نیز با مطالبه زن (دادن دادخواست مهریه)
گرفتن مهریه بدون طلاق یا با طلاق

گرفتن مهریه بدون طلاق یا با طلاق

زوجه چه در منزل شوهر باشد و یا غیر آن امکان مطالبه مهریه برای او وجود دارد. اصلا این را باید دانست که مهریه به هیچ چیز دیگری مرتبط نیست حتی اگر زنی ناشزه باشد و تمکین نکند یا مرتکب هر جرمی و لو خیانت و رابطه نامشروع شود مهریه او از لحاظ قانون و شرع پابرجاست.
وکیلچی با حدود نیم قرن تجربه فعالیت موفق حقوقی و داوری در زمینه های حقوقی، کیفری، بین المللی در ایران و سایر کشورها و با همکاری وکلای مجرب خود سعی داشته است که با استفاده از تجارب، علم روز، کسب اطمینان و اعتماد موکلین خود و با همکاری اساتید دانشگاه و سازمان ها و وزارت خانه های مختلف در زمینه ارتقای موفقیت در دعاوی حقوقی و کسب نتایج بهتر اقدام روز افزون به عمل آورد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627