6. وصول مطالبات

مندرجات سفته و راه‌های وصول آن

مندرجات سفته و راه‌های وصول آن

سفته نامی است که حتما بارها و بارها آن را شنیده‌اید و حتما بارها به بهانه گرفتن وام یا ضمانت از آن استفاده کرده‌اید.حتما دیده‌اید که سفته را در گوشه گوشه شهر در هر دکه روزنامه فروشی که بساط سیگار، سیم‌کارت اعتباری، شارژ موبایل و کارت اینترنت را پهن کرده است، می‌فروشند و این عبارت را که «سفته موجود است» خیلی جاها دیده‌اید و لابد پیش خود فکر کرده‌اید که «عجب، سفته چه وسیله خوبی است که هرکس می‌تواند هرگاه اراده کند، آن را مثل نقل و نبات بخرد و کارش را راه بیندازد» و بعد حتما به این مساله فکر کرده‌اید که سفته در مقابل چک، با سختی‌هایی که برای گرفتنش از سیستم بانکی دارد، چقدر به درد بخور است.

تعرفه هزینه دادرسی و خدمات قضایی در سال ۱۴۰۰

  • بهای اوراق دادخواست و اظهارنامه و برگ اجرائیه دادگاه‌ها و هیات های حل اختلاف موضوع قانون کار برای هر برگ ۲۰ هزار ریال
  • هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله بدوی تا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال: ۵/۲ درصد ارزش خواسته
  • هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله بدوی بیش از ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال: ۵/۳ درصد ارزش خواسته
شروع دعوای مطالبه خسارت دیرکرد چک

شروع دعوای مطالبه خسارت دیرکرد چک

گفتنی است که خواهان دعوا برای اثبات ادعای خود در بخش مربوط به دلایل و ضمایم دادخواست، تصویر مصدق 4 فقره چک به همراه گواهی عدم پرداخت وجه چهار فقره چک بر عهده بانک صادرات شعبه علی‌آباد به شرح گواهی عدم پرداخت را درج کرده است.  
مطالبه خسارت دیرکرد - تأخیر تأدیه چک

مطالبه خسارت دیرکرد - تأخیر تأدیه چک

  • همان‌طور که ملاحظه می‌شود، قانون آیین دادرسی مدنی مبدا خسارت فوق را از زمان سررسید پرداخت وجه قرار داده است. این در حالی است که ماده 304 قانون تجارت، مبدا محاسبه خسارت تاخیر در تادیه دین را از روز اعتراض و واخواست سند تجارتی در دفتر دادگاه در نظر گرفته است. 
مجازات راننده فراری در تصادفات چیست؟

مجازات راننده فراری در تصادفات چیست؟

همانطور که گفتیم اگر در تصادفات شخصی با خودرو خود باعث کشته شدن شخص دیگری شود، موجب قتل شبه عمد شده است. اصلی‌ترین مجازات برای این جرم همان پرداخت دیه است. امروزه شرکت‌های بیمه دیه شخص فوت شده را پرداخت می‌کنند. بهره مندی از یک وکیل دیه و یا وکیل قتل به رسیدن به حقوق و حق فرد مضروب و یا فوت شده کم بسیار یخواهد کرد.
وکیل هنری متخصص در پرونده‌ های هنرمندان

وکیل هنری متخصص در پرونده‌ های هنرمندان

ه چه کسی هنرمند گفته می‌ شود؟
در ابتدا به تعریف هنرمند می‌پردازیم. هنرمند کسی است که با نبوغ ذاتی و یا اکتسابی خود، اثری هنری را به وجود می‌آورد. هنرهایی مانند: نوشتن نمایش‌نامه، نقاشی، بازیگری، آثار معماری، صنعت‌گری و یا هر اثر هنری دیگر.
فرجام خواهی از رای دادگاه بدوی

فرجام خواهی از رای دادگاه بدوی

در صورتی که دادگاه بدوی در امور حقوقی یعنی اولین دادگاهی که صلاحیت رسیدگی اولیه به دعوای شما را دارد، رای صادر نماید و در مهلت قانونی هر یک از طرفین دعوا نسبت به اعتراض به رای در دادگاه تجدید نظر اقدام نکند، این رای قابل فرجام خواهی نیست. در عین حال قانون دو استثناء را در این مورد در نظر گرفته است:
احکامی که خواسته آن بیش از مبلغ بیست میلیون ریال باشد
احکام راجع به اصل نکاح و فسخ آن، طلاق، نسب، حجر، وقف، ثلث، حبس و تولیت
وکیلچی با حدود نیم قرن تجربه فعالیت موفق حقوقی و داوری در زمینه های حقوقی، کیفری، بین المللی در ایران و سایر کشورها و با همکاری وکلای مجرب خود سعی داشته است که با استفاده از تجارب، علم روز، کسب اطمینان و اعتماد موکلین خود و با همکاری اساتید دانشگاه و سازمان ها و وزارت خانه های مختلف در زمینه ارتقای موفقیت در دعاوی حقوقی و کسب نتایج بهتر اقدام روز افزون به عمل آورد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید!
info@vakilchi.com
02144425627